Okładka wydania

Szare Płaszcze Rubież

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Marcin A. Guzek
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 340
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788379952984
 • Wydawca: Genius Creations
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Bydgoszcz
 • Ocena:

  5,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Szare Płaszcze Rubież | Autor: Marcin A. Guzek

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"RUBIEŻ" - pod tym tytułem kryje się oto druga odsłony fantastyczno-przygodowego cyklu powieściowego Marcina A. Guzka  pt. "Szare płaszcze"! Odsłona, który kontynuuje sobą narrację o losach dzielnych i prawych zakonników, których głównym celem jest zapobieganie wszelkim emanacjom magii, jak i też dbanie o spokój na granicach Imperium. Książka ukazała się oczywiście nakładem Wydawnictwa Genius Creations.

 

Fabuła powieści przenosi nas na tytułowe rubieża Imperium, które zmaga się wciąż z coraz większymi zapędami dzikich plemion - Sklavian. Ładu i porządku broni tu Komandoria 42 pod wodzą Nathaniela Eversona, któremu podlegają znani nam dzielni wojownicy w osobach Magnusa, Edwina, Luciusa i innych. Ich wsparcie i doświadczenie będzie niezwykle potrzebne, gdy oto z jednej strony nadchodzi czas spodziewanego starcia z armią Sklavian, z drugiej zaś na ziemie te powraca potężny demon  - Antum, którego jedynym celem jest sianie zamętu, zniszczenia i śmierci... Oto zbliża się czas ważnych i kluczowych decyzji, które zadecydują o przeszłości rubieży...

 

Najnowsze dzieło Marcina A. Guzka kontynuuje sobą tę wspaniałą opowieść o losach Szarych Płaszczy i kandydatów do tego zaszczytnego grona, których codzienność wypełnia walka, zmaganie się z magią i jej potwornymi emanacjami, jak i wreszcie skomplikowana polityka rubieży, gdzie to każdy z pomniejszych władców myśli tylko o sobie. Tym samym dane jest nam zaznać tu barwnej intrygi, wielkich przygód, ekscytujących scen akcji, a i nawet wątków obyczajowych, których również tu nie zabrakło. Całości pozytywnego wrażenie dopełnia oczywiście potężna porcja rubasznego humoru, której nie oprze się nawet największy ponurak!

 

Konstrukcja fabularna powieści przedstawia się bardzo okazale, oferując nam wielowątkową narrację, która skupia się na poszczególnych losach każdego z głównych bohaterów. Losach, w pośredni sposób związanych z główną osią wydarzeń, czyli przygotowaniami do odparcia ataku dzikich plemion z jednej strony, z drugiej zaś konfrontacji z potężną demonicą. Jednocześnie jest tu także czas i miejsce na osobiste wątki najważniejszych postaci, związane m.in. z wyborem pomiędzy służbą i rodziną, romansami, czy też chociażby drogą, jaką chce się podążać. Dzieje się tu bardzo wiele, co chwilę nas coś zaskakuje, zaś całość wieńczy widowiskowy, ale też i obiecujący wiele na ciąg dalszy, finał.

 

Kreacje bohaterów, obraz miejsca akcji książki oraz niezwykły klimat fantasy - każdy z tych ważnych literackich elementów jawi się tu bardzo solidnie, by nie rzec - wspaniale. Postacie zachwycają nas swoim realizmem, różnorodnością w zakresie charakterów oraz mądrością, jaka to kieruje ich poczynaniami. Największe wrażenie wywarła tu na mnie postać Nathaniela, który musi dokonać bardzo trudnych wyborów, wybiegać w swym oglądzie sytuacji daleko w przyszłość, jak i też kierować się tylko rozumem, nie zaś sercem... Równie barwie jawi się nam obraz tego świata, czyli quasi średniowiecznej rzeczywistości z magią, potworami, ale też i bezlitosną polityką, w tle. Tu imponuje nam zaś przede wszystkim realizm oraz szczegółowość i bezkompromisowość tej relacji, która pokazuje ów świat takim, jakim jest on naprawdę. I wreszcie fantastyka, czyli magia i wszystko to, co z nią związane, a przy tym ukazane nam w bardzo malowniczy i efektowny w swym obrazie sposób! Fantastyka, która nie przekracza jednak pewnych granic, a tym samym czyni tą książkę smakowitym kąskiem i dla tych odbiorców, którzy stąpają bardziej twardo po ziemi...

 

Spotkanie z tą książką zachwyci z pewnością każdego sympatyka dobrej, inteligentnej i barwnej fantastyki w naszym rodzimym wydaniu. Zachwyci pomysłem, konstrukcją i emocjami, jakie to wypełniają sobą każdą z tych ponad 340 stron lektury. Zachwyci, zapewni wspaniałą rozrywkę i zafunduje przednią zabawę, której nie będziemy chcieli przerwać za żadne skarby. Z tego też względu polecam z jak największym przekonaniem sięgnięcie po powieść "Rubież" wszystkim sympatykom powieściowej fantasy, w tym także i tym czytelnikom, którzy nie poznali pierwszego tomu cyklu. Znajomość tamtej książki nie jest bowiem niezbędna do tego, byśmy mogli cieszyć się pełnią przyjemności lektury tej oto pozycji. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto