Okładka wydania

Kłopotliwa Oferta

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Wiesław Rybski
 • Gatunek: Sensacja
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 546
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788381591409
 • Wydawca: Poligraf
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Brzezia Łąka
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kłopotliwa Oferta | Autor: Wiesław Rybski

Wybierz opinię:

Bookholiczka

Z twórczością pana Wiesława Rybskiego miała przyjemność po raz pierwszy. Nigdy wcześniej nie słyszałam o samym autorze ani jego książkach. Dopiero po przeczytaniu „Kłopotliwej oferty” mogę podzielić się z Wami jakie są moje odczucia co do samego autora jak i jego powieści.

 

„Kłopotliwa oferta” jest powieścią sensacyjną. Przedstawia historię Nela Durana i Mei Wang. Jest to zarówno czwarty tom, w którym możemy przeczytać o przygodach głównego bohatera. Nel i Mei chodzili do tej samej szkoły i ich ścieżki parę lat później się znowu stykają. Mein jest charyzmatyczną doktor fizyki, która opuściła Los Almos i przyjechała na konferencję Nela. Kiedy dochodzi do biznesowego spotkania na Tajwanie Nel, który reprezentuje swoją firmę składa ojcu Wang propozycję, o którą zaczyna się rywalizacja. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem i propozycja może zostać odrzucona. Komu tak bardzo zależy, aby nie dopuścić do podpisania umowy? Nel miesza się w konflikty, których nie powinien nawet ruszać. Dzięki temu jego rodzinie i znajomym może grozić niebezpieczeństwo. „Etyka i sprawiedliwość są sobie bliskie, ale stosowanie ich zasad może być różne”.

 

Autor próbuje przedstawić nam jak inżynieria bardzo zależy od kadry naukowej i postępu w nauce. Jak jedno bez drugiego nie mogłoby dobrze działać. Również możemy zauważyć jak wszystko jest zależne, w tym świecie od polityki.

 

Książkę czytałam powoli, ponieważ od mniej więcej połowy czułam, że ta historia mnie nie przyciąga do siebie. Poddałam się i na parę dni odpuściłam. Wróciłam do niej z nadzieją, że przyjdą nowe siły i nie będę tak bardzo zniechęcona. Tak też się stało i doczytałam do końca. Mimo tego, iż to nie do końca moje klimaty książka nie była taka straszna. Potrzebowałam może trochę więcej czasu niż fan opowieści sensacyjnych. W środku znajdziemy wiele rozdziałów. Taki zabieg na pewno czytelnikowi pozwoli na szybsze czytanie ponieważ nie są one za długie.

 

To co mnie jeszcze przyciągnęło poza opisem to okładka. Jest dosyć inna od wszystkich pozostałych. Wydawnictwo poligraf stworzyło coś za razem mrocznego, coś co przyciągnie czytelnika, aby poznał to co książka skrywa w środku.

 

Coraz bardziej przekonuję się również do polskiej twórczości. Kiedyś czytałam same zagraniczne opowieści, jednak od pewnego czasu to się zmieniło. Twórczość polska jest coraz na lepszym poziomie dzięki takim autorom jak pan Rybski, który dzięki swoim doświadczeniu potrafi stworzyć z tego takie wspaniałe dzieło. Jest to książka z dużym potencjałem, z innowacyjnym pomysłem na głównego bohatera.
Niestety muszę też trochę ponarzekać. Chyba do tego typu powieść jeszcze muszę poczekać. Może za parę lat, kiedy przeczytam ją jeszcze raz będę zachwycona na ten moment nie jestem. Oczekiwałam zupełnie czegoś innego po opisie. Mam co do tego wszystkiego mieszane uczucia. Z jednej strony to było zupełnie coś innego co do tej pory przeczytałam, historia sama w sobie jest też na prawdę bardzo interesująca, a z drugiej chyba ja jestem jeszcze nie dojrzała i nie rozumiem wszystkiego do końca.

 

To nie jest też tak, że chciałabym Was zniechęcić do tej książki. Jest wręcz przeciwnie. Chciałabym bardzo, żebyście zapoznali się z twórczością pana Wiesława Rybskiego i sami się przekonali czy pokochacie jego twórczość czy jednak będzie odwrotnie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial