Zagadki Hidden Springs Tom 1 Morderstwo W Sądzie

Autor: Ann H. Gabhart

Okładka wydania

Zagadki Hidden Springs Tom 1 Morderstwo W Sądzie


Dodatkowe informacje

 • Autor: Ann H. Gabhart
 • Tytuł Oryginału: Murder at the Courthouse
 • Seria: Zagadki Hidden Springs
 • Gatunek: Kryminał
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Magdalena Peterson
 • Liczba Stron: 366
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x200 mm
 • ISBN: 9788365843630
 • Wydawca: Dreams
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Rzeszów
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Anena

Hidden Springs to niewielkie miasteczko, jedno z tych miejsc, w których nic przed nikim się nie ukryje, ponieważ każdy zna każdego. Przynajmniej tak dotąd myślano… Pewnego dnia na schodach prowadzących do siedziby sądu zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Zbrodnia wstrząsa mieszkańcami miasteczka, a z uwagi na to, że tożsamość zamordowanej osoby nie jest znana, wszyscy są przekonani, że mordercą jest osoba z zewnątrz. W śledztwo zaangażowane zostaje m.in. biuro szeryfa, w którym pracuje Michael. Mężczyzna niedawno powrócił do rodzinnego miasteczka z wielkiego miasta, gdzie był policjantem. Jego złe doświadczenia z przestępczością oraz zbytnie zaangażowanie w ludzkie nieszczęście sprawiły, że Michael potrzebował odpoczynku i miał nadzieję znaleźć je właśnie w Hidden Springs. Niestety nawet w pozornie sennym miasteczku zbrodnia nie śpi. Czyżby i tym razem umiejętności wyniesione z pracy policjanta miały sprawić, że Michael odnajdzie mordercę? Jakie tajemnice mieszkańców przyjdzie mu odkryć? Czy lokalną społecznością zawładnie chaos i panika, gdy zginie miejscowy fryzjer? Odpowiedzi na te pytania czekają w powieści ,,Morderstwo w sądzie” autorstwa Ann H. Gabhart.

 

Książka jest tom cyklu ,,Zagadki Hidden Springs”, dzięki któremu autorka stała się popularna i wielokrotnie nagradzana.

 

Jak zawsze w przypadku tomów otwierających jakąś serię, tak i w tym przypadku autorka skupia się na skrupulatnym przedstawieniu mieszkańców Hidden Springs oraz relacji między nimi. Niestety, zbyt dużo informacji o tych postaciach sprawia, że na dalszy plan schodzi intryga kryminalna oraz śledztwo prowadzone przez Michaela. Autorka niewiele miejsca poświęca opisowi policyjnych procedur, co prawda nie dziwi to odbiorcy, gdyż w małym miasteczku raczej nie będą stosowane metody rodem z serialu CSI, ale te szczątkowe informacje, które serwuje okazują się niewystarczające. Poza tym w pewnym momencie wydaje się jakby pisarce zabrakło pomysłu na dalszy rozwój akcji i wypełnia powieść epizodami obyczajowymi. W ten sposób czytelnika pochłaniają sercowe problemy Michaela i słowne utarczki jego współpracowników, a sprawa kryminalna zostaje pominięta. Dopiero w pewnej chwili autorka jakby przypomniała sobie o nierozwiązanej sprawie i za pomocą nieoczekiwanego zwrotu akcji sprawia, że czytelnik ponownie zagłębia się w sprawę tajemniczego mordercy. Niestety zaprezentowane rozwiązanie niezbyt przypadło mi do gustu, ponieważ okazuje się ono bardziej zbiegiem okoliczności niż efektem żmudnej pracy śledczych.

 

Mimo mojego niewielkiego rozczarowania względem oczekiwań, które początkowo miałam wobec tej powieści, to ostatecznie i definitywnie nie przekreślam twórczości Ann H. Gabhart. Mam nadzieję, że w kolejnych tomach cyklu autorka postawi na klasyczne policyjne śledztwo, które przedstawi wnikliwie i z niezbędnymi dla prozy kryminalnej szczegółami. Poza tym opisywani przez nią bohaterowie od razu zyskali moją sympatię swoją otwartością, wielością charakterów.

 

Największą zaletą tej powieści jest „warstwa obyczajowa”. Ann H. Gabhart udało się bardzo trafnie opisać relacje panujące między mieszkańcami małego miasteczka, w którym teoretycznie każdy zna każdego. Powołane przez nią postacie są bardzo wiarygodne, ale doskonale pasujące do stereotypów małych społeczności. Mamy tu więc plotkarkę, rządnego sensacji małomiasteczkowego dziennikarza z wielkimi aspiracjami, zmęczonego pracą szeryfa, karierowicza itd. Każda z tych postaci ma swój unikatowy urok i szybko zyskuje zainteresowanie czytelnika. Poza tym czytając o ich codziennych zajęciach i obserwując ich działania ma się wrażenie niejakiej swojskości, gdyż opisane sceny przypominać mogą osoby z naszego bliskiego otoczenia. I właśnie za to wrażenie prawdziwości należy się ogromne uznanie dla autorki.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!