Okładka wydania

Boliwia Narzeczona, Więzienie I Cudze Wesele

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Paweł Wilk
 • Gatunek: Podróżnicze
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 332
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 146x209 mm
 • ISBN: 9788381271196
 • Wydawca: Bernardinum
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Pelplin
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Boliwia Narzeczona, Więzienie I Cudze Wesele | Autor: Paweł Wilk

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Każdy z nas marzy o dalekich podróżach, poznawania kultury i codzienności żyjących tam ludzi, przeżywaniu niezwykłych przygód oraz zbieraniu tym samym wielu cennych doświadczeń. Niestety, nie zawsze udaje nam się spełnić te plany, pozostawiając je wciąż w sferze pragnień. Na szczęście raz jeszcze oto przychodzi nam z pomocą niezawodna literatura, która przenosi nas swoimi stronami do wszystkich tych zakątków świata, jakie chcielibyśmy odwiedzić. Dziś pragnę omówić właśnie taką pozycję, a dokładniej rzecz biorąc książkę Pawła Wilka pt. "Boliwia. Narzeczona, więzienie i cudze wesele", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Bernardinum.

 

Jak nie trudno się domyślić, książka ta stanowi zapis przeżyć jej autora, jakiej to uświadczył on podczas swojej wyprawy do Boliwii. Wyprawy niezwykłej, gdyż obejmującej sobą m.in. półroczny wolontariat w boliwijskim więzieniu! A poza tym..., a poza tym przyjdzie poznać nam tu także przebieg wyprawy do dżungli, wziąć udział w tradycyjnym weselu, odkryć sekrety kopalni srebra w Potosi, cieszyć się karnawałem itd... To także piękno natury, dzikość przyrody, niezwykły folklor i przede wszystkim ludzie, których poznał tam Paweł Wilk, a tym samym także i my...

 

Niniejsza pozycja stanowi sobą bardzo intrygującą, ciekawą i mająca wiele do zaoferowania odsłonę literatury podróżniczej. Odsłonę, która odkrywa przed nam wszelkie sekrety, tajemnice i niezwykłości Boliwii, czyli miejsca o którym wiemy, ale które to rzadko pojawia się w naszych turystycznych planach. Jak przekonuje nas tak książka - niesłusznie, gdyż ten górski zakątek Ameryki Południowej, stanowi jedno z najpiękniejszych i  najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. I jeśli do tego dodamy znakomitą i porywającą relację podróżnika - w tym przypadku autora książki, to już naprawdę chyba nikt nie ma wątpliwości do tego, że pozycję tą poznać po prostu trzeba!

 

Lektura tej książki zachwyca nas swoim rozmachem, rozpiętością tematyczną, ilością ciekawych scen i wydarzeń z udziałem jej autora. Trzeba tu bowiem przyznać, że pod tym względem pozycji tej jest bliżej to pełnokrwistej powieści akcji, aniżeli dzieła spod znaku literatury podróżniczej. Oczywiście, to dla nas czytelników, tylko i wyłącznie jak najlepiej, gdyż dzięki temu spotkanie z tym tytułem jest jeszcze ciekawsze, bardziej porywające i zaskakujące. Jednocześnie relacja ta odsłania przed nami obraz Boliwii w sposób niespotykany nigdzie indziej, gdyż docierający do absolutne każdego aspektu życia w tym kraju. Od najuboższych dzielnic począwszy, poprzez więzienia, a na miejscach ciężkiej pracy, sportowej rozrywki, czy wreszcie religijnych kultów, skończywszy.

 

Intrygującej i naprawdę ciekawej treści, dopełnia tu kwintesencja tego typu książek, czyli bogata szata ilustracyjna. To piękne, niezwykle barwne w kontekście swojej tematyki, a do tego także bardzo profesjonalne pod kątem technicyzm zdjęcia, które przedstawiają nam losy autora książki, jak i przede wszystkim obraz tego pięknego kraju. Dzięki temu też spotkanie z tą pozycją jest jeszcze bardziej porywającym i widowiskowym.

 

Komy poleciłabym ten tytuł? Otóż przede wszystkim sympatykom turystki, podróżowania i czerpania z życia jak najwięcej, ale także i wszystkim czytelnikom zakochanym w kulturze Boliwii i całego amerykańskiego kontynentu. Jednocześnie po książkę tą mogą sięgnąć również i ci odbiorcy, których ciekawi świat, życie na innych kontynentach i to, jak wygląda spełnianie swoich marzeń, bo to właśnie czyni tu na naszych oczach Paweł Wilk. Tym samym też nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco polecić sięgnięcie po tę pozycję, co też i niniejszym czynię!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial