Okładka wydania

Uzdrawianie Tarczycy Według Boskiego Lekarza

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Uzdrawianie Tarczycy Według Boskiego Lekarza | Autor: Anthony William

Wybierz opinię:

TomG

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że choroby tarczycy mogą być bardzo dokuczliwe. Składają się na nie liczne objawy i schorzenia, których leczenie nie zawsze jest szybkie, a łatwe w zasadzie chyba nie jest nigdy.

 

Wydawnictwo Studio Astropsychologii opublikowało poradnik dotykający problemów z tarczycą właśnie i będący bestsellerem New York Timesa, o czym informuje nas już nagłówek na samej okładce. Książka ta została napisana przez Anthony’ego Williama i opatrzona obszerną przedmową znanego specjalisty, dr Prudence Halla. Zatytułowano ją Uzdrawianie tarczycy według boskiego lekarza, a całość tekstu zajmuje trzy i pół setki stron.

 

Poradnik Anthony’ego Williama został podzielony na cztery kolejne (i całkiem obszerne) części, które omawiają w ponad trzydziestu rozdziałach bardzo wiele aspektów związanych z tarczycą. Przeczytamy w nich o czynnikach spustowych wirusa tarczycy, o tym, co tak naprawdę robi tarczyca, jak również o stosowanych w jej przypadku lekach. Autor obszernie opisuje również wielkie pomyłki, która to część książki jest lekturą bardzo ciekawą. W przypadku chorób przewlekłych owe wielkie pomyłki – według argumentacji autora – tak mocno zakorzeniły się w świadomości ludzi, że zaczęliśmy postrzegać je jako część naszego życia i otaczającej nas rzeczywistości. Jako niektóre z nich możemy wymienić: choroby autoagresywne, mit o metabolizmie, winę genów czy autowywoływanie choroby. Te i inne zjawiska uznawane za pomyłki mają niebezpieczne skutki. Jak pisze autor, wywołują cierpienie, odbierają nam prawo wyboru i sprawiają, że wszystko wydaje się naszą winą. Jak na przykład w przypadku choroby autoagresywnej. Teoria mówiąca o takich właśnie chorobach nie ma w zasadzie spójności, gdyż samo używanie słowa „autoagresywna” jest już rażącym błędem. „Auto” pochodzi od greckiego słowa tłumaczonego jako „samo”, co oznaczałoby, że układ odpornościowy człowieka miałby atakować sam siebie. I w tym właśnie momencie choroba zamienia się w etykietę, która ułatwia zrzucenie winy na pacjenta. „Autoagresywność” stała się obsesją nie tylko medycyny konwencjonalnej, ale również alternatywnej, funkcjonalnej oraz integracyjnej.

 

Anthony William w swoim poradniku porusza wiele aspektów związanych z bardzo różnymi chorobami, poddaje je analizie i porównaniom, momentami dość mocno zresztą rozwlekając tekst opisujący dany temat. W zamierzeniu chce dać czytelnikowi jasny obraz tego, o czym pisze, choć przyznam szczerze, że używane przez niego porównania czy odniesienia nie zawsze są tak zrozumiałe, jak mogłyby być. Miejscami więc czytelnik zastanawia się, o co akurat w tym akapicie autorowi chodziło, i czytając dany ustęp tekstu jeszcze raz, zastanawia się nad sensem czytanych zdań. Na szczęście jednak nie są to sytuacje zbyt częste.

 

Uzdrawianie tarczycy według boskiego lekarza jest poradnikiem przygotowanym profesjonalnie, a tekst złożony w dwóch kolumnach jest bardzo czytelny. Wydawnictwo pokusiło się nawet o wydrukowanie kilkudziesięciu stron na grubszym, kredowym papierze zawierających duże kolorowe zdjęcia. Mowa tutaj o rozdziale dwudziestym czwartym książki, zatytułowanym „Dania wspomagające leczenie tarczycy” i skupiającym przepisy na dania zdrowe i aprobowane w procesie leczenia. Jak więc wyraźnie widzimy, autor skupił się nie tylko na teorii chorób i ich opisach procesów ich uzdrawiania, ale również na praktycznych aspektach dotyczących leczenia, które każdy z czytelników będzie mógł zastosować. Czy jednak opisywane przez Anthony’ego Williama potrawy i podawane przepisy są skuteczne, tego stwierdzić nie mogę. Książka w każdym razie wydana została ładnie i przejrzyście, bez trudu odnajdujemy w niej informacje, których akurat poszukujemy, a i wizualnie prezentuje się całkiem korzystnie. Pod względem stylistyki co prawda kilka rzeczy nie do końca mi odpowiadało, jednak jeśli wziąć pod uwagę, że trzymamy w rękach poradnik, nie powieść, to w sumie ten fakt chyba nie ma aż tak dużego znaczenia.

Mirka

„Tarczyca jest ofiarą, której przyjklejamy łatę winowajcy“

 

Wokół tarczycy narosło wiele mitów i nieprawdziwych opinii. Posądza się ją o wiele schorzeń i dolegliwości a leczenie opiera się na znanych schematach. Autor książki „Uzdrawianie tarczycy według Boskiego Lekarza“ ujawnia prawdę na temat tego gruczołu pokazując zupełnie inne jego oblicze.

 

Anthony William w wieku 4 lat otrzymał dar jasnowidzenia od Ducha Najwyższego, który nauczył go dostrzegać prawdziwe przyczyny chorób. O swoim życiu opowiedział w książce „Boski Lekarz. Sekrety leczenia chorób przewlekłych i niewyjaśnionych“, którą miałam okazję przeczytać kilka lat temu. Mówi o sobie, że nie jest lekarzem, ale wie więcej o zdrowiu niż ktokolwiek inny. Korzysta z duchowych przesłań, dzięki czemu potrafi odczytywać sygnały płynące z ciała i określić prawdziwą przyczynę choroby.

 

Autor odczarowuje dotychczasowe schematy myślowe i obala mity na temat tarczycy, jej leczenia, stosowanych diet i terapii. Jego zdaniem, przyczyną problemów zdrowotnych nie jest gruczoł tarczycy lecz wirus tarczycy EBV, który atakuje różne obszary naszego organizmu. Uważa, że: „Tarczyca jest posłańcem, a nie problemem“ i pokazuje jak wykorzystać tę wiedzę, by zapewnić sobie życie w zdrowiu.

 

W czterech częściach przedstawia naturalne metody niwelowania problemów zdrowotnych, z którymi medycyna konwencjonalna sobie nie radzi. Dzieje się tak, gdyż lekarze nie znają prawdziwych przyczyn kłopotów zdrowotnych, które przypisywane są tarczycy. Bóle, stany lękowe i depresja, zamglenie umysłu i trudności z koncentracją, nowotwory, Hashimoto, wypadanie włosów, bóle głowy, migreny, zaburzenia snu czy mrowienie i drżenie to tylko niektóre z dolegliwości utrudniających normalne funkcjonowanie wielu ludziom.

 

W części pierwszej pt.: „Objawienie“ autor opisuje jak działa wirus EBV, w jaki sposób wywołuje objawy, jak rozpoznać skutki jego działania i jak go zwalczyć. Jest zdania, że nawet jeżeli zdiagnozowano u chorego choroby tarczycy, to prawdopodobnie lekarze zastosowali niewłaściwą terapię, gdyż tak naprawdę nie poznali przyczyn jego dolegliwości. Ujawnia prawdę o lekach stosowanych dawniej i dziś, nowotworach tarczycy, badań poziomów hormonów tarczycy T4, T3 i TSH i wyjaśnia dlaczego, pomimo leczenia farmakologicznego, nadal pacjenci czują się źle.

 

„Książki podejmujące ten temat są nieaktualne w momencie publikacji, ponieważ nie ujmują sedna choroby“.

 

Część druga poświęcona została błędom popełnianym przez współczesną naukę i medycynę. Anthony William omawia cztery wielkie pomyłki, które popełniane są w medycynie konwencjonalnej w diagnozowaniu schorzeń tarczycy i uświadamia czego unikać oraz jakie pułapki na nas czyhają.

 

W części trzeciej zatytułowanej „Zmartwychwstanie“ autor podpowiada jak odbudować nasze ciało i okiełznać wirus tarczycy. Jeden z rozdziałów został poświęcony osobom, które poddały się operacji usunięcia gruczołu tarczycy a mimo to nadal cierpią z powodu towarzyszącym im dolegliwości. Jego porady, zaprezentowane narzędzia i 90 - dniowy program uzdrawiający skierowany jest także do nich. Usunięcie tarczycy nie rozwiązuje, bowiem, problemów zdrowotnych, gdyż nadal nie jest usunięta przyczyna choroby a jest nią wirus EBV. Boski Lekarz zapewnia, że dzięki jego informacjom ten problem zostanie zniwelowany. Uzupełnieniem przedstawionego materiału są przepisy wydrukowane na dobrej jakości papierze i zobrazowane kolorowymi, wyraźnymi i dużymi fotografiami. To niewątpliwy atut tego poradnika, gdyż znajdziemy wśród nich propozycje na pyszne soki, pożywne śniadania, obiady i kolacje a także zdrowe przekąski i desery.

 

Część czwarta omawia zagadnienia związane ze snem i podpowiada jak zadbać o komfort nocnego wypoczynku oraz wyeliminować problemy z nim związane.

 

Autor pragnie, by wszyscy mieli dostęp do prawdziwych informacji i dlatego powstała niniejsza publikacja. Neguje wiele teorii na temat tarczycy, udowadniając, że organizm nie atakuje sam siebie, lecz jest naszym strażnikiem i opiekunem. Jego książka nie bazuje na utartych schematach, o jakich można przeczytać w różnych publikacjach lecz ukazuje zupełnie nową wiedzę, którą uzyskał od Istoty Wyższej. Przekazuje ją w niezmienionej, czystej formie, rzucając świeże spojrzenie na znane problemy z tarczycą. Jednocześnie podkreśla, że szanuje dotychczasowe dokonania i odkrycia naukowe, gdyż pomagają one rozwijać diagnostykę chorób, ale nadal wiele schorzeń nie zostało prawidłowo rozpoznanych. Wśród nich są właśnie dolegliwości tarczycy, które są udręką wielu osób, często źle leczonych.

 

Poradnik stanowi doskonały materiał do przemyślenia dla badaczy i lekarzy, którzy nie boją się spojrzeć w świeży sposób na znane choroby podchodząc do przedstawionych zagadnień z otwartym umysłem. Jest to ważne tym bardziej, że epidemia chorób tarczycy to niezaprzeczalny fakt. Na całym świecie przybywa pacjentów cierpiących z tego powodu, dlatego warto poznać ich prawdziwe przyczyny, by odzyskać władzę nad swoim ciałem i uświadomić sobie, że wynikające z tego cierpienia nie są wyrokiem i można poradzić sobie z nimi odpowiednim podejściem, stylem życia i odżywianiem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial