Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

W Domu Jak W Raju

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Diana Quan
 • Tytuł Oryginału: El paraiso es tu casa
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Hiszpański
 • Przekład: Aleksandra Kondrat
 • Liczba Stron: 240
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x203 mm
 • ISBN: 9788328711624
 • Wydawca: Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

W Domu Jak W Raju | Autor: Diana Quan

Wybierz opinię:

Sylfana

Ostatnio bardzo rzadko sięgam po literaturę poradnikową – przejadły mi się te wszystkie „dobre rady”, które praktycznie nic nowego nie wnosiły w moje życie. Trochę inny stosunek mam natomiast do poradników czysto technicznych, choć też w sumie nie do końca – mam na myśli pozycje pokazujące, w jaki sposób można aranżować wnętrza i poszczególne pomieszczenia. Jako, że lubię poznawać nowinki ze świata design’u i mody, dosyć chętnie sięgnęłam po książkę autorstwa Diany Quan o tytule W domu jak w raju. Poradniki wnętrzarskie są moim zdaniem ciekawą, lekką lekturą przy kawie, która może nam delikatnie podpowiedzieć, co możemy zmienić w swoim środowisku, tak aby poczuć się lepiej i bardziej komfortowo.

 

Wspomniana autorka skupia się przede wszystkim na przestrzeni domowej. Wychodzi ona z założenia, że dom, który człowiekowi powinien kojarzyć się z pozytywnymi odczuciami, powinien być naszym azylem bezpieczeństwa, kryjówką przez całym światem, a co się z tym wiąże, pokazywać i odzwierciedlać nasze potrzeby i duszę. Twórczyni tego poradnika twierdzi, że jeśli pokażemy jej nasze wnętrza, nasz dom, ona nam powie kim naprawdę jesteśmy. Coś w tym rzeczywiście jest – swoją przestrzeń mieszkalną zawsze synchronizujemy z wewnętrznymi potrzebami. Dekorujemy według własnego uznania, stawiamy na przytulność lub funkcjonalność, pokazujemy i akcentujemy nasze priorytety. Należy zaznaczyć, że kobieta w swoich rozważaniach kieruje się tradycją i mądrością wschodu, które łączy z nowoczesnym myśleniem ludzi zachodu. Przywołana autorka zna oba światy bardzo dobrze – w swoim życiu zapoznała się z tymi dwiema szkołami i łączy je spójnie tworząc jedną, klarowną koncepcję.
W książce odnajdziemy różnorakie porady na temat organizacji przestrzeni życiowej. Quan sugeruje, że w porządkowaniu domu bardzo pomocna staje się medytacja, spokój, wyciszenie oraz dążenie do wykrystalizowanie myśli, która mówiłaby nam, czego naprawdę oczekujemy od naszego domu. To samo tyczy się poszczególnych pomieszczeń. Autorka konstruuje swój poradnik tak, że każdy rozdział traktuje o innej przestrzeni domowej/mieszkalnej. Osobno opracowuje kwestię organizacji kuchni, salonu, łazienki, sypialni. Pokazuje także, jak małe dekoracje i elementy mogą ożywić daną strefę i tym samym wpłynąć na nasze samopoczucie. Twórczyni jest też poniekąd terapeutką i psycholożką, bo opracowuje tematy związane z naszą duszą i psychiką: proponuje techniki i ćwiczenia, mające oduczyć nas złych nawyków, opisuje jak wielką rolę w przestrzeni domowej gra światło i kolor. Osobny podrozdział poświęca roślinom, które również bezpośrednio wpływają na nasze samopoczucie.

 

Ten poradnik czyta się błyskawicznie – nie trzeba się z nim zapoznawać „od deski do deski”, można robić to wybiórczo, wskazując na konkretnie treści, które nas interesują. Cała pozycja wydana jest klarownie, okładka jest bardzo ładna, wszystkie treści są ułożone logicznie. Praktycznie nie ma rzeczy, do której można by się przyczepić. Jest to zdecydowanie porządny, ciekawy i rzetelny poradnik designersko – refleksyjny, gdyż autorka nie stroni od rozważań na temat konkretnych filozofii i kierunków w sztuce architektonicznej. Cieszę się, że będę mogła skorzystać z niektórych praktycznych porad, gdyż dla mnie dom to niezwykle ważne miejsce i staram się urządzać je tak, aby czuć się w nim dobrze, komfortowo, a właściwie jak w tytułowym raju. Myślę, że wspomniana pozycja przypadnie do gustu przede wszystkim kobietom, choć pewnie znajdzie się kilku mężczyzn, którzy też znajdą tu coś dla siebie.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial