Okładka wydania

Odblokuj Się

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: John Sharp
 • Tytuł Oryginału: The Insight Cure
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Anna Czajkowska
 • Liczba Stron: 320
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x200 mm
 • ISBN: 9788328711440
 • Wydawca: Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 5 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 6 votes
Postacie: 100% - 8 votes
Styl: 100% - 6 votes
Klimat: 100% - 7 votes
Okładka: 100% - 8 votes
Polecam: 100% - 11 votes

Polecam:


Podziel się!

Odblokuj Się | Autor: John Sharp

Wybierz opinię:

Morrigan

Można chyba powiedzieć, że literatura coachingowa zyskuje na popularności, w księgarniach co rusz pojawiają się kolejne książki, dotyczące rozwoju osobistego. Wielu ludzi chce w jakimś stopniu poprawić swoje życie - zmienić szkodliwe nawyki, rozsądniej inwestować swój czas i swoją energię, stać się cennym pracownikiem, atrakcyjnym partnerem, świetnym rodzicem, poukładanym, odnoszącym sukcesy człowiekiem, innymi słowy być najlepszą wersją siebie - a sięgnięcie po poradnik, który obiecuje pomoc w zrealizowaniu tego typu celów, jest proste i niezobowiązujące. Sama do tej pory nie interesowałam się specjalnie takimi publikacjami, ale "Odblokuj się" Johna Sharpa zdołała przyciągnąć moją uwagę - nie tylko ciekawą okładką, ale i faktem, że została przygotowana przez doświadczonego lekarza, specjalistę w dziedzinie ludzkiej psychiki, który bez wątpienia wie, o czym pisze.

 

Tematem książki są "fałszywe prawdy" - tkwiące w naszej podświadomości błędne przekonania, które wywierają wpływ na podejmowane przez nas decyzje, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy. Często zamykają nas w pewnym schemacie zachowań, sprawiają, że popełniamy wciąż te same błędy, nie potrafimy pójść naprzód. Zazwyczaj zostają "wdrukowane" w nasze głowy jeszcze w dzieciństwie - żeby się do nich dostać, trzeba czasem "kopać" naprawdę głęboko. Jak znaleźć i unieszkodliwić swoją fałszywą prawdę, wyprostować to, co niegdyś uległo wykrzywieniu? W jaki sposób uzyskać pełną samoświadomość? Czy da się to zrobić poza gabinetem psychoterapeuty?

 

Doktor Sharp przekonuje, że większość ludzi może samodzielnie zlokalizować i usunąć swoją wewnętrzną blokadę. Pierwsza część książki zawiera wskazówki, które mają za zadanie pomóc w odnalezieniu źródła fałszywej prawdy. Poszukiwania obejmują trzy kroki - zrozumienie, dlaczego zmiana jest trudna, zidentyfikowanie "głównej bohaterki" książki oraz odkrycie, w jaki sposób została wszczepiona w głowę "pacjenta". W drugiej części psychiatra radzi, jak na nowo stworzyć siebie - trzy kolejne kroki dotyczą refleksji nad starą historią oraz jej przepracowania, a także zbudowania nowej. I wreszcie trzecia część, tym razem złożona jedynie z dwóch kroków, w której przeczytamy, jak zżyć się z nową wersją siebie i utrwalić metamorfozę.

 

Autor posługuje się przystępnym językiem, w prosty sposób tłumaczy wprowadzone do książki pojęcia z dziedziny psychologii. Jego porady nie polegają jedynie na przedstawieniu metod dotarcia do podświadomej narracji i jej unieszkodliwienia - w książce znajdziemy wiele konkretnych przykładów z lekarskiej praktyki Sharpa, które pokazują, o co chodzi w poszczególnych etapach pozbywania się fałszywej prawdy. "Odblokuj się" zawiera też sporo quizów psychologicznych, które mają ułatwić każdemu czytelnikowi zorientowanie się we własnej sytuacji, odkrycie swoich słabych punktów. Oczywiście nie są to jedyne umieszczone tu ćwiczenia.

 

Na pewno nie ośmieliłabym się twierdzić, że dzięki takim poradnikom tradycyjne terapie, odbywające się w gabinetach psychologów bądź psychiatrów, stają się zupełnie zbędne, zresztą nie twierdzi tak również autor. Niektórych problemów nie da się rozwiązać samodzielnie, nawet dysponując fachową literaturą. Myślę jednak, że jeśli ktoś nie ma żadnych poważnych zaburzeń psychicznych, a chce jedynie nieco poprawić jakość swojego życia - lepiej zrozumieć swoje potrzeby, nauczyć się podejmowania korzystniejszych dla siebie decyzji - może sięgnąć po tę książkę i wykorzystać zawarte w niej wskazówki. Czy efekt będzie zadowalający? Za to ręczyć nie mogę, ale jeśli lubicie publikacje o samodoskonaleniu napisane przez kompetentnych ludzi, "Odblokuj się" powinno zagościć w Waszej biblioteczce.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Komentarze  

0 # Zuza 2020-05-04 22:25
Pomocna recenzja, skłoniła mnie do zakupu, Pozdrawiam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto