Okładka wydania

Wyspy Niepoliczone Indonezja Z Bliska

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Tadeusz Biedzki
 • Gatunek: Podróżnicze
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 384
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788381272797
 • Wydawca: Bernardinum
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Pelplin
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:


Podziel się!

Wyspy Niepoliczone Indonezja Z Bliska | Autor: Tadeusz Biedzki

Wybierz opinię:

Chris

Życie nie zawsze wygląda tak jakbyśmy sobie to wyobrażali, a jego koleje losu powodują, że musimy chociaż na pewien czas pozmieniać swoje plany. Kto jednak zabroni nam marzyć i choć w niewielkim stopniu zbliżać się do ich spełnienia? Nie każdy ma możliwość odwiedzać najdalsze zakątki świata i poznawać niezwykłe piękno naszej planety. W tym celu powstają właśnie książki i pogramy podróżnicze, które nie tylko odkrywają przed nami tajemnice bliżej nieznanych nam krajów, ale także pokazują, że przy odrobinie motywacji, zawziętości i dobrego przygotowania jesteśmy w stanie sięgnąć do naszych marzeń. Myślę, że „Wyspy niepoliczone” są świetnym przykładem na to jak zachęcić do zwiedzania świata, a przede wszystkim rozkochać w sobie dotąd nieznane krainy.

 

Na pierwszy rzut oka Tadeusz Biedzki mógłby wydawać się nam prostym człowiekiem, wiedzącym spokojne, ustabilizowane życie jak większość Polaków. Tym co odróżnia go od reszty naszego społeczeństwa jest wręcz całoroczna podróż do odległych, nieznanych krain, w których rzadko pojawia się stopa współczesnego człowieka. Nie bez przyczyny użyłem określenia „całoroczna podróż” gdyż jest to niezwykle skomplikowany i złożony proces, który wymaga dużo poświęconego czasu, a przede wszystkim skrupulatnego i dokładnego planowania jeszcze przebywając w Polsce. Dopiero gdy wszystko zostaje dopięte na ostatni guzik następuje ostatni moment „podróży”, czyli stricte wyprawa do wymarzonego kraju. W swojej książce autor nie opowiada zbyt dużo o samych przygotowaniach, ale z tych nielicznych fragmentów można dojść do wniosku, że jest to niezwykle ważny etap dla wszystkich podróżujących. Być może wynika to głównie z chęci przyciągnięcia uwagi czytelnika, a najlepszym sposobem na to są niezwykłe wspomnienia i barwne fotografie. Ten pierwszy aspekt to również jedna z największych zalet „Wysp niepoliczonych”. Nie jest to książka typowo przewodnikowa opisująca gdzie jechać, jak jechać, czego unikać, ale publikacja zawierająca w sobie nawet elementy sensacyjne trzymające w napięciu. Dzięki docieraniu w najodleglejsze miejsca poznajemy między innymi historię walki „Taddy’ego” (autora) z wodzem wioski, nieoczekiwany atak warana czy też spacery ze zmarłymi. Tadeusz Biedzki pokazuje nam inne oblicze Indonezji, nie tylko to, które możemy podziwiać w telewizji jako jednego z azjatyckich tygrysów z niezwykle rozbudowaną i nowoczesną stolicą w Dżakarcie, ale przede wszystkim jej naturalną i tradycyjną stronę. Podróżuje dzikimi rzekami przez niebezpieczną dżunglę, dociera do miejsc do których „biały człowiek” jeszcze nigdy nie dotarł lub ostatni raz zrobił to kilkanaście lat temu, odwiedza tubylcze wioski i poznaje ich nawet najbardziej makabryczne tradycje i zwyczaje. Dzięki temu książka niezwykle trzyma w napięciu, a autor potrafi niezwykle skutecznie przyciągnąć uwagę czytelnika. Opisy pięknych miejsc podparte fantastycznymi fotografiami nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale przede wszystkim rozbudzają potrzebę poznawania piękna świata. Autor nie stosuje szerokich i czasem występujących w tego typu książkach niepotrzebnych opisów miejsc gdyż jak sam twierdzi, to trzeba zobaczyć na własne oczy, czym z pewnością mnie przekonał. Przytacza również miejscowe legendy, które dla tubylców są wytłumaczeniem danego stanu rzeczy i natury, a czytelnikowi ubarwiają narrację. Dzięki tym wszystkim zabiegom „Wyspy niepoliczone” czyta się jednym tchem, a Indonezja staje się jednocześnie bliższa i dalsza, gdyż z jednej strony poznajemy rąbek jej tajemnic, a z drugiej strony uświadamiamy sobie jak jeszcze mało wiemy i ile możemy poznać niezwykłych miejsc.

 

Tadeusz Biedzki w swojej książce pokazuje zupełnie inne oblicze turystyki i możliwości podróżowania. Pokazuje, że każdy przy odrobinie motywacji może, a wręcz powinien odkrywać piękno naszej planety. Nie jest to jedynie typowe zwiedzanie i przemieszczanie się z miejsca na miejsca, ale także chęć do refleksji i docenienia tego co mamy na co dzień. Ludzie borykający się z o wiele gorszymi problemami i przede wszystkim ubóstwem, nie przestają się uśmiechać. Życzliwi, gościnni, żyjący zgodnie z naturą powinni być dla nas wzorem jak cieszyć się życiem. Swoimi przygodami potwierdza to również sam autor.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial