Okładka wydania

Kuracja Antystresowa: Proste Ćwiczenia I Techniki, Które Pomogą Skutecznie Wyeliminować Stres Z Twojego Życia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Kuracja Antystresowa: Proste Ćwiczenia I Techniki, Które Pomogą Skutecznie Wyeliminować Stres Z Twojego Życia | Autor: Peter Beer

Wybierz opinię:

Ansomnia

Na pewno każdy się ze mną zgodzi, że każdy człowiek doświadcza w swoim życiu stresu. Jedni potrafią sobie z nim dobrze radzić, nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach. Drudzy w wyniku stresu zaczynają odczuwać wiele dolegliwości, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Niekiedy stres bywa motywujący, częściej jednak doprowadza na skraj wytrzymałości. Jak to jest, że niektórzy radzą sobie z nim bez problemu i wiodą szczęśliwe życie, a inni doświadczają wypalenia i czują się wykończeni?

 

Peter Beer w swojej książce Kuracja antystresowa wyjaśnia czym jest stres, a także dzieli się wskazówkami, jak się na niego uodpornić. Autor z zawodu jest coachem, ponadto napisał wiele książek popularno-naukowych, w których powołuje się przede wszystkim na wiedzę naukową oraz własne doświadczenia. Jego złotą zasadą jest zachowanie równowagi na każdym obszarze życia.

 

Książka Kuracja antystresowa została podzielona na sześć rozdziałów. Na samym początku Peter Beer wyjaśnia, czym jest stres, a także jakie mamy jego rodzaje. To właśnie w pierwszych rozdziałach znajdujemy test poziomu stresu. Możemy wówczas za jego pomocą sprawdzić, czy poziom stresu jaki odczuwamy, powinien być dla nas niepokojący. Jeżeli nasze wyniki nie są dobre, musimy rozpoznać, co nas stresuje. Do tego służy kolejne ćwiczenie, w którym to naszym celem jest przeanalizowanie codziennego życia i odpowiedzenie na pytanie co stanowi dla nas na co dzień obciążenie? A może ktoś lub coś wywołuje w nas nieprzyjemne uczucia? Jest to oczywiście zaledwie namiastka pytań, jakie stawia nam autor, a które mają nas przybliżyć do poznania przyczyny stresu.

 

Peter Beer napisał bardzo dobry poradnik, który niewątpliwie może pomóc wielu osobom zbudować odporność na stres. Jest to książka, z którą każdy czytelnik spędzi więcej czasu. Autor zmusza czytelnika do wielu przemyśleń nad swoim życiem. Nie zostawia nas jednak bez odpowiedzi, bowiem ta książka to skarbnica dobrych rozwiązań radzenia sobie ze stresem.

 

Powieść ta została napisana bardzo lekkim i przejrzystym językiem. Autor nie powołuje się na trudne formułki medyczne, tylko przekłada wszystko na prosty język. Jest to duży plus, ponieważ nie każdy potrafi przekazać dużą dawkę wiedzy w przyjemny sposób. Kuracja antystresowa to poradnik, który należy czytać uważnie. Niewątpliwie nie jest to książka na jeden wieczór, natomiast lektura, do której będziemy wracać kilkakrotnie. Zapewniam jednak, że jeżeli poświęcimy jej więcej czasu, i tak jak radzi autor, przejdziemy przez wszystkie zadania, to wyciągniemy z tej pozycji wiele dla siebie. Nietrudno zauważyć, że podstawą szczęśliwego życia, według autora jest osiągnięcie równowagi w codziennych działaniach. Powołuje się on również na medytację, która ma na celu znalezienie w sobie spokoju. Sam autor zaznacza, że jest to jednak długi proces, ale wart poświęcenia.

 

Dużym plusem dla wydawnictwa oraz autora, jest to, że na końcu książki znajdziemy załączniki. Są to wydrukowane testy, które czytelnik musi rozwiązać. Przez to możemy z wygodą rozwiązywać ćwiczenia i nie jesteśmy zmuszeni do pisania po poradniku.

 

Kuracja antystresowa to książka, którą polecam w szczególności tym, którzy chcą popracować nad sobą i uodpornić się na stres. Jeżeli wiecie, że w waszym życiu jest za dużo stresu, sięgnijcie po ten poradnik, na pewno się nie zawiedziecie. Peter Beer wyszczególnia złote zasady dla każdego obszaru życia. Polecam.

