Okładka wydania

Dystrykt Warszawa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Rafał Babraj
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 466
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788379953394
 • Wydawca: Genius Creations
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Bydgoszcz
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Dystrykt Warszawa | Autor: Rafał Babraj

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Mroczna, apokaliptyczna, niezwykle barwna i ze wszech intrygująca wizja Warszawy nieodległej przyszłości - oto, co oferuje nam sobą najnowsza powieść Rafała Babraja pt. "Dystrykt Warszawa", która to ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Genius Creations!  A o tym, jakie doznania i emocje oferuje nam sobą  spotkanie z tym tytułem, postaram się opowiedzieć jak najwięcej w poniższej recenzji!

 

Fabuła książki przenosi nas sobą do Warszawy czasu najprawdziwszej apokalipsy... Apokalipsy, niszczącej dotychczasowy porządek, zamieniając ów rzeczywistość w piekło z najgorszych koszmarów. W tym świecie ocalał oto jeden z bloków, na którego to powierzchni pojawiła  się tajemnicza rysa, a całość budynku spowiła gęsta mgła. Tym samym dom ten stał się więzieniem dla jego mieszkańców, zapętlonych w czasie, gdzie jeden dzień powtarza się bez końca. Będący na skraju szaleństwa mieszkańcy bloku - Ewelina, Dominik i Stanisław, robią wszystko, by wyrwać się z tej pułapki. Wreszcie udaje im się osiągnąć ten cel, lecz to, co zastanie ich na zewnątrz, okaże się o wiele gorszym koszmarem...

 

Najnowsze dzieło Rafała Babraja oferuje nam sobą bardzo ciekawe, intrygujące i zaskakujące w swej formie spotkanie z literaturą post apokaliptyczną. Zaskakujące przede wszystkim swoim konceptem, czyli ukazaniem post apokalipsy z perspektywy osób, których uwięzienie okazało się tak naprawdę darem od losu, jakiego to jednak nie potrafią oni docenić wobec piekła, jakie zawładnęło stolicą Polski... Poza tym jest to oczywiście książka, której strony wypełnia akcja, przygoda, walka i przemoc, czyli realizm miejsca i czasu, w jakim dzieje się ta historia. Tym samym też lektura tej pozycji gwarantuje sobą wszystko to, czego tylko od tego gatunku moglibyśmy oczekiwać.

 

Scenariusz wydarzeń, bohaterowie, miejsce akcji oraz niepowtarzalny klimat - każdy z tych kluczowych aspektów tej książki prezentuje się tu co najmniej dobrze. Począwszy od intrygującego, zaskakującego i logicznego ciągu zdarzeń oraz wynikających z nich konsekwencji, poprzez charakterne, mające wiele do zaoferowania i przekonujące do uwierzenia w nie postacie, a skończywszy na dopracowanym w każdym względzie, szczegółowym i porażającym swoim mrocznym krajobrazem widokiem Warszawy, którą przemierzamy u boku bohaterów  - wszystko to wspólnie składa się na tę interesującą powieść, którą powinni docenić wszyscy miłośnicy mrocznej i inteligentnej fantastyki.

 

Skoro o fantastyce mowa, to autor zasłużył w tym względzie na naprawdę duże słowa uznania, gdyż dał nam coś, czego byśmy za nic się tu nie spodziewali. Tym czymś jest tajemniczy, mroczny, nadprzyrodzony charakter końca świata, jaki to stanowi główny motyw tej fabuły, a tym samym przyczynek dla dalszych losów bohaterów książki. A te także obfitują w moc fantastycznych elementów, by wymienić choćby ożywanie zmarłych, czy też super moce Kształtujących - nadludzi, którzy rządzą bezpiecznymi Enklawami w mieście. To ciekawe pomysły, sprawne ich przełożone na karty literatury, jak i wreszcie swoisty powiew świeżości w zakresie polskiej powieści apokaliptycznej.

 

"Dystrykt Warszawa", to książka ciekawa, gwarantująca wielkie emocje i naprawdę udaną zabawą czytelniczą. Oczywiście, nie zabrakło tu kilka drobnych potknięć - zwłaszcza w zakresie warstwy językowej i konstrukcji dialogów..., ale tak naprawdę nie wpływają one w żadnej mierze na całościowy, pozytywny odbiór tej powieści. Mojej skromnej osobie spotkanie to przyniosło wielką frajdę i nie mniejszą satysfakcję, jak i radość z faktu, że ten literacki gatunek ma się całkiem dobrze na naszym polskim rynku. Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli polecić i zachęcić gorąco do sięgnięcia po najnowsze dzieło Rafała Babraja. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto