Copper Creek Tom 2 Splątane Marzenia

Autor: Denise Hunter

Okładka wydania

Copper Creek Tom 2 Splątane Marzenia


Dodatkowe informacje

 • Autor: Denise Hunter
 • Tytuł Oryginału: Honeysuckle Dreams
 • Seria: Copper Creek
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Joanna Olejarczyk
 • Liczba Stron: 352
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x205 mm
 • ISBN: 9788365843937
 • Wydawca: Dreams
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Rzeszów
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Ansomnia

Twórczość Denis Hunter miałam możliwość poznać podczas lektury Brzoskwiniowy świt. Pisarka oczarowała mnie swoim lekkim piórem i magicznym klimatem powieści, dlatego też nie mogłam doczekać się, aż poznam kolejne jej książki. Z zapałem sięgnęłam po drugi tom cyklu Copper Creek pt. Splątane marzenia. Czy pisarka utrzymała poziom pierwszego tomu? Czy zdołała mnie czymś zaskoczyć? O tym już za chwilę.

 

Tym razem w powieści poznajemy historię Brandy’ego oraz Hope. Brandy jest bratem Zoe. Postaci, którą mogliśmy dokładnie poznać podczas czytania pierwszej części cyklu. Niestety los w ostatnich czasach okrutnie go doświadcza. Postać najpierw rozwodzi się z żoną, co boleśnie przeżywa. Gdy jest już pogodzony z zaistniałą sytuacją, niespodziewanie kobieta ginie w wypadku, zostawiając postaci syna na wychowanie. Po krótkim czasie okazuje się, że zmarła była żona okłamywała go na każdym kroku, bowiem Sammy nie jest jego synem. Brandy rozpoczyna walkę z rodzicami Audrey o prawa rodzicielskie dla ukochanego syna. Największy problem pojawia się wtedy, gdy adwokat sugeruje, że aby wygrać sprawę, bohater powinien się ożenić. Rolę tę postanawia odegrać Hope – przyjaciółka Brandy’ego. Czy bohaterzy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji? Czy ich udawane małżeństwo, będzie na pewno udawane?

 

Przyznaję, że historia opisana w powieści Splątane marzenia, bardzo mnie zaskoczyła. To co spotykało bohaterów od początku było dla mnie interesujące. Ponieważ postacie mamy sposobność poznać w pierwszej części cyklu, jesteśmy już z nimi trochę zżyci. Gdy obserwujemy, jakie nieszczęścia spotykają Brandy’ego przeżywamy to razem z nim. Los nie jest dla niego łaskawy, jednakże ma on wsparcie najbliższych. Jego wsparciem staje się przede wszystkim Hope, przyjaciółka z dzieciństwa. Ponadto, w każdej chwili może liczyć na Zoe oraz Cruza. Czyli postacie, które poznaliśmy przy lekturze Brzoskwiniowy świt.

 

Denis Hunter przedstawiła w powieści bardzo dokładnie motyw miłości rodzica do dziecka. Brandy mimo to, że dowiaduje się bolesnej prawdy, iż nie jest biologicznym ojcem Sammy’ego, kocha to dziecko całym sercem i traktuje jak swoje. Nie wyobraża sobie życia bez niego. Wie, że czeka go trudna walka na drodze sądowej, ale jest w stanie zrobić dosłownie wszystko, aby otrzymać prawa rodzicielskie. Bohater ten jawi się jako dojrzały mężczyzna, dobry ojciec i niewątpliwie dobry kandydat na męża. Tak też postrzega go Hope, która marzy o małżeństwie i dzieciach.

 

Splątane marzenia to powieść niezwykle wciągająca. Po przeczytaniu kilku pierwszych stron, już nie możemy oderwać się od lektury. Z zapartym tchem obserwujemy losy bohaterów oraz to, jak między nimi rodzi się uczucie, którego oni sami na początku nie dostrzegają. Trudno jest utożsamić się z postaciami, jednak bez problemu wczuwamy się w emocje, które przeżywają. Plusem powieści jest także możliwość śledzenia losów bohaterów z pierwszego tomu, czyli Zoe i Cruza.

 

Splątane marzenia to historia o poświęceniu, prawdziwej miłości oraz sile rodzicielstwa. Denis Hunter pisze w sposób poruszający i dający do myślenia. Już wiem, że pokochałam jej powieści i z chęcią sięgnę po kolejne. Natomiast Was zachęcam do przeczytania Splątanych marzeń, nawet jeżeli nie czytaliście pierwszego tomu cyklu, to i tak wszystko zrozumiecie, gdyż pisarka wraca do wątków z części pierwszej i krótko je opisuje. Na pewno się nie zawiedziecie. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!