Książkomaniaczka

Stres to chyba najczęstsza "choroba" występująca w XXI wieku. Dotyka zarówno młodszych jak i starszych, a liczba sytuacji stresujących, jakich doświadczamy w swoim życiu jest ogromna. Przykładem może być np. Pójście do nowej szkoły, poznawanie nowych osób, zmiana pracy. Wystarczy dobrze pomyśleć, a zapewne i wy znajdziecie przykłady takich sytuacji. Jednak jeżeli objawy stresu są dla was bardzo uciążliwie to z całego serca polecam Wam poradnik autorstwa Petera Beer pt "Kuracja antystresowa".

 

W tej książce dowiecie się czym jest stres i jakie są jego rodzaje. Poznacie sześć kroków, których wprowadzenie w życie pomoże wam powoli wyeliminować stres ze swojego życia. Spróbujecie zmierzyć jego poziom. Dzięki temu poradnikowi zaczniecie przyjmować porażki na tak zwaną "klatę" i zamiast się nimi przejmować i nauczycie się wyciągać wnioski. Czy nie jest tak, że jak macie w szkole, czy pracy jakąś stresującą sytuacje to po powrocie do domu rozładowujecie całe napięcie na najbliższych? No właśnie! Ta książka pokaże wam jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, przez co relacje z rodziną nie będą nadwyrężane. Ponadto zobaczycie jak łatwo i bezstresowo można spędzać wieczory, wakacje i święta. Cóż, bardzo wiele z nas ma zapewne ten sam problem. Kiedy nam coś nie wychodzi, ponosimy jakąkolwiek porażkę to po powrocie do domu cały czas zastanawiamy się dlaczego stało się tak, a nie inaczej. Uwierzcie mi, ale ta książka naprawdę pomoże wam uporać się z tym, a problemy będziecie zostawiać za sobą i wracać do nich kiedy będzie to konieczne.

 

Peter Beer autor książki "Kuracja antystresowa" to niemiecki coach.Jest autorem kilku psychologicznych książek, a ich tworzenie opiera na własnych doświadczeniach życiowych. Z zawodu jest psychologiem. Założył również Achtsamkeits-Academy (Akademia Uważności), która zajmuje się uczeniem ludzi postrzegania świata zupełnie inaczej niż dotychczas. Pomaga zrozumieć kim tak naprawdę jesteśmy i co dla nas jest ważne.

 

Atutem tego poradnika jest przede wszystkim cała oprawa graficzna. W książce znajdziemy mnóstwo ćwiczeń pomagających nam uporać się ze stresem. (Niektóre z nich są dołączone na osobnych kartkach na końcu książki, co jest świetnym rozwiązaniem). Ale również najważniejsze informacje zapisane są w formie tabelek, czy wykresów, co według mnie jest świetnym rozwiązaniem, gdyż jeżeli chcemy do danego zagadnienia wrócić bardzo łatwo można je znaleźć. Ponadto jest ona napisana bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem. Nie zawiera wiele sformułowań stricie psychologicznych, a jeżeli takie się pojawią to są one od razu wyjaśnione, co jest dużym zagadnieniem.

 

Jeżeli Wy również macie problem w radzeniu sobie ze stresem to ta lektura jak najbardziej jest dla Was przeznaczona. I nie obawiajcie się tego, że nie zdołacie zrozumieć jej przekazu. Ta książka to naprawdę świetne rozwiązanie, pomagające wyeliminować stres z naszego życie, ale muszę Wam powiedzieć, że musicie się przyłożyć do wykonywania danych ćwiczeń, abyście mogli zobaczyć, gdzie tak naprawdę leży w Was źródło tego problemu. Także jeżeli naprawdę chcecie zwalczyć stres to uwierzcie mi, ale dzięki temu poradnikowi Wam się to uda. Wiem, że dla wielu z was może się to wydawać nierealne, ale naprawdę wszystko jest możliwe. Trzeba tylko chcieć. Mnie się udało. A wam? Tego przekonacie się sięgając po "Kurację antystresową" autorstwa Petera Beer.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial