Wymiatasz!

Autor: Matthew Syed

Okładka wydania

Wymiatasz!


Dodatkowe informacje

 • Autor: Matthew Syed
 • Tytuł Oryginału: You Are Awesome
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Olga Siara
 • Liczba Stron: 160
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 150x210 mm
 • ISBN: 9788366071636
 • Wydawca: Insignis
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Sosnowa Igiełka

Czy zastanawiasz się czasem nad tym, jak zostać człowiekiem sukcesu? A może uważasz, że osiągnięcia to nie jest działka, w którą warto inwestować? Wybieraj, kim chcesz zostać: „wymiataczem”, czyli osobą potrafiącą realizować swoje cele i będącą lepszą wersją siebie, czy leżącym na kanapie i czekającym na cud „przeciętniakiem”. Oto dwie drogi jakie masz do wyboru. Obie w książce pod tytułem „Wymiatasz!” prezentuje Matthew Syed, zachęcając do wzięcia życia w swoje ręce i podjęcia wysiłku na rzecz własnego rozwoju.

 

Autor, który jest również dziennikarzem i mistrzem sportowym, z niezwykłym humorem i dużym dystansem do samego siebie serwuje młodemu człowiekowi wartościowy koktajl wiedzy, motywacji oraz inspiracji. Pokazując alternatywne wersje wydarzeń, które mogą mieć miejsce, gdy zdecydujemy się na podjęcie lub zaprzestanie pewnych działań, rozbudza wyobraźnię i rysuje kontrastujące ze sobą portrety „przeciętniaka” i „wymiatacza”. Stara się robić to w dialogu z osobą czytającą, zadając pytania pomocnicze i stosując bezpośrednie zwroty. Za każdym razem wyróżnia i podkreśla hasła motywacyjne oraz kilkakrotnie przywołuje wcześniej poruszone treści, co pomaga w ich utrwaleniu i zapamiętaniu. Dzięki temu czytelnik przeprowadzony zostaje krok po kroku po ścieżce prowadzącej do wzięcia się za siebie. Idąc tą drogą, poznaje życiorysy i wypowiedzi znanych osób ze świata kultury, nauki i sportu, a także osobiste doświadczenie autora zdobyte podczas walki o mistrzostwo tenisa stołowego.

 

Z „Wymiatasz!” można dowiedzieć się między innymi: jak się nie poddawać, jak organizować sobie skuteczny trening umiejętności, co zrobić, żeby nie „spękać” w kluczowym momencie, a także w jaki sposób ćwiczyć swój mózg. W książce znajdują się również wskazówki dotyczące zmiany sposobu postrzegania siebie i świata oraz dowody na to, że każdy drobiazg, czasem z pozoru nic nie znaczący, może przyczynić się do poprawy jakości naszego sukcesu. Matthew Syed pokazuje, jak ważna jest otwartość na pracę nad sobą, a także poszukiwanie i zrozumienie barier, które uniemożliwiają parcie do celu. Wymieniając cechy wyróżniające ludzi osiągających sukces, rozwiewa mit o urodzonych geniuszach. Zabawny i jasny przekaz sprawia, że nawet naukowe teorie stają się błyskawicznie przyswajalne (m.in. metoda zysków marginalnych, którą autor tłumaczy w oparciu o przykłady z codziennego życia). Czy gra w papier i nożyce może mieć coś wspólnego z rozwojem? Czy wpływ na wygrany mecz mogą mieć ścięte rękawy koszulki? Książka została nafaszerowana arcyciekawymi historiami na temat funkcjonowania człowieka, co sprawia, że w poradniku nie ma miejsca na nudę. Włączanie przez autora do treści humorystycznych anegdot, które relaksują i poprawiają humor, sprawia, że książka staje się jeszcze ciekawsza. Na uwagę zasługuje również niezwykła i bardzo nowoczesna szata graficzna książki. Prawdziwą pożywką dla oczu i mózgu są wprost genialne ilustracje, które wykonał Toby Triumph.

 

Właściwie do kogo skierowany jest poradnik „Wymiatasz!”? Do nastolatków? Do uczniów? A może do dorosłych? Mimo pierwotnego przeznaczenia, „Wymiatasz” to doskonała pozycja zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, którzy chcą rozpocząć swoją drogę do osiągnięcia sukcesu. To absolutnie obowiązkowa lektura (i przy okazji pomoc dydaktyczna) dla rodziców i nauczycieli, którzy pragną zadbać o rozwój swoich podopiecznych. W oparciu o zwarte w książce wskazówki można już dziś usiąść nad koncepcją własnej listy marzeń do realizacji i podjąć pierwsze kroki do ich spełnienia. Sprawdzą się tu również znane powiedzenia, że trening czyni mistrza, a bez pracy nie ma kołaczy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!