Okładka wydania

Astrologia Jako Język Symboli

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Astrologia Jako Język Symboli | Autor: Jolanta Romualda Gałązkiewicz Gołębiewska

Wybierz opinię:

Radosna

Zawsze zastanawiałam się co tak fascynowało i nadal interesuje ludzi czytających horoskopy, zważywszy na to, że sama nie wierzę w tego typu rzeczy, choć nie ukrywam, że kiedy byłam dzieckiem czasami zerkałam na horoskopy zamieszczone w czasopismach o wróżkach. Po przeczytaniu tej książki wydaje mi się, że nijak one miały się do profesjonalnych horoskopów.

 

Książka ,,Astrologia jako język symboli. Jak zrozumieć siebie i bliskich korzystając ze znaków Zodiaku, Ascendentu, domów horoskopu oraz Gwiazd Królewskich'' autorstwa Jolanty Romualdy Gałązkiewicz-Gołębiewskiej została podzielona na cztery rozdziały, plus jeden dodatkowy, bonusowy rozdział. Niestety pierwszy rozdział dla osoby postronnej nie posiadającej wiedzy w temacie horoskopów okazał się skokiem na głęboką wodę, ponieważ autorka operuje pojęciami z którymi na co dzień większość ludzi nie ma styczności. Na szczęście w miarę zapoznawania się z dalszymi rozdziałami stawały się one zrozumiałe. Każde jedno zagadnienie dotyczące  składników astrologii, poruszone w tym rozdziale zostało, pokrótce podsumowane w tym rozdziale.

 

Kolejne rozdziały były bardziej przestępne dla osób nie mających styczności na co dzień z horoskopem. Zwłaszcza drugim i piątym mogą się zainteresować osoby interesujące się gwiazdozbiorami. To właśnie ,,O różnicach między gwiazdozbiorami a znakami zodiaku'' oraz ,,Gwiazdy królewskie’’ najbardziej mnie zaciekawiły, autorka Jolanta Romualda Gałązkiewicz-Gołębiowska opisała temat gwiazdozbiorów w rozdziale drugim bardziej od strony astronomicznej, niejednokrotnie mnie zaskakując. ,,Gwiazdy królewskie'' przedstawione w ostatnich fragmentach książki opisała za to z  perspektywy astrologicznej.

 

,,Astrologia jako język symboli'' jest głównie napisana w kontekście znaków zodiaków, jednak autorka również poświęciła im całkowicie jeden rozdział, w którym szczegółowo opisuje każdy z nich pod względem różnych aspektów. Autorka rzeczowo i konkretnie podeszła do opisywanych przez siebie zagadnień w tej książce, choć jak sama przyznała niektóre tematy poruszone w ,,Astrologia jako język symboli'' zasługują na własną książkę im w pełni poświęconą, jednakże były one niezbędne podczas opisywania przez Jolantę Romualdę Gałązkiewicz-Gołębiowska niektórych elementów horoskopu. dlatego w skrócie i dużym uproszczeniu przedstawiła te zagadnienia.

 

Książka ,,Astrologia jako język poznania'' okazała się ciekawą pozycją, dzięki której można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. Składniki astrologii, które są ważne podczas przygotowania horoskopu wykorzystują elementy z kultury chińskiej, chrześcijańskiej, mitologii grackiej a nawet starożytnej medycyny.

 

Kto by pomyślał, że płyny ustrojowe znajdujące się w ciele każdego z nas wpływają na nasz temperament.

 

Ponadto książka ta wzbogacona jest w opinie i stwierdzenia różnych astrologów, oraz nawiązania do starożytnych wierzeń . Autorka często popiera swoje słowa licznymi przykładami. Nie mogło też w niej zabraknąć szkiców znaków zodiaków, ale także czytelnik może przyjrzeć się dynamicznej mandali horoskopowej czyli rysunku horoskopowemu, który został w niej zawarty.

 

,,Astrologia jako język symboli'' czyta się lekko i zainteresowaniem. pomimo stosowanych przez autorkę pojęć nie będących w codziennym użytku.

 

Na początku myślałam, że jest to książka skierowana tylko i wyłącznie do osób zaznajomionych z  horoskopami, jednak autorka dobrze sobie zdawała sobie sprawę, że po nią mogą sięgać również  ,,osoby zielone'' w tym temacie. Książka ,,Astrologia jako język symboli. Jak zrozumieć siebie i bliskich korzystając ze znaków Zodiaku, Ascendentu, domów horoskopu oraz Gwiazd Królewskich'' na pewno zmieniła mój tok myślenia, względem jak przedtem postrzegałam proces powstawania horoskopów. Zaskoczyła mnie niejednokrotne swoją wszechstronnością.Tak jak w życiu autorka musiała przedstawić konieczne podstawy, by czerpać przyjemność z czytania kolejnych rozdziałów.

Krakowska Wiedźma

Astrologia często jest określana jako czytanie gwiazd, układów planet czy księżyca. W tej dziedzinie nauki gwiazdy mają o wiele większe znaczenie, niż mogłoby się to wydawać. Dzięki czytaniu kosmosu dowiadujemy się, jaka jest pora roku, godzina, kierunek północ albo stawiamy też horoskopy. Już w starożytności ludzie czytali z układów gwiazd, planet, aby przewidzieć przyszłość, pogodę czy nadchodzące wydarzenia. Człowiek od zarania dziejów poszukuje odpowiedzi w gwiazdach, szuka wiadomości i próbuje odczytać symbole, które widnieją na nocnym niebie.

 

Astrologia to nie tylko planety i gwiazdy. To zbiór symboli opisujących nasz dzień urodzenia, charakter, oraz osobowość. W pierwszych rozdziałach niniejszej książki dowiadujemy się o podstawowych czynnikach astrologii. Gwizdy mają swoje nazwy, żywioły, planety i układy. W jasny i konkretny sposób czytamy o żywiołach ich znaczeniu, powstaniu, a także oddziaływaniu na charakter człowieka. Żywioły opisano również pod względem wiary i starożytnej wiedzy wróżbitów. W tym rozdziale opisano też znaki zodiaku i ich przynależność do gwiazdozbiorów oraz żywiołów i planet. W drugim rozdziale jest opisana różnica między gwiazdozbiorami a znakami zodiaków. Okazuje się, że to nie jest to samo a całkowicie co innego. Pierwsza część opisuje gwiazdozbiory i konstelacje. Trzeci rozdział jest o symbolice znaków zodiaku w astrologii. W dalszych częściach szczegółowo opisano każdy z dwunastu znaków zodiaku. Czytelnik dogłębnie dowiaduje się, jak na niego wpływa zodiak oraz jaki może mieć charakter i osobowość. Ciekawostką jest również że pora roku ma duży wpływ na nasze narodziny oraz znak. Rozdział czwarty przenosi nas do Słońca i ascendentecji i pokazuje różnice między tymi dwoma zależnościami. Jak się okazuje Słońce to wewnętrzna tożsamość a ascendent to nasze zachowanie na zewnątrz. Ten rozdział odkrywa przed nami, jak mocno oddziałuje nas Słońce i jego ciepło oraz pozycja. Ascendent to nasza zewnętrzna warstwa osobowości i ściśle jest związany z naszym znakiem zodiaku. W zakończeniu tej książki autorka opisuje symbole związane z każdym znakiem zodiaku oraz do jakiego należy domu i planety. Opisuje też podstawowe cechy charakteru danego człowieka. Czytając tę książkę, można się dowiedzieć ciekawych rzeczy na temat działania gwiazd i planet oraz to, jaki mają na nas wpływ. Autorka poukładała wszelkie teorie, zagadnienia, opisy czy powstawanie wierzeń w jasny i prosty sposób.

 

W tej książce dowiadujemy się, kim jesteśmy i czy nasza przyszłość zapisana jest w gwiazdach. Autorka nie posługuje się naukowymi określeniami lub językiem łacińskim, przez co książkę czyta się szybko i zrozumiale. Nie trzeba sięgać do internetu czy biografii, bo autorka opisuje czytelnie każde zagadnienie związane z astrologią. Ona odkrywa przed nami historię położenia gwiazd, planet, oraz tajniki naszego urodzenia. Dzięki symbolom możemy dowiedzieć się czegoś nowego o sobie. Pomimo swojej obszerności tę książkę czyta się szybko i przyjemnie.

 

Niniejsza książka jest dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z astrologią. Ta książka jest też dla czytelników chcących poznać swój charakter oraz osobowość i pogłębić wiedzę na temat symboliki gwiazd. Ta książka to przewodnik dla każdego laika, w dogłębny sposób zostanie mu wyjaśnione, na czym polega czytanie z gwiazd, planet i znaków zodiaków. W gazetach często spotykamy horoskopy, ale one nie są prawdziwe. Teraz czytelnik może sam sprawdzić, co go może czekać lub co się wydarzy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial