Okładka wydania

Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika Tryb Misji

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pamiętnik 8-Bitowego Wojownika Tryb Misji | Autor: Cube Kid

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

MINECRAFT TO NIE TYLKO GRA

Minecraft to gra, która od jakiegoś czasu pochłania młodych. Wydaje się być fascynująca, uczy przewidywania, rozwija wyobraźnię przestrzenną.  Są fani, którzy mają po 6 lat ale także tacy, którzy są nieco starsi! Jak dotrzeć do takiego grona i zachęcić do tego, żeby nie tylko sięgało po smartfony czy komputery ale również poczytało OD czasu do czasu książki?! Okazuje się, że czasem właśnie warto spróbować podsunąć im po prostu odpowiednią literaturę, która może ich również zainteresować! Oczywiście musi to być książka, której akacja rozgrywać się będzie właśnie w MINECRAFCIE! Na rynku wydawniczym znaleźć można również takie propozycje, a jedną z nich jest seria książek autorstwa Cube Kid (Erik Gunnar Taylor) zatytułowana "Pamiętnik 8-bitowego wojownika".

 

SERIA KSIĄŻEK O 8-BITOWYM WOJOWNIKU

Do tej pory w serii wydanej przez Wydawnictwo Jaguar, ukazało się już sześć części. Jako pierwsza pojawiła się książka pt. "Pamiętnik 8-bitowego (wieśniaka) wojownika", a następnie: "Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tom 2: od ziarna do miecza", "Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tom 3. Craftingowe sojusze", "Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tom 4. Ścieżka diamentu", "Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tom 5. Tryb misji" oraz "Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tom 6. Kuźnia przeznaczenia". Cała seria, to książki o charakterze przygodowym, które poprowadzone zostały jako pamiętniki.  "Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tom 5. Tryb misji" opowiada o bohaterze imieniem Runt, który ma do spełnienia pewną misję - sam podtytuł "Tryb misji" sugeruje, że będzie się w tej książce wiele działo!

 

FABUŁA

Krótko po tym jak główny bohater zostaje nazwany przez Burmistrza wojownikiem i Strażnikiem Wioski, dowiaduje się również, że musi spełnić pewną misję. Po balu, na którym usłyszał on wiele miłych słów odnoszących się do jego wcześniejszych przygód, odwiedza go tajemniczy Kolb. Prowadzi chłopaka do "tajnej biblioteki", gdzie wyjawia mu przyszłość... Liczy na to, że Runt mu uwierzy! Koleba ścigają "sługusy Tego Bez Oczy" a jakakolwiek prośba o pomoc, albo spowolni marsz, albo uniemożliwi go całkowicie!

 

Na Runta czeka wiele niebezpieczeństw, dlatego też dostaje mapę oraz szczegółowe wskazówki by dotrzeć nad Zatokę Puszczyka i odszukać bibliotekarza, który ma na imię Pióro. Jest on bowiem posiadaczem "warsztatu", którego poszukuje Runt...

 

"Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Tom 5. Tryb misji" to pamiętnik Runta, który opisuje swoją podróż, która obfitować będzie w wiele przygód. Będzie ona pełna niebezpieczeństw. Gdzieś w oddali żyją zombie, ale wśród zamieszkujących świat są również inne postacie, takie jak np. humanoidy... Czy Runtowi uda się ocalić Wioskę???

 

DLA MŁODYCH GRACZY

Książka zdecydowanie znajdzie odbiorców wśród graczy Minecrafta! Szata graficzna oraz ilustracje odnoszą się bowiem do tej popularnej gry. Mury i budynki misternie budowane przez nich, można odnaleźć również na kartach książki. Podobnie jak i bohaterów, którzy mogą zarówno ze sobą walczyć, jak i współpracować!

 

A jednak niesie nie tylko rozrywkę, ale także pewne stałe wartości. Przyjaźń głównego bohatera z Breeze, odwaga oraz chęć pomocy, solidarność i próby ratowania bliskich, to przecież ważne elementy nie tylko  w wirtualnym świecie ale również w prawdziwym życiu! Jestem pewna, że jeśli chcemy namówić młodego człowieka do tego, by odłożył telefon i sięgnął po książkę, to warto zacząć od propozycji Wydawnictwa Jaguar. Oczywiście na czytelnika czeka całe 6 tomów, które nie tylko wprowadzą go do świata Minecrafta, ale również być może zachęcą do sięgnięcia po kolejne książki, już niekoniecznie związanych z tematem gier! 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial