Wargi Parskają I Pięknie Głoski Wypowiadają

Autor: Aleksandra Sadowska Krajewska

Okładka wydania

Wargi Parskają I Pięknie Głoski Wypowiadają


Dodatkowe informacje

 • Autor: Aleksandra Sadowska Krajewska
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 38
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 150x210 mm
 • ISBN: 9788380955134
 • Wydawca: Impuls
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Koralina

Obecne czasy dają nam wiele możliwości. Jedną z nich jest domowa logopedia. Teraz nie tylko przedszkole, czy szkoła mają wpływ na umiejętność poprawnego wypowiadania się. Dzięki wielu publikacjom, rodzic może brać czynny udział w rozwoju mowy swojego dziecka.

 

Aleksandra Sadowska-Krajewska stworzyła serię książek, które mają pomóc w rozwijaniu mowy na różnym etapie rozwoju. Są ćwiczenia dla maluchów, starszaków, a nawet dla osób dorosłych. Wszystko po co aby wspomóc poprawne wypowiadanie się.

 

Książka jest w w dużym formacie, dzięki czemu jest dużo miejsca na ilustracje. Wszystkie zadania, które występują w książce są napisane w łatwy, przystępny i zrozumiały sposób. Różnorodność zadań jakie występują w "Wargi parskają i piękne głoski wypowiadają" jest naprawdę duża. Każdy znajdzie coś dla siebie. Są ćwiczenia języka, słuchu fonemowego, oddechowe i wiele innych. Jak przy każdych zadaniach, zaczynamy od tych łatwych aby przechodzić do coraz trudniejszych. Ćwiczenia w większości są wielokrotnego użytku, więc możemy do nich wracać i powtarzać je kiedy chcemy. Wszystkie wydają się bardzo łatwe. Uważam, że to doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Dzięki tym ćwiczeniom nie tylko wesoło spędzimy czas, machając językiem jak miotełką, czy mówienie staccato i legato, ale również nauczymy się czegoś nowego i rozwiniemy mowę. Jak już wspomniałam zadania nie należą do trudnych. Jednak nawet dorosłemu zajmie chwilę opanowanie niektórych ćwiczeń w zadowalającym stopniu.
"Wargi parskają i piękne głoski wypowiadają" to nie tylko książka logopedyczna. Znajdują się w niej również zadania, które wymagają kredek i flamastrów. Oprócz powtarzania określonych głosek, spółgłosek i samogłosek mamy również pokolorować żabki, odkryć jakie zwierze czai się po połączeniu kropek itp. Bardzo podoba mi się ta forma, ponieważ jak pisze sama autorka, zadania te mają mieć formę zabawy. To rodzic lub nauczyciel ma stworzyć odpowiednią, zachęcającą atmosferę żeby zainteresować dziecko. Wszystko zostało podane jak na tacy. Zadania są ciekawe i różnorodne, nie można się przy nich nudzić. W każdej chwili można przerwać zabawę i wrócić do niej kiedy będzie się miało ochotę.

 

Dodatkowo ilustracje, które stworzyła Marcelina Krzemińska powodują, że książka jest bardzo czysta i schludna. Jest w niej miejsce na własną interpretację, a grafiki, które się w niej znajdują zachęcają do zagłębienia się w świecie, w którym to pojedyncze litery są ważne, a nie całe zdania. Bardzo prosta kreska, żywe kolory i ciekawe postacie powodują, że chce się sięgnąć po tę książkę. Marcelina Krzemińska zadbała o to aby również dzieci miały coś do powiedzenia. Przecież pokolorowanie żaby nie musi oznaczać, że będzie ona na pewno zielona. Ilustracje, które wykonała zostawiają wiele miejsca na własne grafiki i dzieła. Dlatego ta książka jest taka wyjątkowa.

 

Uważam, że "Wargi parskają i piękne głoski wypowiadają" to pozycja, po którą będą sięgać nie tylko rodzice chcący rozwijać mowę własnego dziecka, ale i same pociechy. Dużo zabawy, śmiechu i oczywiście nauki sprawia, że jest to idealna książka na nudne wieczory. Okazuje się, że dziecko można zająć nie tylko za pomocą ekranu, ale również i ciekawych ćwiczeń, które każdy starszak na pewno z chęcią wykona i będzie mieć przy tym dużo frajdy. Bardzo polecam tę książkę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!