Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Na Zawsze Milena

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Na Zawsze Milena | Autor: Per Nilsson

Wybierz opinię:

Sosnowa Igiełka

Chociaż nigdy nie rozmawiali o miłości, łączy ich naprawdę niezwykła więź. Dawid i Milena, dwójka młodych ludzi chodzących do jednej szkoły i spędzających ze sobą prawie każdą chwilę. Tym razem jednak Dawida czeka koszmarny tydzień, a wszystko przez to, że nieoczekiwanie przestał istnieć i liczyć się dla ukochanej osoby. Jak naprawić swój błąd, kiedy nagle wszystko jest przeciwko tobie? Czy, gdy tracisz swój obiekt westchnień, znika również miłość? Trzeci tom opowieści o Dawidzie wydawnictwa Zakamarki pozwala dorastającemu czytelnikowi na odkrywanie zawiłych tajemnic świata emocji razem z niezwykle sympatycznym bohaterem.

 

Chłopiec i miłość to ciekawe połączenie. Historia przedstawiona w książce „Na zawsze Milena” pokazuje męski sposób postrzegania zakochania i radzenia sobie z trudnymi uczuciami. Per Nilsson porusza kwestię patrzenia na idealną miłość, której obraz każdy z nas ma w swojej głowie i pragnie, aby wyglądała tak, a nie inaczej. Autor pokazuje, że wizje te mogą się różnić i, co za tym idzie, posiadane przez człowieka schematy stają się źródłem nieporozumień i kłótni. Zapisane w książce kilka pełnych burzliwych wydarzeń dni, w których zdarzyć się może wszystko, a człowiek przestaje być sobą, a przynajmniej takim sobą, jakim był dotąd, daje Dawidowi wiele do myślenia. Bohater bardzo przeżywa pierwsze odrzucenie, co wyzwala w nim nieoczekiwane dla niego samego zachowania. Jakie emocje towarzyszą zawiedzionemu uczuciu? Smutek, wściekłość, rozczarowanie, a może zupełnie coś innego? Ile czasu może trwać miłość? Co powoduje, że wspaniała przyjaźń nagle się psuje? Dawid zadaje sobie wiele pytań, na które, co warto przyznać, nie jest tak łatwo odpowiedzieć nawet dorosłym. A chłopiec usilnie poszukuje drogi do rozwiązania swojego problemu oraz odpowiedzi, po które sięga między innymi w rozmowach z rodzicami. Jak sprostać wyznaczonemu samemu sobie zadaniu, kiedy jedno wydarzenie powoduje całą lawinę innych, nieprzewidzianych wypadków, a każda kolejna decyzja pociąga za sobą dramatyczne w skutkach konsekwencje? Jak odnaleźć się wśród rówieśników, gdy okrutne plotki wciąż dają się we znaki?

 

Jak to często ma miejsce w literaturze szwedzkiej, tak i w przypadku „Na zawsze Milena”, świat dziecięcych trosk przenika się ze światem dorosłych. Okazuje się, że mamy te same problemy, chociaż może o różnej skali, i również nie potrafimy ich rozwiązać, nawet, gdy sposób patrzenia zmienia się wraz z nabieraniem życiowego doświadczenia. O miłości rozważają rozwiedzieni rodzice Dawida, każde na swój sposób mówiąc o tym, co wpłynęło na zakończenie ich związku. Przedstawione przez autora refleksje mamy i taty głównego bohatera mogą być pomocne dzieciom, które zmagają się z rozwodem swoich bliskich. Czy rodzice, którzy się rozstali, mogą jeszcze kiedykolwiek być szczęśliwi? Per Nilsson prowadzi Dawida do odnalezienia odpowiedzi na pewne, choć nie wszystkie, pytania i dowodzi, że rozwód nie jest końcem życia dla wszystkich członków rodziny, tylko nową sytuacją, w której trzeba odnaleźć swoje miejsce. Ukazuje również wartość rozmowy z drugim człowiekiem, bez której, jak się okazuje, ciężko o pozytywne rozwiązanie jakiejkolwiek sprawy.

 

Lektura książki „Na zawsze Milena” dostarcza wielu refleksji i wzruszeń. Nawet dla osoby dorosłej. Poznając doświadczenie Dawida, odkrywamy skomplikowane uczucie, jakim jest miłość, przez co staje się ono odrobinę mniej zawiłe. Lektura pozwala zrozumieć siebie, własne emocje i trudność ich opanowania. Podczas czytania z dzieckiem można wrócić pamięcią do pierwszej miłości- tej, która zostaje w nas na zawsze i ma wpływ na wszystkie kolejne związki. Autor zaprezentował niezwykłą mądrość o ludzkich relacjach, zamykając ją w tej niewielkiej książeczce w prostych słowach i jednej przygodzie małego szwedzkiego chłopca.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial