Okładka wydania

Inna Tajemnica Wiary

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Andrzej Selerowicz
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 240
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 121x195 mm
 • ISBN: 9788381474146
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Inna Tajemnica Wiary | Autor: Andrzej Selerowicz

Wybierz opinię:

TomG

XXI wiek jest wiekiem Internetu, wszechobecnej, ogólnie dostępnej sieci, a co za tym idzie, wiekiem szybkiego i nieskomplikowanego dostępu do informacji. Jest to niezaprzeczalnie korzystny dla wszystkich ludzi fakt, nie tylko ze względu na potrzeby codziennego życia, ale również na naszą świadomość, która nigdy jeszcze nie rozwijała się tak szybko. Ludzie na ogół bez większych problemów zdobywają potrzebne im informacje, wykorzystują je i wyciągają z nich wnioski, ucząc się i poszerzając swoją wiedzę na różnorodne tematy.

 

W wyniku powyższego stanu rzeczy poglądy na pewne – jeszcze kilka dekad temu niezmienne i nienaruszalne – powszechnie przyjmowane aspekty naszego otoczenia zmieniły się, a co za tym idzie, poszerzyły punkty widzenia. W naszym kraju taką nienaruszalną instytucją aż do niedawna był Kościół katolicki, a sprawy związane z klerem nigdy nie były dyskutowane na głos. Nawet te wymagające nagłośnienia.

 

Dostęp do informacji otworzył wielu ludziom oczy na fakt, iż kler – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie – daje sam sobie fałszywy obraz, że jest pełen grzechu i wad, a co za tym idzie – przeczy temu, co sam głosi. Ostatnio pojawia się bardzo dużo materiałów traktujących o przewinieniach ludzi należących do Kościoła katolickiego; w 2015 roku nakręcono oskarowy Spotlight, napisano wiele potwierdzonych badaniami i wywiadami książek poruszających tematykę nadużyć księży wobec dzieci (na przykład Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim kościele mówią – Ekke Overbeek), a wreszcie i w naszym kraju ktoś zdobył się na odwagę i postanowił ukazać Kościół katolicki takim, jaki jest naprawdę. Mówię tutaj oczywiście o filmie braci Siekielskich zatytułowanym Kler, który to obraz otworzył oczy wielu ludziom, choć – tak prawdę powiedziawszy – przedstawił tylko aspekty kleru, z których nieco bardziej uświadomiony człowiek zdawał sobie sprawę już od długich lat.

 

Wydawnictwo Novae Res opublikowało książkę, która również mówi o tym, jakimi ludźmi mogą być księża, jak można postrzegać instytucję Kościoła i co może dziać się za kościelnymi murami. Inna tajemnica wiary Andrzeja Selerowicza to niepozorna książka, licząca sobie zaledwie niecałe dwie i pół setki stron, jednak jej treść doskonale obrazuje fakt, dokąd sięga polskie prawo, a dokąd… już nie sięga.

 

Inna tajemnica wiary opisuje przyzwolenie na pedofilię, obłudę i walkę o władzę, zmowę milczenia i akceptację zła w środowisku, w którym zło nie powinno istnieć. Paweł, świeżo upieczony ksiądz, doświadcza zderzenia ideałów wyniesionych z seminarium z rzeczywistością, w efekcie czego odkrywa skrywane przed rzeszami wiernych drugie oblicze Kościoła.

&nbp;

Andrzej Selerowicz w Innej tajemnicy wiary przedstawia księży jako postaci bardzo ludzkie, z licznymi ich wadami i zaletami, lecz stroni na szczęście od usprawiedliwiania postępowania występujących w książce osób. Zdaje się patrzeć na problemy i zaistniałe sytuacje nieco z boku, oczami postaci występujących w książce, jednocześnie zadając odpowiednio wyważone – choć czasem i retoryczne – pytania na ten czy inny aspekt. Książka ta nie jest więc tylko zbiorem spisanych przewinień kleru, jej tekst skupia się na poważnych i dosadnych tematach związanych z ogólnie pojętym Kościołem katolickim. Czytelnik czuje się zaintrygowany, czasem zgorszony i sam zadaje sobie pytania o faktyczny stan rzeczy. Inna tajemnica wiary doskonale więc spełnia swoje główne zadanie: zmusza do zastanowienia, wyciągania indywidualnych wniosków i zrewidowania swoich poglądów na pewne – wydawało by się – dotychczas jasne i klarowne sprawy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial