Okładka wydania

Przeczywistość

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Marek Zychla
 • Gatunek: Psychologiczne
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 280
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788394832216
 • Wydawca: Gmork
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Wrocław
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Przeczywistość | Autor: Marek Zychla

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Rzeczywistość, jawa, współczesność, prawdziwość to tylko kilka określeń otaczającego nas świata. Żyjemy, jemy, doznajemy różnych sytuacji, uczuć, emocji. Dotykamy kwiatów, drzew, zwierząt, rzeczy, przedmiotów. W świecie autora wszystko jest przeciwieństwem naszego świata. Jednak nasze strachy, obawy i lęki mogą okazać się, zniekształcone tworząc horror, z którego możemy nie wyjść zdrowi psychicznie.

 

Książka składa się z ośmiu opowiadań przenoszących czytelnika do całkowicie innego świata. Każde opowiadanie jest odmienne od poprzednika, ale łączy je jedno. Ludzka psychika. W każdej z tych historii jest dogłębnie przedstawiono działanie ludzkiej psychiki na strach, lęk, przerażenie czy fobie. W każdym tym opowiadaniu czytelnik zmuszony jest do refleksji nad sobą i człowieczeństwem oraz zastanowienia się, dokąd ten świat zmierza.

 

W pierwszym opowiadaniu jest walka pomiędzy człowiekiem a naturą. Świat opanowali ludzie, maszyny, lecz natura nie daje za wygraną i przemienia się w mściciela. Długa wojna zmieniła ludzi w żołnierzy, wojowników i maszyny. Jednak pojawia się światełko w tunelu dla ludzkości. Pewna bogini chce im pomóc i ratować przed mściwą naturą. Niestety ludzie potrafią docenić tego daru i zabijają ostatnią nadzieję na ratunek. Autor w tym opowiadaniu pokazał, do czego może doprowadzić seria nieodpowiednich decyzji, a jednocześnie, do czego może doprowadzić nadmierne ingerowanie w świat natury. W drugim opowiadaniu przenosimy się na zwykłe szare blokowisko. W tej przeczywistości ludzie zapatrzeni w telewizory, media i sztuczne ekrany zapominają o prawdziwym świecie. Wykorzystuje to potwór z ich koszmarów, w którego nie wierzą, uznając za mit i legendę miejską. Jedynym ich ratunkiem jest chłopiec, który nie dał się wciągnąć w świat wirtualny. Dowiaduje się, jak silna jest wyobraźnia oraz marzenia i książki podtykane przez starego antykwariusza. W kolejnym opowiadaniu znajdujemy się w ponurym bloku z ludźmi, którzy stanęli w miejscu i czasie. Oni nie mają nadziei na lepsze jutro, nie robią nic, aby polepszyć swoje bytowanie. Żyją z dnia na dzień w marnej konsystencji lekkiego życia. Jednakże każdy z nich ma małą, ponurą tajemnicę ukrytą na dnie szafy. Ich nudne życie zostaje zniszczone przez zombie i postacie z innej krainy. Oni stają oko w oko ze złem, nieszczęściem i walką o swoje życie. Postawieni w takiej sytuacji nie wiedzą jak się zachować, co robić, nawet nie potrafią poczuć przerażenia zagłębieni we własnych myślach. Każde z tych opowiadań pokazuje nam walkę człowieka ze swoim własnym umysłem. W sytuacjach zagrożenia życia, niecodziennych wydarzeń całkowicie sprzecznych z prawami logiki nasz umysł potrafi zawrzeć szeregi i dzięki temu potrafimy zrobić rzeczy, na które nigdy nie mielibyśmy odwagi. Każda ze stworzonych postaci jest odzwierciedleniem w rzeczywistości. Opisane miejsca znajdują się w Polsce, a autor dodał do nich opowieść i inną rzeczywistość.

 

Autor stworzył całą gamę postaci o różnych charakterach i myśleniu oraz pochodzących z innych światów. Dogłębnie przeanalizował myślenie człowieka oraz jego zachowanie. Główni bohaterowi postawieni są w skrajnych sytuacjach życiowych. Muszą przełamać swoje lęki, fobie i przekroczyć granice swoich zasad. Pisarz ma lekki styl, co pozwala z łatwością śledzić losy bohaterów. Fabuła czasem jest skomplikowana oraz ma kilka wątków, ale na sam koniec czytelnik dowiaduje się, o co chodziło i jak to się kończy. Dialogi w każdej z historii są proste z dawką żartu i cynizmu.

 

Niniejszy zbiór opowiadań jest dla czytelników chcących oderwać się od rzeczywistości. Książka jest też dla chcących pomyśleć nad swoim zachowaniem, zasadami moralnymi i światem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto