Okładka wydania

Obudź Swoją Kreatywność

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Dagmara Gmitrzak
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 232
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x208 mm
 • ISBN: 9788328320765
 • Wydawca: Sensus
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Obudź Swoją Kreatywność | Autor: Dagmara Gmitrzak

Wybierz opinię:

Tulliana

Wśród wielu gatunków książek, jakie lubię czytać w wolnym czasie od ponad dekady ważne miejsce zajmują te dotyczące rozwoju osobistego i kompetencji społecznych. Odkąd pamiętam fascynowały mnie ludzkie emocje i uczucia, chciałam dowiedzieć się też, w jaki sposób można rozwijać tzw. ,,twórczy potencjał” zarówno u siebie, jak i ludzi ze swego otoczenia.

 

Z czasem moje zainteresowania przeniosłam częściowo również na grunt zawodowy - od wielu lat prowadzę wykłady i ćwiczenia z Podstaw kreatywności. A że ucząc innych, powinniśmy sami wciąż się rozwijać, to mam podwójną korzyść z lektury książek takich, jak te, których autorką jest między innymi Dagmara Gmitrzak. Wspomniana dopiero co trenerka rozwoju osobistego dotąd znana mi była przede wszystkim jako autorka książki pt. ,,Trening relaksacji. Jak uwolnić się od stresu, lęku i depresji”, którą to przeczytałam kilka lat temu, w czasie ciąży. Pamiętam, że pomysł na tego typu przewodnik bardzo mi się spodobał, ale już same ćwiczenia zaprezentowane w owej książce wydały się wówczas mało warte wypróbowania… Jako osoba prowadząca zajęcia z Podstaw kreatywności oczywiście słyszałam też o publikacji D. Gmitrzak pt. ,,Obudź swoją kreatywność”, ale przeglądając w księgarni jej pierwsze wydania, jakoś nie mogłam przekonać się do jej zakupu. Tymczasem los sprawił, że ostatnio w moje ręce trafiło drugie, rozszerzone wydanie owego poradnika dla poszukujących inspiracji do twórczego życia.

 

Czy książka ,,Obudź swoją kreatywność” Dagmary Gmitrzak to lektura warta polecenia? Z pewnością tak, ale raczej dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z tematyką kreatywności i treningu twórczości. Książka z pewnością może służyć jako inspiracja dla tych wszystkich, którzy szukają swojej ścieżki twórczego rozwoju i chcą uzmysłowić sobie, że twórczość nie jest zarezerwowana wyłącznie dla wybranych. Dla mnie treści przedstawione w poradniku Dagmary Gmitrzak raczej nie wniosły niczego nowego w obecny stan wiedzy na temat kreatywności, a ćwiczenia zaproponowane przez autorkę wydały mi się raczej mało interesujące dla potencjalnych uczestników zajęć z wykorzystaniem treningu umiejętności twórczych.

 

Zaletą publikacji ,,Obudź swoją kreatywność” jest niewątpliwie staranne przygotowanie jej od strony merytorycznej i językowej. Książka podzielona jest na trzy rozdziały główne, z których każdy ma na celu wzmocnić w czytelnikach poczucie własnej wartości, pokazać w jak wielu obszarach życia możemy być twórczy. Mnie osobiście najbardziej spodobała się ostatnia, trzecia część poradnika zatytułowana ,,Etapy twórczości i sposoby rozbudzenia energii twórczej”. Dagmara Gmitrzak ze swadą i znajomością zagadnienia prezentuje tutaj kolejno etapy procesu twórczego¸ trzydzieści sposobów aktywowania twórczego potencjału oraz tzw. ,,złote prawa twórczości”. Ta właśnie ta, trzecia część książki zasługuje na szczególną uwagę, może okazać się inspirująca dla wykładowców i trenerów umiejętności twórczych albo stanowić coś w rodzaju samouczka po krętych ścieżkach życia na przekór standardom, schematom w myśleniu i działaniu.

 

,,Obudź swoją kreatywność” to poradnik na temat twórczego rozwoju, zachęta do spełniania życiowych marzeń, doskonała lektura na przełom roku, kiedy to podsumowujemy zwykle swoje osiągnięcia i planujemy realizację nowych projektów.

 

Ciekawym dodatkiem do wspomnianej książki są cytaty motywacyjne, wykazy filmów i utworów muzycznych, które w szczególny sposób mogą stymulować w nas twórcze myślenie oraz inspirować do podjęcia ryzyka wcielania w życie nawet dość ryzykownych, nowych przedsięwzięć.

 

„Kreatywność” to nie jest pusty slogan, hasło, na dźwięk którego otwierają się przed nam wrota do szczęścia osobistego i satysfakcji zawodowej. Dagmara Gmitrzak pokazuje, że bycie kreatywnym to sposób na życie, ale to również ciężka praca nad sobą i swoimi słabościami. Jej książka niewątpliwie będzie dla Was życzliwym towarzyszem, czymś na kształt vademecum po ścieżce odnajdywania własnego, twórczego powołania.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial