Okładka wydania

Uwierz W Siebie I Działaj

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Brian TracyChristina Stein
 • Tytuł Oryginału: Believe It to Achieve It: Overcome Your Doubts, Let Go of the Past, and Unlock Your Full Potential
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Joanna Sugiero
 • Liczba Stron: 192
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x208 mm
 • ISBN: 9788328350779
 • Wydawca: OnePress
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Uwierz W Siebie I Działaj | Autor: Brian TracyChristina Stein

Wybierz opinię:

Tulliana

Książka ,,Uwierz w siebie i działaj” to publikacja z pogranicza psychologii, psychoterapii, coachingu oraz socjologii, która jest adresowana do szerokiego grona odbiorców. Na pewno sięgną po nią trenerzy motywacyjni, wykładowcy, pasjonaci rozwoju osobistego, ale spodobać się powinna nawet statystycznemu ,,Kowalskiemu”, który nigdy nie czytał podobnych poradników, a chce znaleźć wreszcie receptę na szczęśliwe i spełnione życie. Niewątpliwie na sukces tego przewodnika wpłynął nietuzinkowy duet jego autorów. Brian Tracy to sympatyczny erudyta, który ze swadą potrafi pisać zarówno o ekonomii, biznesie, filozofii, jak i psychologii, co więcej ma w sobie coś z szalonego naukowca. Z kolei dr Christina Stein to znana w Kalifornii psychoterapeutka, mówczyni, wykładowczyni. Posiada niezwykle wartościową w moim mniemaniu umiejętność projektowania ćwiczeń motywacyjnych, dzięki którym ludzie dopasowują swoje priorytety i cele do posiadanych umiejętności i deklarowanych pasji. Po przeczytaniu książki ,,Uwierz w siebie i działaj” odnoszę wrażenie, że jest to podręcznik myślenia pozytywnego z elementami treningu poczucia własnej wartości.

 

W książce pojawia się wiele prawd oczywistych, wręcz truistycznych jak dla mnie, które dotyczą np. pesymistycznego podejścia do życia, czy strategii przekuwania trudnych zdarzeń w wartościowe doświadczenia. Pewna przewidywalność wywodów psychologicznych, jakie dostrzegłam w tej książce, może być postrzegana zarówno jako jej zaleta, jak o dość istotny mankament. Wartościowe jest przypominanie czytelnikowi, że warto pozbyć się negatywnych schematów myślowych i nauczyć akceptować porażki, zwłaszcza jeśli te informacje są poparte badaniami naukowymi oraz wsparte ciekawymi uwagami ze strony ekspertów od psychologii. Mimo wszystko pewne myśli zawarte w tej książce są na tyle popularne w podobnych poradnikach psychologicznych, że publikacja trochę zatraca swoją świeżość, oryginalność. Dla osób takich, jak ja, które czytają sporo tego rodzaju literatury, książka ,,Uwierz w siebie i działaj” może nawet wydawać się miejscami monotonna i nudnawa…

 

Niewątpliwie wartością tej publikacji są starannie opracowane i umiejętnie wplecione w tekst główny cytaty motywacyjne, psychologiczne slogany, które sprawdzają się w prowadzeniu biznesu, czy też uwagi podsumowujące pewne etapy przemiany swojego życia. Nieocenionym skarbem, jaki odnalazłam w tej książce są także wyróżnione w szarych ramkach ,,Słowa od Christiny”, będące rodzajem inspirującego storytelllingu. Christina Stein opowiada o swoich doświadczeniach z pracy psychoterapeuty, zdradza anonimowo pewne problemy, z jakimi borykali się ludzie, którym pomagała. Tego rodzaju uwagi sprawiają, że wskazówki Briana Tracy’ego i Christiny Stein wydają być przekonujące, trafne, bazujące na doświadczeniu dwojga fachowców.

 

,,Uwierz w siebie i działaj” jest bez wątpienia lekturą wartościową, ale wymagającą zaangażowania czytelnika, który powinien też zdobyć się na odwagę i spróbować zmierzyć się z pewnymi zaproponowanymi w niej ćwiczeniami. Dzięki temu być może uda nam się poprawić relacje ze swymi rodzicami, wyciągnąć cenne wnioski z trudnych przeżyć, albo nauczymy się lepiej panować nad własnymi emocjami. Poradnik ,,Uwierz w siebie i działaj” został tak skonstruowany, że można czytać go w samotności, albo razem z przyjacielem na głos. Doskonale sprawdzi się także jako urozmaicenie wykładów uniwersyteckich, szkoleń firmowych, czy warsztatów psychologicznych. Wstępnie oceniłam książkę na 5 w skali od 1 do 6, ale myślę, że jeszcze niejeden raz do niej wrócę. Na pewno będzie stanowiła doskonałą inspirację do tworzenia autorskich scenariuszów zajęć z komunikacji, świadomości wartości, czy konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, które od lat z pasją prowadzę.

 

Poradnik ,,Uwierz w siebie i działaj” to książka wielowątkowa, ambitna, a zarazem napisana przystępnym językiem. Podzielenie jej na części i krótkie rozdziały dodatkowo ułatwia jej zrozumienie i zachęca do lektury ,,od deski do deski”. Jeśli myślisz, że jesteś super i czujesz się spełniony, ta książka może niewiele zmienić w Twoim życiu. Dla tych wszystkich, którzy wciąż ,,polują” na szczęście i chcą być zadowoleni z samych siebie, przeczytanie jej może być przełomowe. Sięgnijcie po nią sami, a przekonacie się, na jakim etapie życia jesteście, co możecie zmienić, by ,,głęboko odczuwać piękno każdego dnia”!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Skomentuj - Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto