Okładka wydania

Echa Anioła

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Echa Anioła | Autor: Aquanetta Gordon

Wybierz opinię:

Ruda Recenzuje

Z dużą przyjemnością sięgam po różnego rodzaju historie oparte na faktach. Autentyczność i realizm sprawiają, że takie opowieści stają się dla mnie cenne oraz budzą żywsze emocje. Dzięki nim mogę nauczyć się czegoś nowego oraz na swój sposób być bliżej innych ludzi.

 

„Echa anioła” to historia chłopca, który jako dwulatek stracił wzrok. Narrację prowadzi mama Bena i to z jej słów dowiadujemy się o nowotworze, jaki w krótkim czasie pozbawił chłopca obydwu oczu. Aquanetta Gordon pisze o tych wydarzeniach bardzo otwarcie. Chętnie i odważnie przedstawia najtrudniejsze momenty z życia jej i syna, kolejno przedstawiając wszelkie możliwe wzloty i upadki.

 

Utrata wzroku to wielka tragedia, szczególnie dla maleńkiego dziecka. Jak wytłumaczyć takiemu szkrabowi, że następnego dnia nie zobaczy już ulubionych miejsc czy ukochanych zabawek, nie ujrzy twarzy mamy czy uśmiechu dzieci w przedszkolu. Nie ma dobrych słów na określenie takiej tragedii. I autorka książki w żadnym miejscu nie ukrywa, że ta sytuacja momentami ją przerastała i całkowicie przewartościowała jej życie. Co jednak szalenie mi się podobało, to fakt, że ona, a szczególnie jej synek, podeszli do tego, jak do kolejnego (choć nieco większego) życiowego wyzwania.

 

Wyzwania wypełnionego ogromem emocji, które niczym tornado wdarły się w życie tej dwójki. Mam wrażenie, że w obliczu takich wydarzeń najważniejsza jest nadzieja, a tej na szczęście w tym miejscu nie zabrakło. Autorka książki od początku zaznacza, że znaczące miejsce w jej życiu zajmuje wiara, która wielokrotnie pomogła jej uporać się z problemami. Przyznam szczerze, że tego wątku obawiałam się najbardziej, gdyż sama mam do tych spraw nieco inne podejście. Śmiało mogę jednak powiedzieć, że nie poczułam się tym wszystkim przytłoczona. Gordon dzieli się swoimi refleksjami, opowiada o bożej pomocy, w którą wierzy, pokazuje jak wiara nauczyła ją czerpać siłę, z tego, co ją spotkało, ale nie narzuca nam się ze swoimi przekonaniami w sposób przesadny.

 

Autorka książki opisuje swoje doświadczenia w sposób zrozumiały i jasny. Na tyle, na ile jest to możliwe w przypadku takiej historii, stara się, by jej przekaz był lekki. Nie wykorzystuje skomplikowanego języka, nie wypada nienaturalnie. Stwarza raczej wrażenie, jakby dzieliła się swoją historią z innymi, ponieważ uważa, że tak trzeba i wierzy w słuszność swojego postępowania.

 

„Echa anioła” to książka interesująca, ale również inspirująca. Mam wrażenie, że to taki życiowy, oparty na faktach poradnik o tym, jak sobie radzić z przeciwnościami losu. I co najciekawsze, ten motywacyjny charakter nie jest moim zdaniem ściśle nakierowany na osoby o podobnych przeżyciach, może sprawdzić się na przykład w przypadku matek, które na własnej skórze muszą przekonać się, jak wyglądają trudy macierzyństwa i co dobrego może z tego wyniknąć.

 

Książka Aquanetty Gordon to niebanalna, życiowa i opowiedziana prosto z serca historia. Jestem przekonana, że takim utworom warto jest poświęcać czas, okazując szacunek osobom, które postanowiły podzielić się swoimi przeżyciami w ten sposób. Ja sama sporo się z tej książki dowiedziałam i gdy zaistnieje w moim życiu taka potrzeba, na pewno do niej, prędzej czy później, wrócę. A czy Wy cenicie sobie takie utwory? Czy dacie jej szansę i przekonacie się, jak w tej sytuacji poradził sobie mały Ben?

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial