Ostry Dyżur W Szpitalu U Zwierząt

Autor: Fabrice Lefarge

Okładka wydania

Ostry Dyżur W Szpitalu U Zwierząt


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Koralina

Bajki dla dzieci to ważna część literatury.To one rozwijają, uczą i kształtują. Dlatego tak ważne jest aby mówiły o rzeczach istotnych w prosty i ciekawy sposób. Co może się zdarzyć w szpitalu dla zwierząt? Same ciekawe rzeczy,o których czyta się z przyjemnością i zainteresowaniem. Przecież doktor Słoń potrafi wyleczyć ze wszystkiego.

 

Fabrice Lelarge to autor książek o zwierzętach. Bohaterowie uosabiają sobą różnie, przeciwstawce cechy, czy przywary. Przykładem może być kret okulista, czy psychorożec. "Ostry dyżur w szpitalu u zwierząt" to książka, którą warto przeczytać swojemu dziecku. Duża dawka humoru, ciekawe historie oraz sposób narracji od razu wzbudzają sympatię czytelnika.

 

Doktor Słoń, pielęgniarze króliki, kury pielęgniarki to tylko cześć personelu Szpitala dla Zwierząt. Od rana do nocy trafiają w ich ręce inne zwierzęta, którym przytrafiła się jakaś choroba. Mamy wilka, który zjadł za dużo surowych zajęcy, lwa, który stracił grzywę,smoka z czkawką oraz całe mnóstwo zwierzęt, którym przytrafiło się coś wymagającego leczenia. W szpitalu oprócz uzdrawiania pacjentów zdarzają się też inne rzeczy. Bunt pielęgniarzy czy kłótnie pomiędzy personelem to tylko przykłady tego, co dzieje się poza salą operacjną. W szpitalu dla zwietząt nie ma miejsca na nudę. Doktor Słoń, który jest głównym lekarzem nie ma czasu na odpoczynek. Każda historia przedstawiona w książce to odrębna opowieść. Jednak wszystkie łączą się ze sobą. Każda z nich opowiada o szpitalu dla zwierząt.

 

Dużej uwagi wymagają ilustracje. Ich twórcą jest Francois Ruyer. Zwierzęta, które od razu zyskują naszą sympatię, narysowane są w charakterystyczny sposób. Uważam, ze Francois Ruyer stworzył postacie, które będą wizytówką jego twórczości. Zaokrąglone kształty, odpowiednia kolorystyka i personifikacja zwierząt, powodują, że nie można ich nie lubić. Dodatkowo świat stworzony na ilustracjach jest bardzo spójny. Stoły, łóżka, krzesłą są wykonane z bambusa. Zwierzęta wydają się sympatyczne i przyjacielskie. Kolory w ciepłych odcieniach pozwalają odczuć klimat równikowej dżungli. Wszystko to sprawia, że pomijając treść, książka zachęca samychm wyglądem do tego aby ją przeczytać.

 

Wracając jednak do postaci. Fabrice Lelarge doskonale przemyślał to, kogo chce nam przedstawić. Zwierzęta mają indywidualne cechy, wspierają się nawzajem, chociaż nie muszą się libić, każdy ma odpowiednie miejsce i umiejętności. Wszystkie historia kończy się szczęśliwym zakończeniem. Jednak dojście do niego wymaga odpowiednich umiejętności i czasu. Każdy bohater w "Ostrego dyżuru w szpitalu u zwierząt" jest niezastąpiony i wyjątkowy. Oprócz przyjacielskiej atmosfery i empatii, zwierzęta odczuwają również strach, ból i złość. Autor jednak zadał aby te nagatywne emocje nie przyćmiewały tych dobrych. Przez co całość ma bardzo pozytywny wydźwięk.

 

"Ostry dyżur w szpitalu u zwierząt" to jedna z lepszych książek jakie czytałam swojemu dziecku. Empatia, humor, postacie, ilustracje to coś nad czym można tylko się rozpływać. Jestem zachwycona tą książką i zdecydowanie polecam ją każdemu, kto szuka czegoś interesującego dla swojego dziecka. Na pewno sięgnę po tę pozycję wiele razy i mam szczerą nadzieję, że autor będzie kontynuował historię szpitala dla zwierząt i sworzy kolejne tak interesujące książki jak ta.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!