Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wizje Jasnowidzów Przepowiednie Dla Świata

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wizje Jasnowidzów Przepowiednie Dla Świata | Autor: Andy Collins

Wybierz opinię:

Pani M

Gdybym miała policzyć wszystkie końce świata, które przeżyłam, pewnie byłabym już nieśmiertelna. Zresztą jak większość z was. Już dawno przestałam wierzyć w to, że faktycznie zbliża się koniec świata. Uwierzę w niego, kiedy zobaczę ogromne meteoryty, które spadają na Ziemię i doszczętnie ją zniszczą. Dlaczego więc zdecydowałam się na lekturę książki o przepowiedniach dla świata? Trochę z przekory. Żeby przekonać się, co jeszcze może się wydarzyć i żeby sprawdzić, czy ktokolwiek będzie w stanie udowodnić mi, że ma rację, mówiąc, że świat chyli się ku upadkowi.

 

„Zagłada świata jaki znamy – czy tylko jego przemiana?

 

Czy los Ziemi jest przesądzony? (…)

 

Kataklizmy, globalna wojna, upadek ludzkości… Człowiek będzie całował ziemię, widząc na niej ślady drugiego człowieka… Wybrańcy posiadający zdolność przenikania mroków przyszłości nie szczędzą nam złych wiadomości. Czy ich przepowiednie zawierają wyłącznie obrazy apokaliptycznych wydarzeń?” – odpowiedzi na to pytanie powinna udzielić wam lektura. Czy mnie udzieliła? Jak już wspomniałam, jestem niedowiarkiem i raczej nic w tej kwestii się nie zmieniło.

 

To nie jest obszerna lektura, więc powinniście uporać się z nią w porywach szaleństwa w 3-4 godziny. Może nawet mniej. Tym bardziej, że autor posługuje się zrozumiałym językiem, więc powinniście wszystko zrozumieć. Podejrzewam też, że o części z przepowiedni gdzieś już kiedyś słyszeliście. Myślę, że o Nostradamusie słyszał każdy i ma jako takie pojęcie o jego przepowiedniach. To jedna z osób, której słowa się tutaj pojawiają. Znajdą się tutaj nawet polskie akcenty. Jakie? O tym musicie przekonać się sami, jeśli interesuje was tego typu literatura.

 

Publikacja jest podzielona na 11 połączonych ze sobą tematycznie rozdziałów. W każdym z nich znajdziecie pewne przepowiednie. Według tego, co tu jest napisane, część z nich się już sprawdziła. Ja podchodzę do tego ostrożnie, bo łatwo jest do pewnych słów dopasować coś, co się wydarzyło i powiedzieć, że ktoś to przewidział. Nostradamus jest tu chyba najlepszym przykładem. Jego słowom bardzo często przypisuje się tragedie, które się wydarzyły.

 

Znajdziecie tu słowa zarówno ludzi świeckich, jak i związanych z religią. Część z tych rzeczy zobaczyłam po raz pierwszy. Czy się spełnią? Czas pokaże, chociaż pewnie jeśli się to stanie, ja zapomnę o tym, że gdzieś czytałam na ten temat.

 

Nie mogę powiedzieć, że książka jest źle napisana, ale mam poczucie straconego czasu po lekturze. I biorę to na klatę, bo postanowiłam przeczytać coś, co niespecjalnie do mnie przemawia. W trakcie lektury miałam na twarzy złośliwy uśmiech, do czego przyznaję się nieco ze wstydem, i nie czuję, żeby ta publikacja zmieniła moje życie. Nie zaczęłam również wyglądać śladów końca świata. Tyle apokalips mam za sobą, że jestem już zahartowana w boju i kolejne przepowiednie nie robią na mnie wrażenia.

 

To nie jest zdecydowanie książka dla każdego. Sceptycy, tacy jak ja, powinni trzymać się od niej z daleka, bo tylko zmarnują swój czas. Nie radzę czytać tej publikacji dla jaj, bo nic śmiesznego tutaj nie ma. Jeśli interesuje was tematyka przepowiedni i wizji jasnowidzów, możecie sięgnąć po tę książkę. Podejrzewam, że choć jest napisana w dość oszczędny sposób, spełni raczej wasze oczekiwania i poznacie dzięki niej kolejne przepowiednie dla ludzkości.

