Okładka wydania

Pies I Prawo W Ilustracjach

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Natalia Dobrowolska
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 216
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788381590778
 • Wydawca: Poligraf
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Brzezia Łąka
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 5 votes
Akcja: 100% - 5 votes
Wątki: 100% - 5 votes
Postacie: 100% - 6 votes
Styl: 100% - 5 votes
Klimat: 100% - 5 votes
Okładka: 100% - 5 votes
Polecam: 100% - 6 votes

Polecam:


Podziel się!

Pies I Prawo W Ilustracjach | Autor: Natalia Dobrowolska

Wybierz opinię:

Sylfana

Pies i prawo w ilustracjach to typowa publikacja poradnikowo – informacyjna, której autorka bierze na warsztat uregulowania prawne, istniejące w obrębie polskiej rzeczywistości. Należy zaznaczyć, że wiele zacytowanych przepisów i regulacji odnosi się także do dokumentów i ustaw o charakterze europejskim. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej, nasz kraj musiał dostosować swoje zasady i możliwości posiadania psa do ustaleń międzynarodowych. Oczywiście nie wszystkie przepisy prawa są tożsame, jednak na przestrzeni czasu możemy śledzić przeobrażenia i modyfikacje w tym właśnie zakresie.
Autorka swój poradnik zadedykowała swoim pupilom i zaznaczyła we wstępie, że czuła się w obowiązku, żeby stworzyć taki poradnik, który wprost przywoływałby, jak wyglądają obowiązki i możliwości każdego właściciela psa. Natalia Dobrowolska w swojej publikacji całe rozważania zaczyna od refleksji, że pies jest istotą żywą, mającą uczucia i wyodrębnioną wrażliwość. Podkreśla jednocześnie, że zwierze nie jest rzeczą i należy mu się szacunek oraz opieka swojego właściciela. Następnie rozwija kwestię wszystkich praw psa, po to aby przejść do bardziej szczegółowych i pomniejszych tematów. Innymi zagadnieniami podjętymi przez kobietę są: zależność między warunkami pogodowymi a samopoczuciem i zdrowiem psa, metody zadbania o bezpieczeństwo w kontekście spędzania czasu z psem na wakacjach, procedury adopcji oraz kupna zwierzęcia, kwestia znęcania się nad psem (jakie zachowania podlegają pod termin „znęcanie się”), procedury poszukiwania zaginionego psa. Następnie twórczyni poradnika przechodzi do spraw związanych ze zdrowiem podopiecznego, rozwija terminy: kastracja, sterylizacja, czipowanie. W związku z tym opisuje również inne zabiegi, którymi pies w ciągu swojego życia może zostać poddany z różnych przyczyn. Innym zagadnieniem jest całościowy proces żywienia psa – autorka opisuje czego nie należy dawać czworonożnemu przyjacielowi, w jaki sposób rozpoznawać symptomy bólu i ewentualnej choroby.

 

Zagadnień tego typu w poradniku jest mnóstwo, więc świadczy to o tym, że jest to książka ujmująca całość zagadnienia. Rzeczywiście, jeżeli ktoś szuka jakiejś informacji na temat opieki nad zwierzęciem, powinien zajrzeć do tej książki. Autorka zdecydowanie wie o czym mówi, jest obeznana z tematem – świadczyć o tym może to, że rozwija także kwestie dotyczące charakteru poszczególnych specyficznych ras, podaje jaką funkcję pełni pies asystujący oraz w jakich zawodach psi współtowarzysz odnajduje się idealnie. Warto jeszcze wspomnieć, że Dobrowolska wspomina o niezmiernie ważnej rzeczy, o której głośno w mediach – o zostawianiu zwierząt w samochodach w trakcie upałów. Podane są w tym kontekście odpowiednie procedury i pożądane zachowania, jakimi może wykazać się obserwator zdarzenia.
Dosyć niecodziennym rozdziałem jest ten, rozpatrujący podział opieki nad zwierzęciem w okolicznościach rozpadu małżeństwa lub rodziny. Autorka daje praktyczne wskazówki, kto powinien zostać w takim przypadku właścicielem psa, tak aby sytuacja nie narastała do rangi konfliktu – w odniesieniu do tego należy przede wszystkim wziąć pod uwagę dobro zwierzęcia.

 

Książka w kategorii poradnik może być uznana za udaną – całość tematu jest tutaj zrealizowana, autorka nie pomija nawet najmniejszych kwestii. Jedyny zarzut jaki mam dotyczy grafik, a właściwie tylko jednej grafiki, która przez całość tekstu przewleka się wyłącznie z przeobrażoną warstwą informacyjną. Innymi słowy, w książce jest tylko jedna ilustracja, a tytuł wskazuje, że będzie ona urozmaicona o różne grafiki i zdjęcia. Pod tym względem publikacja nie jest zbytnio udana – dotyczy to praktycznie całej sfery graficznej.
Zainteresowanym tematem mogę mimo tego ten poradnik polecić.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Komentarze  

+6 # Nati 2019-09-19 11:19
Recenzja w porządku ale.... Mam tylko jeden zarzut, końcówka recenzji i słowo "przewala', nie pasuje do całości, wręcz nie na miejscu, widać brak doczytania książki i informacji w niej zawartej na początku, gdzie autorka piszę, że są to zdjęcia ze społeczności, zrobione na komórce, które mają jedynie walor edukacyjny, zawierając istotę zagadnienia, jest również informacja, że zachowując jednolitość (również na blogu, którego adres jest podany w książce, więc można było zajrzeć), ilustracje zrobione są na jednym zdjęciu podstawowym "logo" strony internetowej i bloga. To książka prawna a nie artystyczna, co autorka zaznaczyła, więc żeby być dokładnym trzeba by było to również zaznaczyć to w recenzji. Ponadto są tam też zdjęcia psów autorki, więc pisanie w recenzji, że jest jedna ilustracja jest nieprawdziwe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial