Ja I Świat Informacje W Obrazkach

Autor: Mireia Truis

Okładka wydania

Ja I Świat Informacje W Obrazkach


Dodatkowe informacje

 • Autor: Mireia Truis
 • Gatunek: Dziecięce I Młodzieżowe
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 64
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 245x305 mm
 • ISBN: 9788381180672
 • Wydawca: Adamada
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Gdańsk
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Chris

Jak dobrze wiemy nic tak nie przemawia do umysłu i wyobraźni dziecka jak ilustracje i kolorowe obrazki. Natomiast w przypadku gdy wraz z takim przedstawieniem informacji idzie jeszcze spora dawka wiedzy to z pewnością zarówno rodzice jak i ich pociechy będą ukontentowani. „Ja i świat. Informacje w obrazkach” to idealny przykład na to jak zachęcić dzieciaki do zdobywania wiedzy nie poprzez nudne czytanie czy nauczycielskie monologi, ale poprzez zabawę i pobudzanie wyobraźni.

 

Nie w sposób w kilku zdaniach czy też nawet w jednej recenzji opisać jakie informacje możemy wydobyć z tej, mimo wszystko, niezbyt obszernej książki. Autorki do maksimum wykorzystały nie tylko każdą stronicę książki, ale też liczbę faktów, które możemy zdobyć z jednej mapki, tabelki czy też infografiki. Żeby jednak nie być źle zrozumianym, nie jest to typ encyklopedii dla dzieci gdzie występuje aż zbyt duże nagromadzenie informacji. Wszystko jest przejrzyste, kolorowe, potrafiące skupić uwagę dziecka i zachęcić czytelnika do pogłębiania wiedzy w danej kwestii. Myślę, że to jest główna zaleta książki- nie wyczerpuje tematu, ale stanowi jedynie bodziec, dzięki któremu możemy obudzić w dziecku nowe zainteresowania poprzez zabawę. Lista ukazanych aspektów jest naprawdę okazała- od nauki języków obcych, poprzez motoryzację, tradycje rodzinne i religijne, sport, zajęcia w szkole i na podwórku. Książka ta stanowi również pewnego rodzaju wprowadzenie w przyszłość, pokazuje nie tylko znane i powszechne zawody, ale też te które istnieją tylko od kilku lat. Dzięki temu nasz młody czytelnik już w pewnym stopniu może wyrobić sobie zdanie na temat swojej kariery zawodowej, chociaż jak dobrze wiemy, między planami, a realizacją jest bardzo długa droga. Jednak nie psujmy im tej wspaniałej możliwości jaką jest marzenie. W książce ukazane są również różne rodzaje modelu rodziny wraz z przedstawieniem państw gdzie takowe najczęściej występują. Myślę, że jest to też dobry sposób na objaśnienie dziecku różnic jakie występują na całym świecie między ludźmi i ogromnej zależności między sytuacją w kraju a charakterem społeczeństwa. Oczywiście w głównej mierze poruszane tematy to te bliższe kilkuletnim i starszym smykom- media społecznościowe, gry, zabawy, sport, słodycze, wakacje- czyli to wszystko co najbardziej raduje naszych młodych czytelników. Dzięki temu jeden z najbardziej nudnych dla uczniów temat, czyli statystka, staje się nieco bardziej przyjazny i ciekawy. Nie ma co ukrywać, jakby w kilku słowach określić charakter książki to jest to właśnie coś na miarę „encyklopedia statystyczna dla dzieci” lub „statystyka w infografikach”. Myślę jednak, że jest to świetny sposób by zachęcić nawet największych leniuchów do pogłębiania wiedzy, a kolorowe i przyjazne ilustracje stanowią dopełnienie ogromu wiedzy jaki możemy w książce znaleźć.

 

„Ja i świat. Informacje w obrazkach” to pozycja skierowana do dzieci minimum kilkuletnich i starszych, które widząc infografikę nie tylko zainteresują się przedstawionym schematem, ale też będą potrafiły wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski. To nie tylko książka informacyjna, ale to co dla mnie najważniejsza i o czym już wspominałem wcześniej- to lektura motywująca, zachęcająca do poznawania świata i ludzi- nowych zwyczajów, tradycji, języków. Nie ma znaczenia czy dziecko jest ciekawe otaczającej rzeczywistości i wszędzie go pełno czy woli spędzać czas tylko w gronie bliskich, spokojnie, w domku- w tej książce znajdzie z pewnością coś dla siebie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!