Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Uzdrowienie Po Udarze. Cofanie Skutków I Zapobieganie Kolejnym Udarom

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Uzdrowienie Po Udarze. Cofanie Skutków I Zapobieganie Kolejnym Udarom | Autor: Mike DowDavid DowMegan Sutton

Wybierz opinię:

TomG

Uzdrowienie po udarze. Cofanie skutków i zapobieganie kolejnym udarom jest poradnikiem opublikowanym przez wydawnictwo Vital jeszcze w roku 2018, jednak w moje ręce wpadł dopiero niedawno. Już sam tytuł sugeruje bardzo poważną tematykę, gdyż wszyscy dobrze wiemy, jak niebezpieczne mogą być (i często są) skutki udarów.

 

Uzdrowienie po udarze to książka zawierająca nieco ponad trzysta stron i napisana przez trójkę autorów, w tym dr Mike’a Dowe’a, psychoterapeutę, doktora psychologii oraz prezentera prozdrowotnych audycji radiowych i telewizyjnych. Co ciekawe, bazując na licznych własnych doświadczeniach Mike Dowe uważa, że ludzki mózg posiada zdolności samoregeneracyjne, co przeciętnemu człowiekowi może wydawać się nieco kontrowersyjne, gdyż bardziej kojarzy się z fikcją filmową niż z prawdziwym życiem. Jednak nie mnie orzekać, ile w tym twierdzeniu jest prawdy.

 

Czego czytelnik może dowiedzieć się z lektury tego poradnika? Na pewno uzyskamy sporą wiedzę na temat samych udarów, przeczytamy o tym, czym one są i kto może być nimi zagrożony. Autorzy opisują postępowanie przy udarze oraz to, czego możemy się po nim spodziewać, a jest to dopiero początek tego niekoniecznie miłego w odbiorze, lecz na pewno bardzo pouczającego poradnika.

 

W kolejnym z rozdziałów (których w książce jest niewiele, bo zaledwie cztery) przeczytamy o rehabilitacji, czyli odzyskiwaniu mobilności, funkcji poznawczych, zdolności komunikacyjnych oraz o maksymalizacji efektów leczenia. Następnie autorzy radzą, jak wrócić do optymalnego zdrowia i jak odzyskać nie tylko życie sprzed udaru, ale i samego siebie, stać się ponownie takim, jakim było się przed udarem. Nie trzeba wiele wyobraźni, aby szybko uświadomić sobie, jak bardzo życie po udarze może różnić się od tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni wcześniej, więc praktyczność wyżej wymienionych rozdziałów jest bardzo duża i zdecydowanie w tym poradniku potrzebna. Udar przecież może być na tyle nieszczęśliwy, że stracimy nie tylko władzę nad własnym ciałem, ale również pewność siebie i wiarę w swoje możliwości, przez co nasz punkt widzenia na niemalże wszystkie kwestie związane z dotychczasowym życiem może diametralnie się zmienić.

 

W ostatnim rozdziale poradnika przeczytamy o relacjach z rodziną osoby, która przeżyła udar, o leczeniu udaru w przyszłości oraz będziemy mieli wgląd we wskazówki udzielane przez autorów. Na samym końcu książki wydawnictwo dodało także załączniki traktujące o zasobach wspomagających proces rekonwalescencji oraz o ekspertach w leczeniu udarów. Jak więc wyraźnie rzuca się w oczy, poradnik Uzdrowienie po udarze jest książką ze wszech miar praktyczną, mogącą pomóc osobom zajmującym się bliskimi, którzy przeżyli udar, jak również samym osobom po udarze. A trzeba otwarcie przyznać, że takie wydarzenia są bardzo przykre, że poradzenie sobie ze skutkami udaru jest bardzo trudne i trzeba do tego ogromnej siły woli i samozaparcia.

 

Uzdrowienie po udarze to poradnik złożony wedle schematu: od wprowadzenia do zamknięcia, w sposób przejrzysty i czytelny skupiający kolejne informacje i wprowadzający czytelnika stopniowo coraz bardziej w opisywaną przez autorów tematykę. Jak to zwykle bywa w przypadku publikacji wydawnictwa Vital, samo wydanie zasługuje na pochwałę. Najbardziej jednak istotną w tym przypadku kwestią jest przydatność i praktyczność zawartych w książce informacji, które mogą okazać się bardzo pomocne, jeśli zetkniemy się z osobą, która przeżyła udar i musi sobie poradzić z jego skutkami. Nie potrafię co prawda po samej lekturze ocenić skuteczności rad autorów, jednak patrząc na teoretyczną poudarową sytuację obiektywnie, lepiej mieć podobnego rodzaju wiedzę, niż jej nie mieć, prawda?

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial