Okładka wydania

Ohyda Mała Księga Obrzydliwości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ohyda Mała Księga Obrzydliwości | Autor: Emmanuelle FiguerasGael Beullier

Wybierz opinię:

Chris

Świat zwierząt już chyba zawsze będzie skrywał przed nami tysiące tajemnic. Mimo milionów filmów dokumentalnych, setek tysięcy badań naukowców i wypraw w głąb przyrody ciągle uczymy się o codziennym funkcjonowaniu flory i fauny. Jednakże im więcej wiemy na ten temat tym bardziej pozytywnie dziwimy się jak wiele łączy nas z naturą. Dzieciom o wiele łatwiej niż dorosłym przychodzą rozmowy na tematy dość osobliwe, krępujące. Wymiotowanie, pocenie się, robienie kupy czy sikanie- niby każdy z nas tego doświadcza, a jakoś nie należy to do annałów swobodnej rozmowy. Dzięki tej książce być może przełamiemy trochę swoje granice, a jednocześnie świetnie się bawiąc, docenimy świat zwierząt i nauczymy się troszkę o ich codziennej rzeczywistości.

 

Najobrzydliwsze sekrety takich przedstawicieli fauny jak lemury, wieloryby, ślimaki, kaszaloty czy też ślimaki stoją przed nami otworem. Poznamy nie tylko ich zachowania, ale też przede wszystkim jakie spełniają funkcje- od obronnych poprzez elementy godowe. Kto jest mistrzem bekania? Kto używa kupy jako kamuflażu? Kto je kozy z nosa by wzmocnić swój układ odpornościowy? Oczywiście na to ostatnie pytanie wielu ludzi odpowiedziałoby: „człowiek” albo „mój kumpel”, ale reszty rozwiązań musimy szukać w książce będącej efektem współpracy tych dwojga autorów. Nie ulega wątpliwości, że jest to dość osobliwa i inna niż wszystkie publikacje, ale w dzisiejszych czasach coraz trudniej odciągnąć dziecko od komputera i Internetu, a tym bardziej zachęcić do czytania. Dlatego też trzeba było niezwykle intrygującego i zachęcającego do lektury pomysłu by nie tylko przyciągnąć uwagę młodego czytelnika, ale jednocześnie poprzez zabawę nieco poszerzyć jego wiedzę na temat otaczającego świata. Myślę, że „Ohyda, mała księga obrzydliwości” to właśnie jeden z przykładów na świetną realizację takiego konceptu, a poza delikatnym zniesmaczeniem zarówno rodzic jak i dziecko będą mieć niezły ubaw.

 

Dodatkowym atutem książki są z pewnością trafne ilustrację, które nie są do końca tak tytułowo „obrzydliwe”, ale jednocześnie działają na wyobraźnię czytelników. Dlatego też niniejsza publikacja jest nie tylko skierowana do starszych smyków, które potrafią samodzielnie czytać, ale też do tych młodszych, dopiero zaznajamiających się z pięknem świata literatury. Jak już wspomniałem na wstępie, książka ta potrafi również przełamać pewnego rodzaju bariery, będące chyba bardziej problemem dorosłych niżeli małoletnich. Nie powinniśmy wstydzić się tego co dotyczy każdego z nas, a jak nie łatwiej o tym rozmawiać jak nie na przykładzie słodkich zwierzaczków? Autorzy nie zapomnieli oczywiście o części teoretycznej, przedstawiając czytelnikom fakty na temat omawianych bohaterów w sposób czytelny i prosty, tak by trafił do odbiorcy w każdym wieku. Humorystycznie, nawiązując relację z czytelnikiem, przedstawiają informacje dotyczące danego zwierzęcia skupiając się oczywiście na tym najważniejszym, obrzydliwym aspekcie. Nie zmienia to jednak faktu, że przy tym całym osobliwym charakterze, książce nie ujmuje to żadnej wartości merytorycznej połączonej ze świetną zabawą.

 

W czasach gdy tak często mówi się o ekologii i dbaniu o przyrodę, myślę, że bardzo potrzebne są takie książki jak „Mała ksiega obrzydliwości”. Dzięki temu nawet najmniejsze dzieciaczki uczą się na temat świata zwierząt i roślin poprzez zabawę, a być może dzięki temu bardziej docenią otaczająca nas przyrodę i fakt, że planeta na której żyjemy i dostarcza nam tyle radości, jest tylko jedna.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial