Okładka wydania

Przerwy W Jedzeniu Naukowo Udowodniony Sposób Na Zdrowie I Długowieczność

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Przerwy W Jedzeniu Naukowo Udowodniony Sposób Na Zdrowie I Długowieczność | Autor: Claus MussHeike Bueß Kovács

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Literatura poradnikowa dostarcza nam nieustannie kolejne wspaniałe pozycje na temat tego, jak osiągnąć pełnię zdrowia i cieszyć się jak najlepszym samopoczuciem. I właśnie oto dziś chciałabym opowiedzieć o jednej z takowych pozycji - książce Clausa Mussa i Heike Buessa-Kovacsa pt. "Przerwy w jedzeniu. Naukowo udowodniony sposób na zdrowie i długowieczność", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Jak wskazuje już sam tytuł tej pozycji, skupia się ona na prawidłowym odżywaniu człowieka, które może pomóc mu w osiągnięciu pełni zdrowia. Tym samym też znajdziemy tu interesujące techniki i programy żywieniowe, dzięki którym będzie możliwe m.in. obniżenie ciśnienia krwi, poprawienie przemiany materii, oczyszczenie z toksyn najważniejszych organów, usprawnienie pracy mózgu, czy też zmniejszenie ryzyka wystąpienia komórek rakowych. Ponadto techniki te pozwolą także osiągnąć szczupłą sylwetkę i dobrą kondycję...

 

Całość książki podzielono na kilka głównych rozdziałów, z których to każdy porusza inne zagadnienie związane z prawidłowym odżywianiem. I tak oto znajdziemy tu między innymi odniesienia do głównych filarów i źródeł zdrowia, sposobu odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem przerw w jedzeniu, zamiast głodówki, kolejno metod zdrowego odżywania, czy też chociażby do technik mentalnych, które także odgrywają ważną rolę w żywieniowym procesie uzdrawiania. Ponadto znajdziemy tu również bardzo interesujące rozmowy/wywiady z naukowymi autorytetami w tej dziedzinie, jak i też chociażby ciekawe zestawy ćwiczeń fizycznych, które pozwolą osiągnąć nam dobre samopoczucie i wyciszenie.

 

Z pewnością każdy czytelnik znajdzie wśród tych rozdziałów coś interesującego i intrygującego go w największym stopniu. W moim przypadku tym czymś była narracja o znanym nam wszystkim efekcie jo-jo, gdy oto po zrzuceniu kilku kilogramów podczas diety, nabywamy je w krótkim czasie ponownie i to z nawiązką. Autorzy wyjaśniają przyczyny tego procesu, jego przebieg, jak i też wykazują środki i sposoby działania, które jemu zapobiegną ...

 

Lektura tej pozycji jest naprawdę ciekawą, intrygującą i budzącą chęć poznawania kolejnych stron tego poradnika. Myślę, że jest to zasługą zarówno interesujących treści, jakie to przedstawiają nam autorzy książki, jak i też samego sposobu ich przekazywania. Otóż jest to prosty, jak najbardziej zrozumiały i przystępny język, który nie wymaga od nas znajomości trudnych pojęć i zwrotów, a jedynie odrobiny dobrej woli, by w ten sposób móc czerpać ów wiedzę i porady. I muszę przyznać z pełnym przekonaniem, że dawno nie spotkałam tak ciekawie i prosto napisanego poradnika, jak właśnie to niniejsze dzieło. Wracając do samej tematyki tej pozycji warto zwrócić tu uwagę także na to, że prezentowane tu programy i techniki nie wymagają od nas wielkich poświęceń, a ich wprowadzenie w nasze życie jest naprawdę proste, co nie zawsze ma miejscu w przypadku spotkań z tego typu literaturą.

 

Wiele dobrego możemy powiedzieć również o wydaniu tej książki, które prezentuje się bardzo efektownie. Mam tu na myśli chociażby ładną i przykuwającą wzrok okładkę, dobrej jakości papier, przejrzysty układ treści, czy też chociażby bogaty zestaw grafik w postaci zdjęć, wykresów, rysunków i tabel, jakie to wypełniają strony tego poradnika. To wszystko sprawia, że lektura tej pozycji jest jeszcze przyjemniejszą i ciekawszą!

 

Poradnik "Przerwy w jedzeniu...", to z pewnością ciekawa, mogąca wnieść wiele dobrego w nasze życie, jak i przed wszystkim wyczerpująca poruszany temat w 100% pozycja. Pozycja, której lektura daje nam wiedzę, informacje, cenne wskazówki z jednej strony, z drugiej zaś motywację do działania w zakresie dbania o prawidłowe i zdrowe odżywianie. Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli polecić wszystkim sięgnięcie po tę pozycję, co też i niniejszym czynię!

Przemek Janic

Dziś chciałabym omówić ciekawą i wyróżniającą się z szeregu innych książek o tematyce zdrowego odżywiania. Wyróżniającą za sprawą tego, iż porusza ona swoją treścią nie tyle kwestię prawidłowego żywienia, ale właśnie przerw pomiędzy posiłkami! Pozycja ta nosi tytuł "Przerwy w jedzeniu. Naukowo udowodniony sposób na zdrowie i długowieczność", jej autorami są Claus Muss i Heike Buess-Kovacs, zaś w naszym kraju ukazała się ona nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Jako słowo się rzekło, autorzy tego poradnika skupiają swoją uwagę na zagadnieniu tymczasowych przerw w jedzeniu, które pomogą nie tylko oczyścić nasze ciało i nasz umysł, ale także i zapobiec szeregu najpopularniejszych chorób i schorzeń, m.in. na czele z cukrzycą, nadciśnieniem oraz najrozmaitszymi alergiami, która stanowią plagę współczesnego świata. To właśnie tu poznany bezpieczne metody i sposoby na to, jak za sprawą zaplanowanych i nie związanych z dyskomfortem przerw w jedzeniu, uczynić nasze życie lepszym, zdrowszym, dłuższym i szczęśliwszym...

 

Prof. dr Claus Muss i dr med. Heike Bueß-Kovács, proponują nam tą książką zainteresowanie się coraz popularniejszym na całym świecie programem  Time Restricted Eating (TRE), czyli ograniczonym czasowym przyjmowaniem posiłków. Program ten może przybierać rozmaite formy i rozwiązania - m.in. spożywanie jednego posiłku w ciągu dnia tuż przed snem, bądź też tuż po przebudzeniu, z których to każde zostało przedstawione i opisane tu w bardzo przejrzysty, szczegółowy i łatwy do rozumieniu sposób. Autorzy odnoszą się tu bowiem nie tylko do samego opisu ów działań i metod, ale też i podają nam możliwe do osiągnięcia efekty, które zostały potwierdzone w naukowy sposób na przykładach innych pacjentów.

 

Całość książki podzielono na kilka głównych części, które odnoszą się kolejno do poszczególnych aspektów zdrowotnych przerw w jedzeniu. Mowa tu m.in. o konkretnych metodach wprowadzania w nasze życie (TRE), uwagi na temat innych zdrowych diet, całą serię intrygujących zestawów ćwiczeń mentalnych i fizycznych, czy też wreszcie wyniki najnowszych badań odnoszących się do tej tematyki. To również ciekawe rozmowy ze specjalistami w dziedzinie żywienia, którzy także dzielą się swoimi uwagami i spostrzeżeniami w zakresie zdrowotnych przerw w jedzeniu.

 

Wielką siłą tej książki jest bez wątpienia jej przystępność. Przystępność dla każdego czytelnika, który bez trudu odnajdzie się w tej lekturze, wyniesie z niej najważniejszą i cenną wiedzę, jak i wreszcie przełoży ją na swoje codzienne życie. Jest to możliwe dzięki temu, że autorzy tego poradnika potraktowali go jako pozycję dla laika w zakresie medycyny i żywienia, posługując się prostym językiem, jak i też wyjaśniając szczegółowe wszelkie trudniejsze i fachowe pojęcia, których moglibyśmy po prosty nie znać.

 

Warto poświęcić słów kilka także wydaniu tej pozycji, na które to składa się przykuwająca wzrok okładka, doskonałej jakości papier, przejrzystość układu treści, czy też naprawdę pokaźna porcja dodatków ikonograficznych, m.in. w postaci tabelek, wykresów, rycin, czy też wreszcie bardzo ciekawych zdjęć. To wszystko wspólnie sprawia, że lektura tej książki jest nie tylko jeszcze bardziej przyjemną, ale także i po prostu łatwiejszą w odbiorze.

 

Podsumowując - poradnik pt. "Przerwy w jedzeniu. Naukowo udowodniony sposób na zdrowie i długowieczność", oferuje nam sobą bardzo ciekawe i nierzadko zaskakujące spojrzenie na kwestię zdrowego odżywiania, a dokładniej rzecz ujmując - przerw w jedzeniu. Myślę, że warto poznać tę książkę, przemyśleć jej treść, jak i zadecydować o tym, czy skorzystamy z oferty jej autorów, czy też być może jeszcze nie teraz. Polecam - naprawdę warto!

Krecik

Wszyscy kochamy jeść smacznie, zdrowo i z pomysłem, odkrywając nie tylko kolejne kuchnie, ale też i pomysły na uczynienie jedzenie najprawdziwszą sztuką. Jednocześnie w coraz większym stopniu pragniemy jeść w rozsądny sposób, który pomoże zadbać nam o nasze zdrowie i lepsze samopoczucie. Z ciekawym pomysłem w tym względzie przychodzi książka pt. "Przerwy w jedzeniu. Naukowo udowodniony sposób na zdrowie i długowieczność", która oferuje nam nie kolejny zestaw diet i przepisów, lecz pomysł na "przerwy w posiłkach", które mogą przynieść zbawienny wpływ dla naszego organizmu. Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Jako słowo się rzekło, pozycja ta i jej autorzy w osobach Clausa Mussa i Heike Buess-Kovacs, oferują nam ciekawy program "tymczasowych przerw w jedzeniu" - Time Restricted Eating (TRE), który ma na celu nie tylko oczyszczenia naszego organizmu ze szkodliwych toksyn, ale także i poprawieniu stanu wielu organów i narządów, nie mówiąc o uniknięciu współczesnych chorób cywilizacyjnych - z nadwagą, nadciśnieniem oraz cukrzycą, na czele. To właśnie lektura tego poradnika pozwoli wprowadzić w nasze życie w jak najbardziej bezpieczny sposób, założenia powyższego programu, tak byśmy mogli cieszyć się większym zdrowiem i lepszym życiem.

 

Wedle słów autorów tej książki, program TRE pozwoli ochronić nasz organizm przez zgubnym wpływem toksyn, tłuszczów i cukrów, które stanowią przyczynę wielu współczesnych chorób. Dzięki temu poprawimy m.in. pracę wątroby, serca, czy też wygląd naszej skóry. Ponadto program ten może usprawnić pracę jelit, obniżyć poziom cukru i złego cholesterolu, czy też chociażby poprawić nasz sen, samopoczucie i przynieść zwiększenie sił witalnych. To efekty, które może dać nam program tymczasowych przerw w jedzeniu, jeśli postąpimy wedle zawartych tu wskazówek i porad, które zostały przedstawione w bardzo czytelny, przejrzysty i jak najbardziej przystępny sposób.

 

Duża zaletą tej książki jest niewątpliwie przystępna forma przekazania treści, którą cechuje prosty język, klarowność wykładu, czy też chociażby unikanie trudnych i stricte naukowych sformułowań, co z pewnością mogłoby przeszkodzić nam w odbiorze zawartych tu informacji. Dzięki temu też sama lektura niniejszej pozycji jest łatwiejszą, przyjemniejszą i ciekawszą. Tu należą się również słowa uznania pod adresem wydawnictwa, które dokonało tutaj znakomitego przekładu książki na polski język. Przekładu, oddającego sobą każdy szczegół i drobiazg tej narracji, a do tego dostosowującego te treści pod kątem polskiego odbiorcy.

 

Tu warto odnieść się również do samego wydania tego poradnika, które cechuje solidność i efektowność. Mam tu na myśli bardzo ładną i przykuwającą wzrok okładkę, dobrej jakości papier, przejrzysty układ treści, czy też choćby liczne dodatki ikonograficzne, które urozmaicają treść z jednej strony, a z drugiej także i czynią tą książkę ciekawszą i łatwiejszą w odbiorze. I choć być może wydadzą się to komuś drobiazgi, to naprawdę przyczyniają się one w dużym stopniu do tego, że książka ta jest po prostu lepsza.

 

Reasumując - poradnik pt. "Przerwy w jedzeniu. Naukowo udowodniony sposób na zdrowie i długowieczność", to z pewnością pozycja ciekawa, mająca sobą wiele do zaoferowania, jak i przede wszystkim ukazująca nam intrygujący koncept względem naukowego spojrzenia na nasze odżywianie, a dokładniej przerw w tym zakresie. Naturalnie, decyzja o tym, czy skorzystamy z porad autorów tego tytułu, zależy tylko i wyłącznie od nas samych, ale na pewno warto jest poznać to, co mają nam oni do przekazania. Ze swej strony polecam sięgnięcie po ten poradnik, gdyż zawsze jest lepiej wiedzieć więcej, aniżeli mniej.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto