Okładka wydania

O Zeusie, Innych Bogach I Ludziach

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Marek Tinschert
 • Gatunek: Podania i Legendy
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 344
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 120x190 mm
 • ISBN: 9788381472654
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

O Zeusie, Innych Bogach I Ludziach | Autor: Marek Tinschert

Wybierz opinię:

Pani M

Chyba każdy z nas choć raz w życiu słyszał o mitologii greckiej. Raczej trudno tego uniknąć, skoro mówi się o niej w szkole na historii i języku polskim. Poza tym jest cała masa wszelakich tworów kultury, która nawiązuje do mitologii. Książki, filmy, piosenki, gry itd. Nie sposób żyć bez mitologii. Ona jest niemal wszędzie. Marek Tinschert postanowił opowiedzieć o niej raz jeszcze. Ponownie spotykamy Zeusa, Kronosa, Uranosa, Gaję, Herę, Reję i innych bohaterów. Jakie są moje wrażenia po przeczytaniu tej książki?

 

Mitologię grecką znam bardzo dobrze. Za dzieciaka się nią mocno interesowałam i obudzona w środku nocy większość imion oraz nazwijmy to "funkcji" poszczególnych postaci wymienię. Swego czasu nawet wierzyłam w to, że Zeus sobie na Olimpie siedzi i jak będę niegrzeczna, to mnie piorunem porazi. Miałam wtedy mniej niż 10 lat, więc można mi to wybaczyć. I nie, wcale nie było dla mnie dziwne to, że Zeus zmieniał się w zwierzęta i miał całkiem sporo dzieci. W przypadku tej publikacji były momenty, gdy gubiłam się, o kim była mowa. Kto jest czyim dzieckiem i z kim dzieci ma. A jak wspomniałam, jestem dość dobra z mitologii.

 

I to jest największy zarzut z mojej strony w stosunku do tej publikacji. Czasem panował w niej niesamowity chaos. Mitologia jest bardzo rozbudowana i ogarnięcie wszystkich występujących w niej bohaterów wymaga nie lada wysiłku. Nie wiem, czy nie wyszłoby tej książce na dobre pominięcie niektórych z nich. I tak wielu zagubiło się w tym gąszczu i nikt nie będzie o nich pamiętać. Zwłaszcza jeśli ktoś postanowi przeczytać książkę za jednym przysiadem. Dla mnie była to rzecz nie do wykonania. W pewnym momencie po prostu czułam się przytłoczona liczbą wątków i bohaterów, więc musiałam od nich odpocząć.
Ok, pomarudziłam trochę, ale czy to znaczy, że trzeba sobie odpuścić tę publikację? Tego nie powiedziałam. Autor włożył sporo pracy w to, by opowiedzieć o mitologii raz jeszcze. W trochę bardziej nowoczesny sposób. Tak, żeby młodsi odbiorcy go zrozumieli i chcieli czytać tę książkę. Marek Tinschert posługuje się potocznym językiem i operuje słowem w zabawny sposób. Przy opisie narodzin Heraklesa wyłam ze śmiechu. To zdecydowanie mój ulubiony mit z tej publikacji. Nikt mi tego w taki sposób nie opowiedział. Ja po prostu widziałam to, o czym mówił autor. Wyrazy uznania za to dla niego.

 

Lubię, gdy do tego typu opowieści podchodzi się z przymrużeniem oka, ale też z szacunkiem. I moim zdaniem tak właśnie zrobił Marek Tinschert. Wykonał kawał bardzo dobrej roboty. Potrafił mnie rozbawić, ale też przypomniał mity, który nieco już przykurzyły się w moje pamięci. Sprawił też, że spojrzałam na bogów i herosów w bardziej ludzki sposób. Zwłaszcza na Herę, która mnie od siebie od zawsze odstraszała.

 

Moim zdaniem warto przeczytać tę książkę. Przekonać się, w jaki sposób o mitologii opowiada autor. Tylko radzę poświęcić jej nieco więcej czasu. Czytanie na raz może okazać się zadaniem nie do wykonania. Dla mnie nie było, o czym zresztą już wspomniałam. I nie radzę jej raczej czytać w miejscach publicznych (podczas jedzenia i picia też nie – można się popluć ze śmiechu).

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial