Serafina I Rozdzielone Serce

Autor: Robert Beatty

Okładka wydania

Serafina I Rozdzielone Serce


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Bookholiczka

Serafina jest czarownicą, która chroni Biltmore przez złymi mocami. Jednak pewnego dnia budzi się w zupełniej ciemności. Nie wie dlaczego tam się znalazła ani jak. Jedyne co wie to to, aby się wydostać na powierzchnię. Kiedy jej się to udaję jak najszybciej próbuję się dostać do swojego królestwa, aby przekonać się co stało się jej najbliższymi. Pierwszą osobą, którą musiała zobaczyć jest jej najlepszy przyjaciel Braeden. Jednak to co ujrzała nie jest tym samym co pamięta. On wygląda inaczej, inaczej się zachowuję i jego noga też wygląda inaczej. Kiedy postanowiła się do niego zbliżyć i porozmawiać odkrywa okrutną prawdę. Braeden jej ani nie widzi, ani nie słyszy. Nikt z dworu nie może zobaczyć Serafiny ponieważ jest duchem. Jej ciało, dusza i postać pantery, w którą mogła się przemieniać się rozdzieliły. Czas, który może spędzić w postaci ducha też jest coraz krótszy. Jak najszybciej musi dowiedzieć się jak wrócić do żywych, do swoich przyjaciół i taty. Jednak to nie jest jej jedyne zmartwienie. Coś również ją ściga jakaś zła siła, która jest coraz bliżej Biltmore. Musi ochronić i siebie i ludzi z królestwa.

 

Breden ma nadzieję, że jego przyjaciółka pewnego dnia, kiedyś wróci cała i zdrowa. Niestety wydarzenia, które doprowadziły do śmierci Serafiny odbiły piętno. Nie może sobie poradzić ze stratą najlepszej przyjaciółki. Dlatego próbuję wszystkiego, aby ją odzyskać. Jakiś dziwnym zbiegiem okoliczności posiada pelerynę, która jest bardzo groźnym przedmiotem, i którym Serafina zniszczyła. Tak w każdym bądź razie sądziła.

 

Czy Serafina zdąży zawalczyć o to, aby odzyskać siebie, przyjaźń Braedena, rodzinę i miejsce, które nauczyła się nazywać domem? O tym wszystkim przekonacie się, kiedy sięgnięcie po książkę „Serafina i rozdzielone serce”.

 

To co mogę powiedzieć od siebie to to, iż jestem pod wrażeniem lektury. Jest to już trzeci tom przygód Serafiny i jej przyjaciół. Jestem mile zaskoczona całą historią i mimo tego, że jest to literatura młodzieżowa bardzo chętnie przeczytałam książkę.

 

Historia już od pierwszych stron bardzo zaskakuję czytelnika. Z każdą kolejną przewróconą stroną przygoda rozkręca się coraz bardziej. Czasami nie mogłam się od niej oderwać ponieważ musiałam wiedzieć co się wydarzyło dalej.

 

Tak samo jak dwie poprzednie części były tak samo doskonale napisane tak i trzecie dotrzymuje im poziomu. Autorka wykreowała doskonałych bohaterów i przygodę, którą musieli odbyć aby pokonać swoich wrogów. Sam język jest przyjemny w odbiorze. Zdania są dobrze napisane i czytelnik nie nudzi się podczas lektury.

 

Plusem dla książki jest również piękna okładka, którą stworzyło wydawnictwo Mamania. Również ten piękny zapach jest kolejnym plusem. Przy wyborze lektury pomógł mi wygląd okładki. Spośród wielu innych pozycji wybrałam właśnie „Serafinę i rozdzielone serce”. Bardzo cieszę się z tego wyboru ponieważ to był strzał w dziesiątkę.

 

Podczas czytania czułam dużo emocji. Bałam się o naszych bohaterów czy zdążą ochronić swoje królestwo, czy uda im się wszystko tak jak sobie zaplanowali. Miałam uśmiech na ustach, kiedy Serafina była szczęśliwa ponieważ mogła w końcu przytulić swojego przyjaciela. Miałam łzy w oczach, kiedy czasami to co sobie zaplanowali nie szło po ich myśli.

 

Polecam książkę tym starszym jak i tym młodszym. Mile widziane jest również, aby czytać ją całą rodziną. Jest to powiew świeżości w literaturze młodzieżowej. Coś co każdemu mam nadzieję się spodoba.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!