Okładka wydania

Tajne Operacje Oddziału II

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tajne Operacje Oddziału II | Autor: Piotr Langenfeld

Wybierz opinię:

Drumslove

Chyba nie ma na rynku Wydawniczym drugich takich, co specjalizowali by się w wydawaniu tylko książek sensacyjnych. Warbook pod tym względem zdominował rynek dając nam dobre - często nie doceniane - serie książkowe. Autorzy co rusz zabierają nas na inny fikcyjny front wojennych zmagań. Tym razem mamy okazję przenieść się do rion Związku Radzieckiego, który przegrał Wojnę. Zapraszam do przeczytania recenzji.

 

Seria Czerwona Ofensywa wiernie trwa na rynku już od kilku lat. A z każdą wydaną powieścią czytelnik jest coraz bardziej zaskoczony i pochłonięty fabułą. Z wielką nadzieją i niecierpliwością śledzi poczynania bohaterów i wyczekuje kolejnych tomów. Gdy w moje ręce trafiła książka ,,Tajne Operacje Oddziału II" już wiedziałem, że będzie to hit rodem z twórczości Toma Clancy'ego, ale tym razem autor przeszedł samego siebie. Jednak od początku.

 

Po zwycięskim marszu Aliantów na Moskwę Związek Radziecki upadł, przegrał wojnę. Ale jak mawiali Wielcy stratedzy tego świata - kraj Carów nigdy nie upadnie, gdyż tak dużymi terenami nie da się rządzić. Podziale ZSRR powstały różne twory państwowe, które nie potrafią utrzymać - a co gorsza, coraz trudniej jest je kontrolować. Alianci z coraz większymi problemami walczą z napięciami i wprowadzają wierne sobie rządy, armie i policje. Dodatkowo zamęt sieją ludzie dostrzegający swoją szansę na sukces. Jakby mało brakowało - gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Do gry wchodzi Czerwony smok.

 

Lektury tego typu są świetną gratką dla fanów historii. Wielu z nas zastanawia się, co by było gdyby. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę jak trudnego tematu podjął się autor, a wyszło mu to naprawdę wyśmiecie. Tajne projekty broni wyszły z fabryk i trafiły na front. Generałowie mają taki sam charakter jak w rzeczywistości, a ludzka natura bywa... Bywa nieprzewidywalna i zdradliwa. Według moich rozważań scenariusz, który dzieje się w książce mógłby mieć miejsce naprawdę, gdyby tylko alianci zdecydowali się uderzyć na Związek Radziecki...

 

Naprawdę ciężko jest o książkę, która z taką wiernością, realizmem i oddaniem opisuje bitwy. Tutaj kule świstają nam nad głową, a bohaterowie nie są tylko ołowianymi żołnierzykami idącymi wiernie na rzeź gotów umrzeć za swego przywódcę. Tutaj autor przeszedł samego siebie, jestem pełen podziwu dla niego i takich pisarzy czyta się z wielką przyjemnością. W powieści mamy okazję wcielić się w losy zwykłego, prostego żołnierza frontowego, który często nie rozumie decyzji swoich przełożonych. By po kilku kartkach znaleźć się w wielkim sztabie operacyjnym wejść w oczy Generałów i ujrzeć wojnę tak, jak wygląda ona myślami strategów.

 

Akcja pędzi niczym rozpędzony żołnierz, którego właśnie obudził alarm bojowy w jednostce. Nie ma miejsca na nudne, zbędne fragmenty. Jednak warto na każdym kroku zachować uwagę, gdyż często niewielkie decyzje mają wielkie znaczenie fabularne. Autor ma bardzo lekkie pióro i bogatą wyobraźnię, dzięki czemu szybko przebrniemy przez powieść, a nasz mózg zapewni nam kilka godzin świetnej rozrywki.

 

Kilka słów podsumowania:
Powieść Pana Piotra to bardzo dobre męskie ,,czytadło" idealne na długi weekend, by zabrać je na działkę/ pod namiot zrelaksować się i przeżyć niesamowitą historię. Jest to gratka dla miłośników kina akcji i fanów historii - każdy znajdzie coś dla siebie. W trakcie lektury zdażyło mi się przeglądać w google broń biorącą udział w walce lub oglądać tereny na których toczyły się fikcyjne bitwy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial