Okładka wydania

Olejki Eteryczne I Aromaterapia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Tytuł Oryginału: Essential Oils for Beginners: The Guide to Get Started with Essential Oils and Aromatherapy
 • Gatunek: PoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Kamila Knockenhauer
 • Liczba Stron: 304
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788381681346
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Olejki Eteryczne I Aromaterapia | Autor:

Wybierz opinię:

Ansomnia

Od wielu lat powszechnie znane są olejki eteryczne, które mają szereg zastosowań. Stosuje się je w celu poprawy zdrowia, zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego, mentalnego, duchowego. Wraz z rozwojem nauki, zaczęto odkrywać ich drogocenny wpływ na umysł i ciało. Na co dzień mamy dostęp do całej gamy olejków, które niekoniecznie możemy uznać za naturalne. Aby dokonać dobrego wyboru, powinniśmy zaczerpnąć nieco wiedzy na ten temat. W tym celu warto sięgnąć po książkę Olejki eteryczne i aromaterapia, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Książa Olejki eteryczne i aromaterapia, została podzielona na dwie części. W części pierwszej znajdziemy podstawowe informacje o olejkach eterycznych. Autorzy odpowiadają na podstawowe pytania, mianowicie: Co to jest olejek eteryczny?, Jak wytwarza się olejki eteryczne? Czym jest aromaterapia? itp. W poradniku znajdujemy cenne wskazówki na temat tego, gdzie kupować olejki i na co zwrócić szczególną uwagę. Jak się okazuje współcześnie firmy zajmujące się wytwarzaniem owych olejków, niekiedy dodają do nich składników chemicznych, które niszczą ich jakość.

 

Okazuje się również, że nie pozostaje bez znaczenie przechowywanie owych olejków, a także wykonywanie mieszanek. Zawsze powinniśmy przechowywać olejki w szklanych buteleczkach, gdyż niektóre z nich mogą spowodować, że plastikowe opakowanie ulegnie stopieniu. Natomiast właściwe przechowywanie wpływa na trwałość tych skarbów natury. Istotna jest również temperatura, przykładem są olejki eteryczne cytrusowe, takie jak pomarańczowy, cytrynowy, czy grejpfrutowy, które najlepiej jest przechowywać w lodówce w ciemnych buteleczkach.

 

Olejki eteryczne i aromaterapia to książka, która zawiera ogrom wiedzy, zarówno podstawowej, jak i rozszerzonej. Autorzy zadbali o to, aby każdy kto pragnie rozpocząć aromaterapie, był do tego należycie przygotowany. Druga część książki zawiera spis olejków. Wyszczególnione zostały te, które działają na określone dolegliwości oraz te na poprawę samopoczucia. Każdy z olejków jest tutaj dokładnie opisany. Od pochodzenia, działanie, sposób podania przez podstawowe zastosowanie oraz łączenie z innymi olejkami.

 

Plusem tej książki jest także poruszenie przez autorów kwestii wykorzystania olejków eterycznych w kosmetyce, domu oraz ogrodzie. Oznacza to, że w poradniku znajdziemy przepisy na mieszanki, które możemy stosować na włosy, skórę, a nawet paznokcie. Autorzy w swojej książce podzielili się sprawdzonymi przepisami na dezodorant, czy mydło. Wszystko to zachęca do stosowania naturalnych produktów i czerpania z matki natury. Wszelkie informacje zostały podane w jasny i przejrzysty sposób. Autorzy posługują się lekkim stylem.

 

W poradniku Olejki eteryczne i aromaterapia został poruszony również temat środków ostrożności. Specjaliści wspominają o wskazówkach bezpieczeństwa, o których nie można zapominać. Ponadto, informują, co należy zrobić, gdy olejek dostanie się np. do oka itp.

 

Olejki eteryczne i aromaterapia to książka, którą mogę z czystym sumieniem polecić. Spodoba się ona osobom, które planują rozpocząć aromaterapie. Poradni ten jest skarbnicą wiedzy, na temat wszelkich olejków oraz ich zastosowań. Jeżeli jesteście zwolennikami kosmetyków naturalnych, to ta książka przypadnie Wam do gustu, bowiem tak jak wspomniałam, autorzy przekazują nam przepisy na to, jak samemu zrobić mydło, czy dezodorant. W czasach, gdy z każdej strony jesteśmy otoczeni chemią, nie można zapominać o tym co najcenniejsze, czyli skarbach natury. Często przynoszą one więcej korzyści, niż sklepowe, pełne chemii produkty.

Uleczkaa38

Olejki eterycznie i aromaterapia nie stanowią już dziś wymysłów i ekstrawaganckich pomysłów na życie, lecz jak najbardziej zwyczajną, popularną i powszechną codzienność każdego z nas. Od dawna już bowiem wiemy, że produkty te mogą pomóc nam nie tylko w osiągnięciu przyjemnego odprężenia i relaksu, ale też i mogą sprawić, że będziemy mogli cieszyć się dłuższym pięknem i zdrowszym życiem. A o tym, jak wielką rolę mogę one spełnić w tym względzie, opowiada znakomity poradnik pt. "Olejki eteryczne i aromaterapia. Jak bezpiecznie wyeliminować powszechne dolegliwości i naturalnie podkreślić swoje piękno", który ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Vital!

 

Ta stworzona przez grupę ekspertów książka, zaprasza nas swoimi stronami do odbycia niezwykłej podróży przez świat olejków eterycznych i aromaterapii. Podróży, która przedstawia, podejmuje i odkrywa sobą wszystko to, co tylko z tym zagadnieniem jest związane. I tak oto poznamy tu definicję tych substancji, proces i sposób ich pozyskiwania, jak i przede wszystkim korzyści, jakie mogą przynieść one naszemu ciału i naszemu zdrowiu. Tym samym też po lekturze tej pozycji będziemy dysponowali już pełnią wiedzy o tym, jakie olejki będą dla nas idealnym wyborem oraz jak korzystać z ich dobrodziejstwa, by osiągnięty efekt był jak najlepszy!

 

Całość poradnika została podzielona na kilka głównych części, z których to każda odnosi się do innego zakresu aromaterapii. I tak oto pierwsza z nich podejmuję tę bardziej teoretyczną stronę niniejszego tematu, skupiając się m.in. na tym, czym są owe olejki, jak się je pozyskuje, czy też jakie składniki stanowią ich dopełnienie, by te mogły znaleźć się na sklepowych półkach. To również wiele cennych informacji odnośnie zakupów olejków, ich przechowywania, metod łączenia z innymi olejkami oraz podstawowych zasad ich używania.

 

Druga część - praktyczna, skupia się już bezpośrednio na kilkudziesięciu rodzajach poszczególnych olejków (od drzewka herbacianego począwszy, poprzez mirrę i miętę, a skończywszy na tangerynce). Tu znajdziemy opis każdego z tych produktów, jego właściwości i zastosowania wraz z korzystnymi efektami, jakie mogą nam przynieść. Co więcej, dział ten dopełniają także intrygujące podrozdziały na temat poszczególnych dolegliwości i kłopotów natury kosmetycznej z wyraźnym wskazaniem rodzaju olejku, który to, np. na rozstrój żołądka lub kłopoty z cerą, pomoże nam najszybciej i w największym stopniu. Znajdziemy tu też receptury na różnego rodzaju mikstury, mieszanki, czy też toniki z olejkami w roli głównej, które możemy śmiało stosować na własnym ciele. Wreszcie całości treści dopełniają porady odnoszące się do naszego domu i wykorzystaniu aromaterapii w kontekście odświeżaczy powietrza, czy też dbałości o domową czystość.

 

Wielką siłą tej książki jest z pewnością jej merytoryczne bogactwo, gdyż znajdziemy tu moc wiedzy o każdym z odkrytych i wytwarzanych olejków eterycznych, jakie są tylko w powszechnym użyciu. To, wraz z przyporządkowaniem ich schorzeniom i kwestiom dbałości o nasz wygląd sprawia, że każdy czytelnik wyniesie z tej lektury to, co go szczególnie interesuje. Duże znaczenie w tym względzie ma również język tej książki i sposób przekazywania ów wiedzy, czyli absolutna przystępność dla każdego, kto tylko ma ochotę zasięgnąć tych informacji. Nie ma tu bowiem mowy o jakimkolwiek zagubieniu i niezrozumieniu, co zawsze jest warte podkreślenia.

 

Całości pozytywnego wrażenia dopełnia bardzo solidne, przyjemne dla oka i efektowne wydanie książki, dzięki czemu spotkanie z nią jest jeszcze ciekawsze i prostsze. Dzięki temu książka ta będzie stanowić bardzo ważną pozycję w naszej domowej biblioteczkę, z której to dobrodziejstwa skorzystamy z pewnością nie raz. Tym samym nie pozostaje mi nic innego, aniżeli gorąco zachęcić do sięgnięcia po ten naprawdę bardzo pomocny, przydatny i mający sobą tak wiele do zaoferowania poradnik.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto