Okładka wydania

Naturalne Techniki Przywracania Zdrowia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 72.67% - 3 votes
Wątki: 99.33% - 3 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 99.5% - 2 votes
Klimat: 74.5% - 2 votes
Okładka: 82% - 3 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Naturalne Techniki Przywracania Zdrowia | Autor: Andreas Moritz

Wybierz opinię:

TomG

Andreas Moritz jest już dość dobrze znanym polskiemu czytelnikowi autorem poradników. W naszym kraju opublikowano kilkanaście jego międzynarodowych bestsellerów, m.in. Szczepienia pełne kłamstw. Szokująca prawda o farmaceutycznych praktykach, Rozszerzone oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego. Jak uniknąć współczesnych chorób czy chociażby poradnik o bardzo kontrowersyjnym tytule Rak to nie choroba a mechanizm uzdrawiania. Jak zrozumieć i wyeliminować przyczyny zmian nowotworowych. Poradniki te, o standardowo długich tytułach i wcale nie krótszych podtytułach, mają swoich zwolenników i przeciwników, jednakże nie sposób zauważyć, że na brak popularności Andreas Moritz akurat nie może. W końcu autor ten jest uznawany na świecie za jednego z czołowych ekspertów w dziedzinie medycyny naturalnej, nauczał ajurwedy, jogi i zdrowego odżywiania, nic więc dziwnego, że poradniki wychodzące spod jego ręki szybko znajdują czytelników.

 

Białostockie wydawnictwo Vital po raz kolejny przetłumaczyło i wypuściło na rynek poradnik Andreasa Moritza. Tym razem jest to książka nazwana Naturalne techniki przywracania zdrowia. Sprawdzone sekrety uzdrawiania, obejmująca niecałe cztery setki stron i gęsto wypełniona tekstem. Ilustracji ani zdjęć tutaj nie uświadczymy, bo i w zasadzie nie byłyby do niczego potrzebne. Otrzymaliśmy za to dziewięć obszernych rozdziałów, zawierających całą masę podrozdziałów, oraz – co nie mniej ważne – ostrzeżenie skierowane do czytelnika, mówiące o tym, że wszystkie teorie opisane w książce są przedstawione tylko i wyłącznie z punktu widzenia autora. Wszelkie kontrowersyjne tezy, opinie i porady podano tutaj czytelnikowi tylko w teorii i zaleca się przed zastosowaniem się do czegokolwiek w praktyce uprzednią konsultację z lekarzem. Cóż, ostrożności nigdy za wiele, jak to mówią. I wiele racji jest w tym stwierdzeniu.

 

Autor wprowadza czytelnika w tematykę naturalnego uzdrawiania małymi krokami, poczynając od niezbędnego wprowadzenia i koniecznych objaśnień. Ważną kwestią jest, aby zrozumieć jego teoretyczne wywody, których mamy w Naturalnych technikach przywracania zdrowia naprawdę całkiem sporo. Dlatego też autor wiele miejsca poświęca na zrozumienie podstaw jego teorii, radzi nam spojrzenie w siebie, zmianę naszych poglądów, zrozumienie potrzeb i oczekiwań. Pisze o zmianach osobowości oraz ich pozytywnych następstwach, energii słońca i życiu w harmonii z naturą, odrzucaniu uwarunkowań społecznych i ograniczeń, tłumieniu odczuwanych emocji. Przedstawia czytelnikowi zasady i techniki „pierwotnego uzdrawiania”, a kończy książkę osobliwym rozdziałem traktującym o bramach prowadzących do nieba, dając wyraz własnej duchowości i wierze. Jak więc wyraźnie widać, Andreas Moritz złożył swój poradnik w sposób bardzo przyjazny dla czytelnika, krok za krokiem wprowadzając go w swoje liczne teorie.

 

W Naturalnych technikach przywracania zdrowia nie zabraknie czytelnikowi innowacyjnego podejścia tak w kwestiach psychologicznych, jak i tyczących się medycyny naturalnej i jej stosowania. Te niecałe czterysta stron oferuje teorie bardzo wielu technik, które – jeśli wierzyć zapewnieniom autora – pomogły w odzyskaniu zdrowia bardzo wielu ludziom, nawet w sytuacjach, które wydawały się już bez wyjścia. Aby jednak zrozumieć i zastosować się do teorii Moritza, potrzeba już na wstępie sporo zaufania do autora i wiary w jego słowa. Bez tego w późniejszym czasie niczego nie uda się osiągnąć, niestety.

 

Czy rzeczywiście teorie opisane w Naturalnych technikach przywracania zdrowia będą działały w praktyce, tego nie wiem, więc nikogo o tym nie zapewnię, dla mnie jednak sugestie i poglądy Andreasa Moritza wydają się być nieco zbyt… hmm, osobliwe i poniekąd wydumane. Poradnik sam w sobie jest książką ciekawą i miejscami mocno intrygującą, polecam więc czytelnikom zainteresowanym naturalnym uzdrawianiem jego lekturę i dokonanie własnych przemyśleń na temat teorii, jakie głosi Andreas Moritz.

Mirosława

„Nasza świadomość jest jak autor sztuki: wszystko, co stworzy ukaże się następnie w teatrze życia“.

 

Dzisiejsze tempo życia zbyt mocno odsunęło nas od natury, czego skutki mamy w postaci stresu, chorób i niedostatku. Mimo rozwoju medycyny, nowych odkryć i technologii nadal dręczą nas problemy zdrowotne, z którymi lekarze nie potrafią sobie poradzić. Andreas Moritz w swojej książce „Naturalne techniki przywracania zdrowia“ ujawnia tajniki, dzięki którym łatwiej będzie zrozumieć dlaczego cierpimy na różne dolegliwości i jak sobie z nimi poradzić.

 

Andreas Moritz był jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie medycyny naturalnej na świecie i autorem międzynarodowych bestsellerów. W październiku 2012 roku jego życie dobiegło końca ale pozostawił po sobie spuściznę zawierającą całokształt ogromnej pracy, którą zawsze chętnie się dzielił z czytelnikami, pracownikami i fanami. Ja miałam przyjemność poznać trzy książki z jego dorobku: „Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego“, „Szczepienia pełne kłamstw“ i „Vademecum naturalnego uzdrawiania“. Każda z nich to rzetelne i fachowe opracowanie dotyczące zdrowia oraz metod uzdrawiania. Podobnie jest w publikacji „Naturalne techniki przywracania zdrowia“, w której znajdziemy mnóstwo informacji o technikach uzdrawiania jak i naszym organizmie.

 

Książka ma na celu rozbudzić naszą świadomość i pomóc zrozumieć, że nie jesteśmy skazani jedynie na terapię medycyny konwencjonalnej lecz możemy wspomagać się naturalnymi metodami opartymi na jedności ciała, umysłu i duszy. Dzięki proponowanym technikom nauczymy się rozpoznawać to, co nam szkodzi a co jest dla nas korzystne. Chodzi głównie o nasze przekonania i przestarzałe nawyki, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie.

 

Poradnik obfituje w ogromną ilość informacji pokazujący nasz własny potencjał drzemiący w każdym z nas. Wiedza została opracowana w dziewięciu obszernych rozdziałach, z których pierwsze stanowią głównie teoretyczny materiał. Wprowadza nas w tematykę samouzdrawiania pokazując, że nasze ciało i umysł potrafią potrafią ze sobą doskonale współpracować. Pomaga zrozumieć jak działa nasz umysł oraz w jaki sposób wpływa na nasz organizm. Przytacza liczne przykłady z przeprowadzonych badań i opracowań naukowych znanych autorytetów oraz historie wzięte z życia. Omawia zagadnienia zmian osobowości, korzyści z korzystania ze słońca, znaczenie siły intuicji, zdrowej diety, aktywności, integracji z naturą, unikania negatywnych emocji i wiele innych. Na przykładach zaburzeń osobowości i innych chorób psychosomatycznych wykazuje, że umysł człowieka wpływa na nasze ciało zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Wszystko zależy od jakości naszych przekonań i schematów myślowych.

 

Z pewnością warto na przedstawioną wiedzę spojrzeć z otwartym umysłem i wypróbować proponowane metody, gdyż tylko w ten sposób możemy przekonać się o ich skuteczności. Nie jest to łatwa lektura, gdyż dużo w niej teoretycznych rozważań, przykładów badań i naukowego języka. Wiele zagadnień znanych jest każdemu z nas bardzo dobrze, gdyż już nasi przodkowie korzystali z potęgi umysłu i świadomości. Przez ostatnie wieki została ona zapomniana lub wyparta przez naukę i medycynę konwencjonalną.

 

Współczesny świat głównie oparty jest na nowoczesnych technologiach, które coraz bardziej oddalają nas od natury. Polegamy na naukowych odkryciach i znaleziskach tworząc zapominając, że każdy z nas posiada uzdrawiający potencjał. Nie doceniamy siły umysłu, słów i ich wpływu na nasze ciało i to, co pojawia się w naszym życiu. Medycyna konwencjonalna odrzuca duchowy aspekt wpływu na zdrowie polegając jedynie na fizycznych objawach.Tymczasem badania pokazują, że wiara, duchowość i religia są ważnym elementem w każdej terapii.

 

Książka uświadamia, że sami kształtujemy swoje życie i od nas zależy jak ono będzie wyglądało. Po jej przeczytaniu zaczynamy rozumieć, że człowiek jest istotą złożoną nie tylko z ciała ale też z umysłu, duszy i ze światła, którym emanujemy. Uświadamia że nie jesteśmy odrębną jednostką we wszechświecie, lecz stanowimy jeden z jego trybików w mechanizmie całości istnienia.

 

Autor pomaga na nowo odkryć siebie i nasze możliwości, dzięki którym będziemy mogli odmienić swoje życie i wzmocnić organizm. Przybliża nam starożytną kulturę Inków, rdzennych Amerykanów i uświadamia jak bardzo odeszliśmy od natury, z którą dawne kultury były nierozerwalnie połączone. Przedstawia swoje spostrzeżenia i procedury pomagające przejść przez przemianę, którą obecnie ludzkość doświadcza. Ta transformacja powoduje poszerzanie się naszej świadomości, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostrzec duchową naturę naszego istnienia, dotrzeć do źródła dolegliwości i przejąć kontrolę nad swoim życiem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Komentarze  

0 # Mirosława Dudko 2019-09-19 19:31
Ciekawa książka, chociaż mogłaby być bardziej przystępnie napisana. Dla czytelnika, który dopiero poznaje tego rodzaju zagadnienia, może być trudna do ogarnięcia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial