Ostatnie Dzieciaki Na Ziemi Tom 2 Parada Zombiaków

Autor: Max Brailer

Okładka wydania

Ostatnie Dzieciaki Na Ziemi Tom 2 Parada Zombiaków


Dodatkowe informacje

 • Autor: Max Brailer
 • Tytuł Oryginału: The Last Kids on Earth and The Zombie Parade
 • Gatunek: Literatura Dziecięca
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Piotr Jankowski
 • Liczba Stron: 296
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x200 mm
 • ISBN: 9788376867878
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

TomG

Lektura pierwszego tomu serii Ostatnie dzieciaki na Ziemi była przyjemna, pełna zabawnych sytuacji i wartkiej akcji, dlatego też chętnie sięgam po kolejne odsłony przygód Jacka Sullivana i grupy jego znajomych. Proza Maxa Bralliera, skierowana co prawda do młodszych czytelników, ma to do siebie, że jest na tyle dynamiczna i zabawna, że nawet ci starsi czytelnicy mogą po nią sięgnąć, traktując lekturę kolejnych tomów Ostatnich dzieciaków na Ziemi jako niezobowiązującą rozrywkę, dającą szansę na odetchnięcie i odpoczynek. Zresztą, przerysowane nie raz, nie dwa przygody grupki młodych śmiałków stających oko w oko z różnej maści monstrami rzeczywiście wciągają, a trzeba przyznać autorowi, że potrafi utrzymać uwagę czytelnika. Nie jest to nic dziwnego zważywszy na fakt, iż Max Brailler jest bestsellerowym autorem New York Timesa.

 

Drugi tom serii nosi nazwę Parada Zombiaków. Jest to tytuł dość zagadkowy, powiedziałbym, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Bohaterowie znani już czytelnikowi z pierwszego tomu Ostatnich dzieciaków na Ziemi, czyli Jack, Quint, Dirk i June, jak również przyjazny potwór Rover, staną tym razem przed zagadką o tyleż dziwną, co podejrzaną. Otóż okazuje się, że Zombiaki najwyraźniej… zniknęły, gdyż nigdzie nie ma po nich śladu. Początkowo zdziwiony takim obrotem spraw Jack nabiera podejrzeń co do tego nagłego zniknięcia truposzy, zwłaszcza, że ciągle słyszy przenikliwy, złowrogi dźwięk, który – według niego – najwyraźniej wzywa dokądś zombie. A skoro wszystkie Zombiaki mają najwyraźniej zebrać się w jednym tajemniczym miejscu, to definitywnie znaczy, że kroi się jakaś większa rozróba. Jackowi i jego przyjaciołom pozostaje więc tylko jak najszybciej uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytanie: dokąd poszły wszystkie te wszystkie Zombiaki?

 

W części pierwszej Ostatnich dzieciaków na Ziemi Jack stanął przed niezwykle niebezpiecznym zadaniem, jednak doskonale sobie poradził i zwyciężył inteligentnego potwora o imieniu Blarg. Chłopak stał się bohaterem i od tego czasu wyrusza na wszystkie karkołomne wyprawy i podejmuje trudne zadania, nie obawia się więc ani trochę próby rozwiązania zagadki zniknięcia Zombiaków.

 

Parada Zombiaków jest tak samo świetnie wydaną książką, jak pierwszy tom serii, tyle że obejmującą więcej stron. Ponownie tekst urozmaicają bardzo dobre ilustracje autorstwa Douglasa Holgate’a, którego kreska idealnie oddaje czarny humor zawarty na kartach książek Maxa Bralliera. W drugim tomie wydarzenia biegną może nieco spokojniejszym tempem niż w poprzedniej części, przynajmniej częściowo, jednak i tutaj czytelnikowi nie zabraknie licznych zwrotów akcji oraz odczuwanego napięcia. Dochodzi do tego wszystkiego również element niewiadomej, nie rozwikłanej tajemnicy, a wiadomo, że młode tygrysy tajemnice lubią najbardziej.

 

Druga odsłona przygód Jacka Sullivana jest tak samo udana, jak i tom pierwszy serii. Wydawnictwo Jaguar świetnie wydało kolejne części Ostatnich dzieciaków na Ziemi, praca włożona w wygląd tych książek ciągle skutkuje nieustannymi skojarzeniami książki z komiksem, co – w moim mniemaniu – jest bardzo dużym plusem serii. Rozrywka, humor i mile spędzony czas – oto, co oferuje czytelnikowi cykl książek Maxa Bralliera. Drugi tom trzyma poziom pierwszego, więc myliłby się ktoś, kto obawiałby się, że kolejne części przygód Jacka i jego przyjaciół będą wtórne i przez to mniej ciekawe. Póki co jest dobrze. Zobaczymy, jak będzie prezentowała się sytuacja z tomem trzecim i czwartym, których jeszcze nie czytałem, ale na chwilę obecną mogę śmiało stwierdzić, że sięgnę po nie bardzo chętnie. Podejrzewam, że będzie warto.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!