Twoje Badania Krwi

Autor: Miryam Muhm

Okładka wydania

Twoje Badania Krwi


Dodatkowe informacje

 • Autor: Miryam Muhm
 • Tytuł Oryginału: Die Blutwert-Lüge: Warum Laborwerte falsch sind und uns krank machen
 • Gatunek: PoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Aneta Trybulska
 • Liczba Stron: 368
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788381680103
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Badania krwi - podstawowe narzędzie diagnostyki medycznej, które w najszybszy, najbardziej trafny i jednoznaczny sposób potwierdza to, czy jesteśmy zdrowi, czy też cierpimy na konkretną przypadłość. To właśnie nasza krew mówi w największym stopniu o tym, co dzieje się z naszym organizmem, jakich składników nam brakuje, jak i również wskazuje potrzeby zmiany, jakie to musimy podjąć. O tym, jak ważne są ów badania, ale też i jak odczytywać i interpretować ich wyniki, opowiada znakomity poradnik Miryam Muhm pt. "Twoje badania krwi. Dlaczego wyniki badań laboratoryjnych są często błędne i nie odzwierciedlają faktycznego stanu zdrowia", który to ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Książka ta oferuje nam kompleksowy przegląd wszelkich zagadnień, jakie to wiążą się z tematem badania krwi. Począwszy od wyjaśnienia znaczenia, roli i wagi tychże badań dla naszego zdrowia i trafnej diagnozy lekarskiej, poprzez omówienie roli poszczególnych witamin i składników mineralnych w naszym organizmie, a skończywszy na ukazaniu schorzeń i chorób, jakich ich brak może powodować - wszystko to wypełnia przystępną narrację tego poradnika, którego głównym celem jest ukierunkowanie czytelnika na zadbanie o swoje zdrowie poprzez wykonywanie kompleksowych, a czasami bardzo konkretnych badań krwi. Badań, które mogą uczynić nas zdrowszymi i wolnymi od dręczących schorzeń...

 

Całość niniejszego poradnika została podzielona na dziesięć głównych rozdziałów, z których to każdy skupia się na danym składniku naszej krwi, mogącym odpowiadać za konkretne choroby, bądź też złe samopoczucie. Począwszy od żelaza, poprzez min. badania tarczycowców, a kończąc na witaminach grupy B, wapniu i glukozie, odbywamy kolejno podróż po naszym organizmie i poznajemy efekty niedoboru, bądź też nadmiaru tychże składników dla naszego zdrowia. To tu dowiadujemy się tego, jak uzupełnić ich braki, do jakich chorób prowadzi ich niedobór, czy też chociażby o najnowszych wynikach badań nad każdym z tych składników. Treści dopełniają tu zaś liczne wykresy, tabele i grafiki.

 

Bardzo ważnym aspektem tej pozycji jest kwestia wyników badań, które zgodnie z tytułem książki, często nie odzwierciedlają faktycznego stanu naszego zdrowia. Otóż autorka wyjaśnia tu krok po kroku najczęściej popełniane błędy, tak podczas samego procesu pobierania krwi, jak i też interpretacji wyników. Jak się bowiem dowiadujemy z tej książki, niejednokrotnie wyniki poszczególnych wskaźników mogą przekłamywać rzeczywistość, gdyż dopiero wraz z innymi danymi uzyskanymi podczas ów badania, mogą powiedzieć prawdę o stanie naszego organizmu. To również błędne zlecenia lekarskie, które to prowadzą do przeprowadzania nieodpowiednich badań, które tak naprawdę nie mogą wykazać źródła problemu.  Myślę, że to bardzo ważny aspekt tej książki, który wiele nam sobą uzmysławia.

 

Wielkim atutem tej pozycji jest bez wątpienia jej przystępność dla czytelnika, który nie musi obawiać się tutaj trudnego słownictwa, specjalistycznego żargonu, czy też potężnej porcji medycznych danych. Owszem, te są, ale opisane prostym językiem, wyjaśnione słowo po słowie i do tego podparte często licznymi i pomocnymi grafikami. To wszystko wspólnie sprawia, że lektura tego poradnika jest przyjemna, łatwa i zachęcająca do tego, by czerpać z niej jak najwięcej informacji i porad.

 

Całości pozytywnej oceny dopełnia tu efektowne wydanie książki, na które składa się bardzo intrygująca okładka, doskonałej jakości papier, przejrzysty układ treści, czy też chociażby pomocny słowniczek pojęć, jaki znajduje się na końcu książki. Tym samym też nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli polecić z jak największym przekonaniem sięgnięcie każdemu czytelnikowi po poradnik Miryam Muhm. W gruncie rzeczy każdy z nas spotkał się, bądź też spotka w swoim życiu z koniecznością przeprowadzenia badania krwi, a po tej lekturze zrozumienie i interpretacja tego procesu będzie o wiele prostsza.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!