Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Smocze Skarby

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Smocze Skarby | Autor: Krzysztof P. Łabenda

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Na piękną, mądrą, wypełnioną wielką przygodą i wspaniałymi emocjami baśń, nie jest się nigdy za starym! Niezależnie od tego, czy mamy lat 7, czy też 67, porywająca i intrygująca bajkowa narracja może nas zawsze zachwycić i oczarować, jeśli tylko jej na to pozwolimy... Ja pozwoliłam na to najnowszej powieści Krzysztofa Piotra Łabendy pt. "Smocze skarby", która to ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Psychoskok!

 

Rzecz opowiada o niezwykłych losach i przygodach małego chłopca - Franka, który to za sprawą pewnego niezwykłego zbiegu okoliczności i szczypty magii, stanie w obronie porządku, ładu i szczęścia baśniowej krainy - Elfidii. To właśnie tam, u boku niezwykłych druhów w osobach dziewczynki Ninoli i młodzieńca Marka Dżdżownicy, przyjdzie mu stanąć do walki z okrutnymi "Mrocznymi", którzy przybyli do Elfidii wraz ze swą przerażającą technologią, by posiąść tę krainę i znajdujące się w niej smocze skarby...

 

Niniejsze dzieło Pana Krzysztofa Piotra Łabendy, oferuje nam sobą sposobność spotkania z piękną, ale też i wielce zaskakującą baśnią. Zaskakującą w tym względzie, iż oto łączy ona w sobie klasyczne ujęcie tematu - czyli magię, obecność smoków, królów i królowe oraz wielką przygodę z jednej stromy, z drugiej zaś jakże doskonale znany nam świat komputerów i zaawansowanych technologii. W wyniki tego połączenia powstała niezwykle intrygująca, zaskakującą, ale też i wypełniona ciepłym humorem opowieść o przyjaźni, poświęceniu i walce dobra ze złem. 

 

Książka ta zachwyca nas w każdym swoim względzie, od zaskakującej i dopracowanej w każdym względzie osi wydarzeń począwszy, poprzez gamę bardzo charakternych i nietuzinkowych bohaterów, a skończywszy na kreacji dwóch fascynujących światów - Elfidii i Zalustrza. To właśnie te elementy niniejszej powieści sprawiają, że ma nam ona sobą tak wiele do zaoferowania, zaś jej lektura ekscytuje i bawi nas od pierwszej, do ostatniej strony. To baśń, jaką to chciałoby poznać każde dziecko, a i dorosły czytelnik nie mógłby mieć jej absolutnie nic do zarzucenia.

 

Ciekawej, barwnej, zaskakującej, ale też i chociażby obfitującej w zagadkową aurę treści, dopełniają tu także niezwykle malownicze i efektowne ilustracje. Ilustracje autorstwa Krzysztofa Kałuckiego, który zaoferował nam tutaj bardzo bajkowe, pociągnięte lekką i płynną kreską, a do tego wypełnione pięknymi kolorami obrazy. To właśnie one tworzą w dużej mierze magiczny klimat tej książki, ale także i stanowią sobą wielki ukłon względem tych dziecięcych czytelników, którzy to jeszcze nie opanowali umiejętności czytania.

 

Jak ma dobrą i wartościową baśń przystało, tak i też ta książka niesie swoimi stronami cenną i ważną lekcję życia. Lekcję, która odwołuje się do takich wartości w życiu człowieka, jak chociażby waga i piękno przyjaźni, tolerancja względem inności, czy też chociażby poświęcenie względem innych, słabszych i potrzebujących naszego wsparcia i pomocy. To piękna, podana w bardzo przystępnej dla dziecka formie i bezcenna lekcja życia, w którą to inwestycja w postaci zakupu tej książki, może okazać się naprawdę jedną z najlepszych w życiu każdego rodzica.

 

Polska baśń i bajka mają się bardzo dobrze, jeśli oto pojawiają się na naszym rynku tak udane i piękne książki, jak niniejsze dzieło Krzysztofa Piotra Łabendy. To wielka przygoda, niczym nieograniczona wyobraźnia, wspaniali i budzący naszą sympatię bohaterowie, jak i wreszcie emocje, które czynią spotkanie z tym tytułem niezapomnianym. Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli zachęcić wszystkich do sięgnięcia po książkę "Smocze skarby", co też i niniejszym czynię!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial