Save You

Autor: Mona Kasten

Okładka wydania

Save You


Dodatkowe informacje

 • Autor: Mona Kasten
 • Tytuł Oryginału: Save You
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Ewa Spirydowicz
 • Liczba Stron: 344
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x215 mm
 • ISBN: 9788376867670
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Ansomnia

Save you to druga część cyklu pt. Maxton Hall autorstwa Mony Kasten. Cykl ten ukazał się nakładem Wydawnictwa Jaguar. Już pierwszy tom tj. Save me, zyskał pozytywne opinie wśród czytelników. Zachęcona pozytywnymi słowami sięgnęłam po pierwszy tom i się nie zawiodłam. Zakończenie powieści przyprawiło mnie o mały zawał serca, dlatego też nie czekałam długo i szybko zabrałam się za lekturę drugiej części. Czy Save you wywarło na mnie podobne wrażenie? O tym za chwilę.

 

Gdy wydaje się, że między Ruby i Jamsem w końcu zaczęło się układać, sytuacja diametralnie się zmienia. Tragiczne wydarzenia, które spadają na bohatera doprowadzają do tego, że chłopak podejmuje złe decyzje. Niewiele myśląc, poprzez swoje czyny, boleśnie rani Ruby, tym samym skreśla ich szansę na normalny związek. Mimo to, bohaterka stara się wspierać Jamesa w trudnych chwilach. Gdy do chłopaka zaczyna docierać, co zrobił, stara się odzyskać Ruby. Ta jednak nie marzy o niczym innym, jak o powrocie do dawnego życia, gdy James Beaufort nie zwracał na nią uwagi. Jak potoczą się losy postaci? Czy bohaterka zdoła przebaczyć ukochanemu?

 

Save me można zaliczyć do gatunku powieści młodzieżowych. Znajdziemy tutaj pewne utarte schematy. Mamy do czynienia z popularnym i obrzydliwie bogatym chłopakiem oraz z cichą, dobrze uczącą się dziewczynę z niezamożnej rodziny. Między dwojgiem młodych ludzi rodzi się uczucie, jednak gdy próbują stworzyć normalny związek, nieustannie coś staje na ich drodze do szczęścia. Oprócz powtarzalnej fabuły, mamy jednak wiele wątków, które zaskakują. Ponadto, Mona Kasten posługuje się lekkim piórem, przez co powieść czyta się dosłownie jednym tchem. Autorka potrafi umiejętnie manipulować emocjami czytelnika.

 

Warto wspomnieć o ciekawych postaciach, które wykreowała pisarka. Ruby to zdecydowanie dziewczyna z charakterem. Jej siła oraz determinacja w dążeniu do celu są godne podziwu. Dziewczyna zna swoją wartość i nie pozwala się poniżać. Taka postawa sprawia, że z przyjemnością obserwujemy jej losy, a przede wszystkim szczerze jej kibicujemy. James natomiast jest postacią, która momentami nie potrafi do końca panować nad swoimi emocjami. Interesującą osobowością jest także Lydia, czyli siostra bohatera. Niewątpliwie ma w sobie wiele pokory i siły. Los nie oszczędza jej pod wieloma względami, mimo to postać ta świetnie sobie radzi, jednocześnie stara się być ostoją dla brata.

 

Drugi tom cyklu Maxton Hall, był zdecydowanie lepszy od pierwszego. Gdy już myślimy, że wszystko ułoży się po naszej myśli, dzieje się coś, co potrafi zwalić nas z nóg. Wywołuje to przy tym wiele emocji. Największą wartością tej powieści jest jednak to, iż pisarka tworzy historię, która nie jest przerysowana. Ukazuje w swojej książce pierwszą miłość, walkę o marzenia i trudności, jakie wywołuje wkraczanie w dorosłość.

 

Save you to powieść, którą trzeba poznać. Jeżeli czytaliście już Save me, to nie zwlekajcie z sięgnięciem po drugi tom, gdyż naprawdę warto. Jednakże, jeśli nie czytaliście jeszcze pierwszej części, to tym bardziej zachęcam Was do poznania tej historii. Mona Kasten stworzyła historię, którą czyta się w jeden wieczór. Zaskakuje i wywołuje wiele emocji. Po raz kolejny pisarka kończy powieść w takim momencie, że od razu chcemy zabrać się za lekturę następnej części, w tym wypadku Save us. Polecam

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!