Hello Neighbour Tom 2 Koszmar Na Jawie

Autor: Carly Anne West

Okładka wydania

Hello Neighbour Tom 2 Koszmar Na Jawie


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Wszyscy nastoletni miłośnicy horrorowej opowieści z humorem w tle, mogą wreszcie odetchnąć z ulgą! Oto po długim oczekiwaniu zawitała wreszcie do naszego kraju druga odsłona bestsellerowego cyklu "Hello Neighbor", czyli książka autorstwa Carly Anne West pt. "Koszmar na jawie"! Powieść ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Feeria Young, zaś o wrażeniach i emocjach płynących z jej lektury, postaram się opowiedzieć więcej w niniejszej recenzji!

 

Opowieść ta rozpoczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach ukazanych w książce "Brakujące elementy". Mimo upływu tak długiego czasu od zniknięcia Aarona Petersona i jego siostry, Nicky wciąż nie może pogodzić się z tak nagłą utratą najlepszego przyjaciela. Nie wierzy on też w zapewnienia ojca rodzeństwa, że te rzekomo wyjechało do dalekich krewnych. Niepokój, dręczące go koszmary oraz swoiste przeczucie sprawiają, że Nick wraz z kolegami ze szkoły postanawia odkryć prawdę o losach dzieci, rozpoczynając śledzenie ojca Aarona... Wkrótce też młodzi detektywi natkną się na pierwszy ślad...

 

Niniejsza książka stanowi sobą kolejną udaną odsłonę opowieści o przygodach młodego chłopca Nicka, opartej w swym pomyśle na popularnej grze komputerowej. Odsłonę, która raz jeszcze zaprasza nas do klimatycznego, wypełnionego przygodą, strachem, ale też i dobrym humorem opowieść o złu, która porywa nas sobą od pierwszej, do ostatniej strony. I jeśli ktoś miał tylko przyjemność poznać pierwszą część tej sagi, to bez wahania powinien sięgnąć także i po tę książkę, która absolutnie w niczym jej nie ustępuję, a być może i stanowi jeszcze efektowniejszą jej kontynuację. Dla młodych czytelników, którzy uwielbiają się bać - pozycja obowiązkowa! 

 

Lektura opowieści niesie nam sobą wszystko to, czego tylko moglibyśmy od niej oczekiwać. Począwszy od wartkiej akcji, poprzez całą porcję ekscytujących przygód, a na świetnym humorze i kwintesencji tej narracji - aurze grozy, skończywszy. I tak dane jest nam śledzić tu niezwykłe losy Nicka i jego dwóch szkolnych koleżanek, które z jednej mają w sobie coś z kryminalnej intrygi, zaś z drugiej dają nam sposobność spotkania ze wspaniałą, przygodową historią, która ze strony na strony nabiera tempa, emocji i napięcia. I choć ten drugi tom wydaje się być nieco mroczniejszy i poważniejszy, aniżeli "Brakujące elementy", to frajda czerpana z tej lektura jest równie wielka!

 

Ekscytującej fabuły dopełnia tu także piękna szata ilustracyjna, którą to tworzą klimatyczne rysunki w postaci poszczególnych poszlak i śladów, które pozwalają prowadzić głównym bohaterom śledztwo w sprawie zaginięcia rodzeństwa Petersonów. To one, ale też i całe piękne oraz wielce efektowne wydanie tej książki, tworzą ten niepowtarzalny i niezwykły nastrój spotkania z tym tytułem, który oczarowuje i ekscytuje nas sobą od pierwszej, do ostatniej strony. Miłośnicy gry o tym tytule odnajdą w tej książce także liczne podobieństwa z charakterem tej wirtualnej rozrywki.

 

Barwne kreacje bohaterów, niesamowity klimat narracji, perfekcyjnie potęgowane napięcie oraz misterne połączenie horroru z detektywistyczną opowieścią dla dzieci i młodzieży - oto najważniejsze walory i elementy tej książki, które wpływają w największym stopniu na jej wysoką ocenę. Myślę, a właściwie to jestem o tym przekonana, że lektura "Koszmaru na jawie" zachwyci i usatysfakcjonuje wszystkich miłośników tego cyklu i sympatyków widowiskowej opowieści grozy dla młodego czytelnika. Tym samym też nie pozostaje mi nic innego, aniżeli polecić sięgnięcie po tę książkę, co też i niniejszym czynię!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!