Banda Nieudaczników

Autor: Filip Porębski

Okładka wydania

Banda Nieudaczników


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 66.5% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 74% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 71.8% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

PRZYJAŹŃ I “BANDA NIEUDACZNIKÓW”

Przyjaźń wydaje się być dla wielu ludzi jedną z ważniejszych wartości. I choć badania naukowe niekoniecznie opowiadają się za istnieniem bezinteresownej przyjaźni, to mimo wszystko drugi człowiek jest nam do życia potrzebny! Zwłaszcza kiedy ma się te kilkanaście lat, nie lubi się samotności i potrzebuje się kompana do wspólnych zabaw!

 

“Banda nieudaczników” Filipa Porębskiego to żartobliwa, ale również bardzo pozytywnie nastrajająca książka dla nieco starszych dzieci 8+! Wydana została w Wydawnictwie Novae Res i jest kolejną, zaraz po “Zosia i Maks, czyli afera za dużych spodni” książką tego obiecującego, do tego młodego, bo urodzonego w 2001 roku, autora.

 

AMBROŻY, ERNEST, ESTERA I HELGA

Przyjaźń, która łączy dwóch głównych bohaterów, a mianowicie Ambrożego i Ernesta, jest niezwykle budująca. Chłopcy różnią się od siebie fizycznie (jeden jest wysoki i szczupły, drugi natomiast grubiutki i niski), nie przeszkadza im to jednak w ogóle, choć bywa, że stają się czasem i pośmiewiskiem… Mimo małych różnic w charakterze, uwielbiają swoje towarzystwo i po prostu kochają ze sobą spędzać czas. Do tego mają podobne “kłopoty” rodzinne, co zdecydowanie ich jednak jednoczy. Nigdy nie brakuje im pomysłów, więc kiedy odczytują w gazecie artykuł na temat skradzionych pereł, szybko postanawiają ruszyć do akcji! Niestety, jak to w życiu bywa, media nie do końca są rzetelnie. Nie było bowiem ani włamania, ani kradzieży, ale ze spotkania z niesamowitą miliarderką Ludwiką von Abażur rodzą się kolejne przyjaźnie i masa dobrych sytuacji!

 

Wnuczki pani Ludwiki, które przyjechały do niej w odwiedziny, są niezwykle zainteresowane chłopcami, oczywiście z wzajemnością! Tak rodzą się pierwsze uczucia, oparte na zabawie, wspólnym spędzaniu czasu i rozmowach a nawet i milczeniu ;). Przy okazji wspólne plany pokazują zupełnie inne oblicze pewnej starszej pani, która mieszka na 50 piętrze w kamienicy bez windy… A także pana Sknerusa – a raczej Henia, który wcale nie jest taki niesympatyczny, jak się innym wydaje!!! Również Banda Szkolnych Mięśniaków nie straszna jest Bandzie Nieudaczników, całkiem nieźle radzą sobie oni z atakiem na własną bazę!!!

 

Wspólne wakacje pogłębią przyjaźń z Helgą i Esterą! Jest to nie tylko wspaniała przygoda dla chłopców i dziewczyn, ale także pierwszy krok ku miłości!

 

NA WESOŁO, ALE I NA POWAŻNIE

Książka Filipa Porębskiego z pewnością przyniesie wiele radości i śmiechu, ale również podda pod refleksję tematy często współcześnie poruszane również przez dzieci. Czym jest plotka i do czego może doprowadzić. Czy zawsze powinniśmy wierzyć w to, co słyszymy od innych, czy jak np. w przypadku Pana Henia – Sknerusa – krzywdzące sądy o innych należałoby najpierw zweryfikować? Poza tym dobre czyny mogą przynieść wiele pożytku innym i tak też wspólne pomysły Ludwiki von Abażur, jej wnuczek, oraz Ambrożego i Ernesta zapoczątkują pasmo pozytywnych sytuacji zakończonych… ślubem!!! Warto też pomyśleć o innych, którzy nie do końca być może są nam znani. Może się okazać, że niepozorna staruszka, codziennie rano biega i wcale nie jest jeszcze taka bardzo, bardzo stara… Poza tym, książka daje do myślenia również w kwestii tego, jak media kreują rzeczywistość. Przykład tygodnika, gdzie ukazał się artykuł na temat skradzionych pereł, z pewnością jest tego przykładem! Lektura zdecydowanie przemyca ważne kwestie, nad którymi młodemu czytelnikowi przyjdzie się zastanowić!

 

Serdecznie polecam

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!