Uleczkaa38

Każdego roku pojawiają się kolejne  przepowiednie i proroctwa, które głoszą rychły koniec naszego świata. Wojna, klęska głodu, zderzenie z kosmiczną asteroidą, czy też biblijny Armagedon - to tylko niektóre z nich, jakie to pojawiły się w historii naszego świata. Dla wszystkich zagorzałych fanów ów wizji,  ale też i dla każdego postronnego odbiorcy, którego ciekawi ta tematyka, powstała właśnie interesująca książka pt. "Wizje jasnowidzów. Przepowiednie dla świata", której to autorem jest Andy Collins.

 

Jak nietrudno się domyślić, treść tej publikacji oferuje nam sobą kompletny przegląd kilkudziesięciu  tekstów najbardziej znanych przepowiedni i religijnych wizji, jakie tylko pojawiły się w historii świata. To proroctwa, które odnoszą się zarówno do losów całej planety, jak i też poszczególnych państw i narodów. I tak oto znajdziemy wśród nich teksty religijne, biblijne, ale też i chociażby pochodzące od znanych i słynnych wróżbitów i jasnowidzów, którzy swoimi wizjami rozpalali wyobraźnię współczesnych im społeczeństw - na czele z najsłynniejszym z nich, czyli Nostradamusem. 

 

Książka ta została podzielona na kilkanaście głównych części, z których to każda odnosi się do innego zagadnienia związanego z tematyką ów przepowiedni dla świata. Niektóre poruszają biblijne proroctwa, inne teksty powstałe w wiekach późniejszych, jak i wreszcie te najbliższe naszym czasom. Co ciekawie, obok samych tekstów, opisu okoliczności ich powstania oraz nakreślania sylwetki postaci je wygłaszającej, znajdziemy tu również intrygujące komentarze odnoszące się m.in. do tego, czy ów proroctwo się sprawdziło. Oczywiście, nic nie jest napisane tu wprost, gdyż jak doskonale wiemy, tak naprawdę każde z ów proroctw cechuje wielka enigmatyczność i wielka swoboda w interpretacji. Otóż faktem jest, że możemy uwierzyć w nie, jeśli tylko chcemy, jak i również zanegować każdy z tych tekstów, mając przy tym naprawdę solidne argumenty za...

 

Tym, co z całą pewnością zasługuje na duże słowa uznania, jest z pewnością szeroki zakres merytoryczny tej publikacji. Otóż znajdziemy na jej stronach absolutnie wszystkie z najważniejszych, najbardziej znanych i chyba też rozpalających wyobraźnię ludzkości w największym stopniu, proroctwa i wizje. Co ważne, nie ograniczają się one jedynie do wiary chrześcijańskiej (choć siłą rzeczy, stanowią tu one większość), ale też dotykają innych pól i gruntów społeczno-religijnych. Tym samym też lektura tej książki usatysfakcjonuje sobą nawet najbardziej wymagającego czytelnika, który poszukuje jak najszerszego oglądu poruszanego tu zagadnienia.  

 

Komu poleciłabym w szczególności lekturę tej pozycji...? Oczywiście, przede wszystkim tym czytelnikom, którzy żywo interesują się tą tematyką, jak i też wierzą w sens, wartość i prawdę zawartą w tych tekstach. Z drugiej strony absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, by po dzieło to sięgnęli również i sceptyczni odbiorcy, gdyż z pewnością lektura ta ich zaciekawi, pozwoli skonfrontować ich wyobrażenia z ów źródłowymi przekazami, czy też wreszcie być może nieco bardziej przekonana do innego spojrzenia na ten temat, bądź też utwierdzi w ich obecnych poglądach. Ostatecznie można także traktować spotkanie z tym tytułem jako swoistą ciekawostkę, której odkrywania poszerza nasze horyzonty. 

 

Reasumując - "Wizje jasnowidzów. Przepowiednie dla świata" to książka, która przedstawia sobą bardzo ciekawe, intrygujące i wyczerpujące spojrzenie na zagadnienie przepowiedni i proroctw dla świata. Znajdziemy tu bowiem najważniejsze teksty je głoszące, spotkamy ciekawe ich interpretacje, jak i również zyskamy możliwość własnego przemyślenia nad tym, jak wiele z nich się spełniło. Tym samym też polecam i zachęcam do sięgnięcia po niniejsze dzieło Andy'ego Collins - chociażby z czystej ciekawości!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial