Okładka wydania

Detroit An American Underdog Story

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Michael Stalmarsk
 • Tytuł Oryginału: Detroit. An American underdog story
 • Gatunek: Powieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 230
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788378568254
 • Wydawca: Poligraf
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Brzezia Łąka
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Detroit An American Underdog Story | Autor: Michael Stalmarsk

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

DETROIT - niegdyś jedno z największych, najważniejszych i najprężniej rozwijających się miast Stanów Zjednoczonych, a dziś ośrodek znany z największej przestępczości, bezrobocia i biedy. I choć w ostatnich latach wydaje się zmieniać wiele w tym względzie na lepsze, to jednak minie jeszcze wiele lat, zanim miasto to powróci do swojej świetności. A o tym, jaka ona wyglądała i wyglądać może, opowiada m.in. książka Michaela Stalmarska pt. "Detroit. An American underdog story", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa POLIGRAF.

 

Niniejsze dzieło skupia się przede wszystkim na dwóch najważniejszych kwestiach - ukazaniu historii oraz wielkości miasta Detroit, jak i też uzyskaniu odpowiedzi na pytanie o przyczyny upadku tej metropolii. Oba te aspekty się tu ze sobą nierozłącznie przeplatają, przenikają i uzupełniają, tworząc ciekawą i barwną całość. Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania o moment zwrotny w historii rozwoju miasta, o podejmowane złe i tragiczne w swych skutkach decyzje, jak i też chociażby o szanse na to, by miasto to wraz z całym regionem mogło ponownie powstać z kolan...

 

Książka ta jest napisana w języku angielskim - to bez wątpienia ważny, ale też i chyba najtrudniejszy aspekt tej publikacji. Ważny, gdyż w jakimś sensie oryginalny język oddaje lepiej klimat, charakter i specyfikę amerykańskiego życia, aczkolwiek nie da się uciec tu także od tego argumentu, że dla polskiego czytelnika jest to duże utrudnienie. Utrudnienie, wynikające z uwagi na język, slang i wiele specjalistycznych pojęć m.in. z zakresu gospodarki, ekonomii i polityki, które tu padają i które to nie są możliwe do rozszyfrowania bez specjalistycznego słownika. Jeśli już jednak zdecydujemy się na kontynuację lektury tej książki, to wówczas będzie nam dane odbyć niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, która wiedzie dzielnicami, skwerami i ulicami miasta Detroit...

 

Co znajdziemy na stronach tej książki...? Otóż intrygujący rys historyczny dziejów tego miasta, kształtowania się jego tożsamości, czy też opis okresu prosperity, który wiązał się przede wszystkim z rozwoje, fabryk i przemysłu motoryzacyjnego. To również narracja o najpiękniejszych i najważniejszych miejscach tej metropolii, ludziach ją budujących i wydarzeniach, które rozsławiły ten zakątek na cały kraj. Nie zabrakło tu także i tej mniej chlubnej części, czyli relacji o stopniowym upadku, pogrążaniu się w biedzie, emigracji mieszkańców, czy też zwiększającej się przestępczości. Całość wieńczy zaś analiza współczesnej sytuacji Detroit, czyli stopniowej poprawy stanu rzeczy, m.in. za sprawą zmniejszania bezrobocia, płynących inwestycji rządowych, czy też popularyzacji za sprawą sportu w postaci słynnego klubu NBA - Detroit Pistons.

 

Treści - naprawdę ciekawej i podanej nam tu w bardzo przystępne formie, dopełnia bogata szata fotograficzna. Zdjęcie te pochodzą z różnych okresów historii Detroit, począwszy od czasów Dzikiego Zachodu, poprzez lata 60-te ubiegłego wieku, a na dniu dzisiejszym skończywszy. To fotografie, które obrazuje ważne postacie w dziejach tej metropolii, najciekawsze jej miejsca i budynki, jak i też oznaki obecnego rozwoju, czyli m.in. imponujące drapacze chmur. Obecność tych materiałów czyni lekturę tej książki z pewnością jeszcze bardziej ciekawszą i wartościowszą.

 

Reasumując - "Detroit. An American underdog story", to ciekawa, intrygująca i mająca nam wiele sobą do zaoferowania książka dla wszystkich tych, którzy pasjonują się historią i dziejami współczesnych Stanów Zjednoczonych, w tym przede wszystkim takich niezwykłych miast, jak Detroit!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial