Okładka wydania

Koniec Z Migreną

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Josh Turknett
 • Tytuł Oryginału: The Migraine Miracle: A Sugar-Free, Gluten-Free, Ancestral Diet to Reduce Inflammation and Relieve Your Headaches for Good
 • Gatunek: PoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Łukasz Głowacki
 • Liczba Stron: 288
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788381681506
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4/6

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Koniec Z Migreną | Autor: Josh Turknett

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Każdy, kto cierpi na migrenę, dobrze wie, że życie z nią nie jest łatwe… Potrafi ona przyjmować różne oblicza. Czasem jest delikatna, czasem bardziej uciążliwa, jednak zawsze przeszkadza w normalnym codziennym życiu. Ból migrenowy może być powodowany różnymi czynnikami, jeśli jednak wykluczy się zmiany w mózgu, to warto poszukać przyczyny głębiej. Zwykle genetyczne uwarunkowania sprawiają, że całe życie z nią walczymy, a walka nie jest łatwa!

 

„Koniec z migreną” to poradnik, którego autorem jest dr Josh Turknett. Wydany przez wydawnictwo Vital Gwarancja Zdrowia, stara się przedstawić nowy styl życia, który ma pomóc w walce z migreną. Autor, Josh Turknett jest doktorem neurologii, który bada klinicznie różne schorzenia związane właśnie z tą dziedzinę medycyny. Skupia się waśnie na migrenach, ale także na udarach oraz na chorobie Alzheimera oraz na chorobie Parkinsona.

 

Autor temat potraktował bardzo osobiście, a to dlatego, że jak często pisze migrena, to także jego prywatny „WRÓG”. Niejako został nim obdarowany właśnie przez geny. Jego matka bowiem cierpiała na tę dolegliwość, więc kiedy bóle migrenowe pojawiły się również u niego, dobrze wiedział, że to nie żarty i migrena zmieni jego życie.

 

Książka prezentuje spojrzenie dr Josha Turknetta na to, jak można próbować pozbyć się migren czy zminimalizować ich występowanie. Jest to szczera relacja nie tylko z prób leczenie siebie ale i pacjentów. Sam temat nie jest łatwy, bowiem trudno jednoznacznie wyjaśnić skąd się bierze migrena, choć dziś medycyna potrafi uśmierzać ból, kosztem jednak skutków ubocznych. Ten kto jednak cierpi na to schorzenie wie, że łatwiej odczuwać skutki uboczne właśnie, niż uciążliwy ból głowy.

 

Dr Turknett w publikacji zatytułowanej „Koniec z migreną” pisze o diecie, która ma ogromny wpływ nie tylko na samopoczucie człowieka, ale również na występowanie migren. Często słyszy się, iż alkohol, czekolada, czy sery to produkty, które wywołują uciążliwe bóle głowy u niektórych osób. Dodać należy, że niesystematyczne posiłki, braki we śnie, a także stres wywołują je równie często. Dr Turknett zwraca więc uwagę również na te czynniki.

 

By pozbyć się migren wraz z Jenny Turknett opracował zbilansowaną dietą, która wyklucza wszystkie produkty wywołujące migreny. Książka więc przedstawia propozycje posiłków, opartych na produktach, które przede wszystkim nie szkodzą! Ale także wyjaśnia co we współczesnym pożywieniu jest szkodliwe dla naszego zdrowia, temu poświęcony został niejeden rozdział!

 

Warto wspomnieć tutaj jeszcze o przepisach na śniadania, obiady oraz kolacje, które zawierają produkty, dzięki nim możemy pozbyć się wg. tej pary migreny na długi czas. Bezglutenowe produkty, ale i jedzenie w domu, gdzie kontrolujemy produkty, z których korzystamy, okaże się także zbawienne według doktora Josha Turknetta. Dzięki takiej diecie, która właściwie stricte dietą nie jest, a okaże się prawidłowym dla migrenowców stylem życia, przyniesie korzyści i polepszy standard życiowy.

 

Na końcu książki znajdziemy również często zadawane przez czytelników i pacjentów dr Jopsha Turknetta pytania. Dr Josh Turknett odpowiada na nie w dwóch wersjach, krótkiej i nieco dłuższej. Ta dłuższa jest wyczerpująca, do tego przekazuje wskazówki, z których można z łatwością skorzystać.

 

Choć medycyna nadal bada migreny oraz przyczyny ich występowania a także próbuje je leczyć farmakologicznie, warto spróbować propozycji autora książki „Koniec z migreną”. Może się ona okazać pomocna w walce z tym uciążliwym schorzeniem.

Kozel

Główną bohaterką - a może raczej antybohaterką tej książki - jest Jej Wysokość migrena. Autor poradnika, doktor Josh Turknett, nazywa ją drobną masochistyczną usterką ludzkiego organizmu. Najprościej zrozumieć ją jako proces zachodzący w mózgu, który, po uaktywnieniu się, kaskadowo wywołuje resztę bardzo nieprzyjemnych wydarzeń, takich jak: ból, otępienie, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, a nawet nudności i wymioty. Migrenę na szczęście można pokonać, tak przynajmniej twierdzi autor publikacji.

 

Kluczem do zwyciężenia w tej nierównej walce jest zrozumienie samego przebiegu procesu. Nie jest bowiem prawdą, że migrenę trudno objaśnić i opisać, choć - rzeczywiście - nie każdy jej element został dokładnie przeanalizowany. W ostatnich latach jednak nauka poszła naprzód. W konsekwencji wiemy więcej i możemy zrobić więcej.

 

Poradnik doktora Josha Turknetta podzielony jest na sześć rozdziałów. W pierwszym czytelnikowi przedstawiona zostaje natura tytułowej „bestii”. Jest to część o najbardziej naukowym rysie, zawierająca analizę tego, co dzieje się we wnętrzu naszego mózgu i opis kluczowych dla powstawania migreny procesów. Okazuje się, że ta niespecyficzna przypadłość często bywa mylona z zatokowymi czy napięciowymi bólami głowy.

 

W kolejnych rozdziałach autor wskazuje na czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia dolegliwości. Są one podzielone na kategorie, a do każdej sytuacji przypisane jest prawdopodobieństwo nasilenia objawów. W ten sposób dowiedzieć się możemy, że katalizatorem migreny mogą być nie tylko hormony czy nieżyt nosa, ale także ostre zapachy, spożywanie mięsa, wahania poziomu cukru we krwi czy - paradoksalnie - stosowanie leków przeciwbólowych.

 

Dalsza część książki poświęcona jest sposobom na radzenie sobie z migreną. Josh Turknett podchodzi do tematu bardzo wyczerpująco i analitycznie, czytelnik otrzymuje bowiem pełen przekrój metod: od leczenia farmakologicznego, przez zaskakujące substancje jak choćby botoks, aż po kluczową dla tej właśnie publikacji kurację dietą. Omówione zostają najbardziej niebezpieczne produkty spożywcze oraz newralgiczne połączenia makroskładników. Ostatnia część tej książki to przygotowane przez Jenny Turknett przepisy kulinarne uporządkowane z konkretny program żywieniowy. Książka zakończona jest listą często zadawanych pytań dotyczących diety oraz odniesieniem do źródeł internetowych, gdzie znaleźć można więcej informacji na ten temat.

 

Śmiało stwierdzić można, że książka stanowi monografię problemu. Osoby, zmagające się z bólami migrenowymi, dzięki lekturze „Końca z migreną” nie tylko dowiedzą się, skąd biorą się u niech te dolegliwości, dlaczego są tak uciążliwe i co je wywołuje, ale także zrozumieją, w jaki sposób im zapobiegać. Autor demaskuje część popularnych mitów, które powodują, iż migreny mylone bywają z bólami zatokowymi czy nerwobólami, wskazuje także, dlaczego „internetowe” metody łagodzenia objawów nie działają. Dla mnie jednak najbardziej wartościowym fragmentem książki jest właśnie część dietetyczna.
Oczywiście, wątpliwości osób interesujących się dietetyką, może wywołać postulat całkowitego wyeliminowania zbóż i części tłuszczów. Autor całkiem nieźle jednak go uzasadnia. Pozostałe zalecenia, takie jak wykreślenie z jadłospisu żywności przetworzonej i dosładzanej są raczej powszechnie uważane za zasadne. Zrehabilitowany został także tłuszcz, jednak nie jest to już od jakiegoś czasu nowinką. Dołączony do książki rozkład posiłków obejmuje trzy tygodnie żywieniowej przemiany, po której przejściu człowiek powinien odczuć wyraźne rezultaty, a przede wszystkim pozbyć się objawów migrenowych. Przepisy, stanowiące uzupełnienie menu, są łatwe, w większości możliwe do wykonania z powszechnie dostępnych produktów. Zdarzają się też nowinki, jak np. mąka z tapioki, choć w dobrze zaopatrzonym supermarkecie i ją znajdziemy bez problemu.

 

„Koniec z migreną” to pozycja w jasny sposób prezentująca wiedzę na temat tej dolegliwości. Łatwy język i praktyczne porady powodują, że książkę zarekomendować można każdemu interesującemu się tematem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto