Okładka wydania

Różeniec Górski Złoty Korzeń

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Różeniec Górski Złoty Korzeń | Autor: Richard P. BrownPatricia L. GerbargBarbara Graham

Wybierz opinię:


Uleczkaa38

"Różeniec górski – złoty korzeń. Cudowny adaptogen na zwiększenie energii, eliminację stresu, lepszą pracę mózgu i wiele innych" - Brown Richard P., Gerbarg Patricia L.

 

Natura i przyroda, to największa skarbnica środków służących poprawie naszego zdrowia. Zioła, kwiaty, korzenie i owoce od wieków leczyły człowieka, pomagały zapobiegać najrozmaitszym chorobom, jak i też dbały o to, by żyło się nam lepiej i szczęśliwiej. I w związku z tym z wielką przyjemnością postaram się opowiedzieć dziś o wspaniałym poradniku pt. "Różeniec górski – złoty korzeń. Cudowny adaptogen na zwiększenie energii, eliminację stresu, lepszą pracę mózgu i wiele innych", który to ukazał się właśnie nakładem Wydawnictea Vital!

 

Jak nie trudno się domyślić, bohaterem tej książki jest korzeń różeńca górskiego - niezwykle cenionej rośliny w medycynie naturalnej, która od wieków wspomaga układ nerwowy człowieka, jak i też zapobiega wielu schorzeniem - na czele z chorobami serca i nowotworami. I tak oto z lektury tego poradnika dowiemy się  m.in. tego, jak stosować ów roślinę, na jakie choroby może ona działać, poznamy odpowiednie jej dawkowanie, czy też chociażby dowiemy się  wynikach najnowszych badań nad leczniczymi korzyściami korzeńca górskiego! A wszystko to oferuje nam tak treść, jak i też liczne grafiki i wykresy ją dopełniające.

 

Całość książki została podzielona na trzy główne części, z których to każda odnosi się do innego zagadnienia związanego z wykorzystywaniem syberyjskiej rośliny. Pierwsza  z nich - "Różeniec górski, a energetyczne załamanie się ludzkiej kondycji", porusza kwestię wpływu stresu, nerwów i lęków współczesnych nas na funkcjonowanie całego naszego organizmu. Druga część - "Co różeniec górski może zrobić dla ciebie", odnosi się już bezpośrednio do narracji o wpływie tej rośliny na nasze zdrowie, stosowaniu jej na poszczególne dolegliwości - m.in. na czele z depresją, stresem, sprawnością seksualną, nadwagą, czy też zapobieganiu chorobom serca i nowotworom. I wreszcie trzecia część, czyli "Naenergetyzowani do życia", to zbiór cennych porad o tym, jak usprawnić naszą energię ciała za pomocą odpowiedniej diety, korzystaniem z dobrodziejstwa naturalnych suplementów, czy też dobrego snu. Każda z tych trzech części jest równie ważna, intrygująca i podana nam w bardzo fachowy sposób.

 

Lektura niniejszego poradnika odkrywa przed nami bogactwo zdrowotnych właściwości różeńca górskiego, jak i też wskazuje na najlepsze i najefektywniejsze sposoby wykorzystania tej rośliny w naszym życiu. W szczególny sposób ujęto tu kwestię naszej życiowej energii, której to wzrost oraz swoiste uwolnienie będzie możliwe właśnie przy korzystaniu z dobrodziejstwa syberyjskiego korzenia. Bardzo ważne w tym względzie wydaje się to, że wiedza ta jest przekazywana nam tutaj za pomocą prostego, przystępnego i w pełni zrozumiałego języka, dzięki czemu nie czujemy się jak na naukowym wykładzie, ale bardzo jako na spotkaniu z lekarzem, farmaceutą, czy też po prostu osobą, która zna się na tym temacie. Oczywiście, pojawiają się tu fachowe pojęcia i zwroty, ale zawsze towarzyszy także i szczegółowe wyjaśnienie ów aspektu.

 

Dużo dobrego należy powiedzieć także o wydani tej książki, które jest bardzo efektowne, przyjemne dla oka i przy tym nacechowane dużą solidnością. Począwszy od ładnej i klimatycznej okładki, poprzez doskonałej jakości papier i druk, a na przejrzystym układzie treści, skończywszy. To także intrygujące grafiki w postaci rycin, rysunków i tabel, które także wpływają na jeszcze większą przyjemność lektury tego poradnika.

 

Niniejsze dzieło podejmuje sobą w kompleksowy sposób tematykę dobroczynnego działania korzeńca górskiego, poświęcając wiele uwagi każdemu aspektowi jego wpływu na nasze zdrowie. Tym samym też jestem przekonana o tym, że każdy, kto tylko poszukuje wiedzy na temat tej rośliny i jej zastosowania w procesie dbania o własne zdrowie, będzie w pełni usatysfakcjonowany spotkaniem z tą książką. Polecam - naprawdę warto.

Michał Mazik

Pomimo że moda na ziołolecznictwo i naturalne metody leczenia wróciła i to ze zdwojoną siłą, często zamykamy się w kręgu tych samych popularnych, powszechnie znanych roślin. Co pewien czas pojawia się gatunek, który z miejsca staje się modny i wzbudza niekłamany zachwyt. Często jego właściwości (a w zasadzie siła działania) są przesadzone. Zdarza się jednak, że wiedza ludowa jest zgodna z najnowszymi badaniami i zawiera więcej niż tylko ziarno prawdy. Do tej grupy należą zioła adaptogenne, np. różeniec górski. Roślina została rozłożona na czynniki pierwsze w książce „Różeniec górski – złoty korzeń. Cudowny adaptogen na zwiększenie energii, eliminację stresu, lepszą pracę mózgu i wiele innych” autorstwa Barbary Graham, dr Patricii L. Gerbarg i dr Richarda P. Brown'a.

 

Zazwyczaj sięgamy po ogólne książki o ziołach, które zawierają opisy licznych gatunków i najważniejsze zastosowanie a przy tym okraszone są barwnymi fotografiami. Pozycje, które dotyczą zaledwie jednego gatunku i zawierają prawie całą współczesną wiedzę na jego temat, to poniekąd „wyższy poziom wtajemniczenia”. Właśnie tak powinno się traktować recenzowany tytuł. „Różeniec górski – złoty korzeń. Cudowny adaptogen na zwiększenie energii, eliminację stresu, lepszą pracę mózgu i wiele innych” zawiera szerokie spektrum informacji na temat wciąż mało znanego w Polsce różeńca górskiego, nazywanego potocznie „złotym korzeniem”. To roślina od wieków szeroko stosowana u ludów Syberii jako wszechstronny naturalny lek. Rosyjscy uczeni od dawna zachwalali ją porównując do bardziej znanego żeń-szenia. Co ciekawe – różeniec górski można spotkać rosnący naturalnie w Polsce, w Sudetach i Karpatach na terenie parków narodowych. Jakie ma właściwości?

 

Różeniec górski ma szerokie zastosowanie w naturalnym leczeniu. Jego główne właściwości podzielono w książce na oddzielne rozdziały (m.in. Przywróć umysłowi młodość, Zwiększanie fizycznej sprawności, Skrajny stres: ostateczna granica, Pokonaj zmęczenie, Usprawnij funkcje seksualne, Zwiększ odporność na choroby, Zrzuć dodatkowe kilogramy). W każdym rozdziale dokładnie omówiono wpływ różeńca (substancji aktywnie czynnych w nim zawartych) na poszczególne obszary funkcjonowania organizmu. Naszpikowano je ogromną ilością wiedzy, która będzie przydatna fachowcom z branży. Wielką zaletą pozycji jest bezpośredni sposób narracji i prosty język, dzięki czemu jest przystępna dla zwykłych ludzi, którzy rozmyślają nad rozpoczęciem kuracji z wykorzystaniem apaptogenu. W książce zawarto nie tylko studium badań, ale także sprawdzone sposoby użycia. Szata graficzna jest oszczędna, ogranicza się do kilku czarno-białych rysunków w środku i kolorowej miękkiej okładki.

 

Za merytoryczną stronę książki odpowiada dr Richard P. Brown, pracujący na wydziale lekarskim Columbia College w Nowym Jorku oraz dr, Patricia L. Gerbarg pracująca na stanowisku adiunkta psychiatrii w New York Medical College w miejscowości Valhalla. Jak zaznaczają, inspiracją do napisania książki były osobiste doświadczenia związane z różeńcem górskim. Patricia zmagała się z problemami zdrowotnymi, które prawdopodobnie związane były z infekcją towarzyszącą boreliozie. Po ośmiomiesięcznej kuracji antybiotykowej sięgnęła po adaptogen. Leki roślinne pomogły jej odzyskać sprawność fizyczną i psychiczną.

 

„Różeniec górski – złoty korzeń. Cudowny adaptogen na zwiększenie energii, eliminację stresu, lepszą pracę mózgu i wiele innych” autorstwa Barbary Graham, dr Patricii L. Gerbarg i dr Richarda P. Brown'a jest skierowany do szerokiej grupy Czytelników. Może być wsparciem biblioteczki u lekarzy, specjalistów od naturalnych terapii i studentów. Ze względu na fakt, iż nie jest to pozycja zawierająca wyłącznie suche fakty i pisana sztywnym naukowym językiem, nadaje się dla znacznie szerszego grona – wszystkich Czytelników, którzy są zainteresowani ziołolecznictwem oraz powyżej opisaną rośliną.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto