Okładka wydania

Emilka I Gwiazdka Z Nieba

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Emilka I Gwiazdka Z Nieba | Autor: Kamila Stokowska

Wybierz opinię:

Tulliana

Kiedy po raz pierwszy natknęłam się w Internecie na okładkę tej książki, po jej tytule i ilustracji sądziłam, że to jakaś opowiastka dla dziewczynek, którym się marzy przysłowiowa ,,gwiazdka z nieba”. Kamila Stokowska, która napisała ,,Emilkę i gwiazdkę…” jest, (jak możemy przeczytać na obwolucie tej książeczki), psychologiem i mamą dwóch fantastycznych dziewczynek. Być może to dla nich powstała ta intrygująca książeczka zawierająca rozwijające i twórcze zadania, ciekawe również dla chłopców.

 

Jakie tajemnice kryje w sobie nocne niebo? Czym są migoczące na nim jasne punkciki? Jak mogą wyglądać i gdzie mieszkać ufoludki? Dlaczego Saturn stroi się w biżuterię? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z układem słonecznym znajdziecie w nowej publikacji z serii ,,Ziarenka piasku” wydawnictwa LEMONIADA.

 

Czym jest właściwie książeczka ,,Emilka i gwiazdka z nieba”? To rodzaj barwnego albumu, który może posłużyć rodzicom oraz opiekunom jako świetna pomoc naukowa. Dzięki tej wyjątkowej książeczce już nawet bardzo małe, 3-letnie brzdące będą mogły zobaczyć jak wygląda Słońce i poszczególne planety, a także wodzić paluszkiem po mapie pełnej jasnych punkcików układających się w gwiazdozbiory.
W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że integralną część książeczki stanowią zabawne i starannie wykonane ilustracje, których autorką jest Marta Grabowska. To w dużej mierze właśnie dzięki niej czytanie, kolorowanie i rysowanie w tej książeczce staje się fascynującą przygodą! Co więcej przeglądanie rysunków w niej zawartych na pewno wywoła uśmiech na twarzy nie tylko dziecka, ale i dorosłego. Gwiazdy i planety prezentują się tutaj oryginalnie, zaskakują śmiesznymi buziami oraz bogactwem szczegółów. Moje serce skradł ,,królewicz na niebie”, czyli Neptun z białymi wąsami i trójzębem, zaś mojemu małemu synkowi śmiały się oczka na widok kąpiących się zielonych ufoludków i ,,pyzatej, lecz pięknej Wenus”. Tyle o ilustracjach, teraz napiszę kilka słów o samej treści ,,Emilki i gwiazdki z nieba”.

 

Opowieść zaczyna się od rozmowy tytułowej dziewczynki z mamą, która wyjaśnia jej różnice między gwiazdkami a planetami. Emilka jest podekscytowana widokiem nocnego nieba, ale też bardzo zaskoczona tym, że ot tak - po prostu, patrząc na nieboskłon można zobaczyć np. Wenus. Mamusia Emilki w prosty i klarowny sposób przekazuje ciekawej świata córeczce podstawowe informacje na temat układu słonecznego, a następnie obiecuje, że spróbuje pożyczyć od cioci i wujka teleskop do oglądania nieba.

 

Kiedy zaczniecie czytać z dzieckiem książkę Kamili Stokowskiej będziecie pod wrażeniem także jej ciekawej oprawy graficznej. Czcionka tekstu zapisana jest czasem rozstrzelonym drukiem, innym razem kursywą. Nazwy planet wyróżniają się nie tylko wielkością czcionki, ale i kolorami. Trudno oderwać wzrok od takiej opowieści, a tu jeszcze mamy miły dodatek w postaci…miejsc na rysunki dziecka, ciekawostek naukowych oraz kreatywnych zadań do wykonania przez malucha!

 

Jeśli Twoje dziecko lubi robić rysunki do ukochanych bajek, teraz będzie miało okazję pobawić się w prawdziwego ilustratora i…wykonać portret Neptuna, wykleić pierścienie Saturna, albo stworzyć papierową rzeźbę przedstawiającą wymyśloną przez siebie nową planetę. Trzeba przyznać, że książka Kamili Stokowskiej to naprawdę skarbnica wiedzy, perełka jeśli chodzi o ładne i zabawne ilustracje, a co więcej świetne ćwiczenia rozwijające dziecięcą kreatywność i wyobraźnię!

 

,,Emilka i gwiazdka z nieba” to doskonała propozycja dla rodziców i opiekunów, którzy pragną być promotorami twórczego i harmonijnego rozwoju dziecka, a co więcej potrafią aktywnie angażować się w tego typu aktywności maluchów. Jeśli kupicie album młodszym dzieciom, będziecie mieć świetną książeczkę do czytania im na dobranoc. Kiedy Wasza pociecha podrośnie, na pewno będzie z zapałem wykonywała zadania z książeczki, które polegają na rysowaniu, wyklejaniu, kolorowaniu, a więc rozwijają też zdolności plastyczne
i sprawności koordynacji ruchowej małych rączek.

 

Książeczka z serii ,,Ziarenka piasku” opowiadająca o Emilce to nowoczesna, lekka i zabawna propozycja dla dzieci w wieku 3-6 lat. Już zapowiedzi tej publikacji sugerowały, że w moje ręce trafi coś naprawdę wyjątkowego. O kilkunastu lat prowadzę zajęcia dydaktyczne rozwijające umiejętności twórcze dla osób dorosłych. Gdybym kiedyś miała okazję zaangażować w nie także małe dzieci, na pewno skorzystam z inspiracji, jakie niesie z sobą niezwykła jak rozgwieżdżone nocą niebo książka Kamili Stokowskiej. Publikacji daję bezapelacyjnie notę 6, gratuluję autorce i ilustratorce pomysłu na nią oraz starannego wykonania swojego projektu!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial