Okładka wydania

Opowieści Z Życia Wzięte

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Opowieści Z Życia Wzięte | Autor: Maria Wilczek

Wybierz opinię:

Sosnowa Igiełka

Siadając do lektury „Opowieści z życia wziętych” Marii Wilczek, nie spodziewałam się, że czeka mnie tyle niesamowitych wzruszeń. Ten niezwykły zbiór krótkich form literackich stanowi prawdziwą lekcję życia i miłości. To opowieść o wyjątkowych cudach. O nadzwyczajnych, a jednocześnie bardzo życiowych cudach, jakie przydarzyć się mogą każdemu z nas. W książce Marii Wilczek wspomnienia stają się drogocenne niczym kamienie w królewskiej koronie. To prawdziwa uczta zarówno dla serca, jak i dla duszy, i można do niej zasiadać wielokrotnie.

 

Książka „Opowieści z życia wzięte” jest przykładem wartości, których często próżno szukać we współczesnym świecie. Miłość, nadzieja, wierność oraz służba Bogu i ludziom- to tylko niektóre z nich, zaprezentowane w życiorysach bohaterów, jakimi są istniejący w otoczeniu autorki ludzie (między innymi krewni i znajomi). Wspomniana tu została niezwykła matka dziewiętnaściorga dzieci, lekarka- misjonarka, uboga wiejska staruszka, fotografka drzew, czy ocalony od śmierci ksiądz. Nie zabrakło również miejsca na historię o wspaniałych dzieciach, które w oczach Marii Wilczek też mogą nas wiele nauczyć. Prawie wszystkie postacie to siłacze dnia codziennego, zmagający się z trudami życia, a jednocześnie wiernie pozostający przy swoich przekonaniach. I cuda- te niesamowite, czasem wręcz nie do uwierzenia historie. Jak się okazuje, wiele z nich wydarzyło się za sprawą nieupadającej wiary o nienaruszalnych fundamentach i potężnej siły modlitwy. Ci, którzy doświadczyli tych cudów, okazują wdzięczność za otrzymane łaski i potrafią w tym szczęściu dzielić się sobą z innymi. Ze wszystkich opowieści tchnie miłość i szacunek do drugiego człowieka, Boga i przyrody. Jedne opowiadania wycisną łzę z oka, inne wydobędą uśmiech w kącikach ust. Wszystkie świadczą również o tym, jakim bogactwem może się okazać zupełnie przypadkowo spotkany człowiek, a nawet i zwykły kapsel od butelki może stać się źródłem wartościowych przemyśleń.

 

Przedstawione przez Marię Wilczek historie zostały napisane ze smakiem, szacunkiem, a jednocześnie prostotą pozwalającą na zrozumienie zawartej w nich istoty. To wielki talent, by w tak krótkich opowieściach zamknąć więcej, niż w niejednej wielostronicowej powieści. Każda opowieść to nie tylko czyjeś poruszające wspomnienie, ale również specjalne przesłanie. Utrzymane w lekko gawędziarskim, jak również przypowieściowym tonie, mają w sobie coś z bajek. Z powodzeniem można je cytować lub podawać jako przykład lub drobną wskazówkę jak żyć. Autorka czyni z czytelnika świadka opisywanych wydarzeń, robiąc to bardzo wnikliwie i obrazowo. Przenosi go w świat wspomnień, dawnych lat, w taki sposób, że wszystko staje się niezwykle bliskie. Ten skomplikowany układ powiązań, przyjaźni i relacji rodzinnych wydaje się być rzeczywistością zza ściany lub zza okna. Pisząc, Maria Wilczek okazuje ogromną empatię i wrażliwość na drugiego człowieka, pochylając się nad bliźnimi, ich troskami i radościami. Przemawia poprzez własne przeżycia oraz historie spotkanych w życiu ludzi, dając świadectwo na to, że dobro powraca. Można jej pozazdrościć bogactwa życiowych doświadczeń.

 

Książkę „Opowieści z życia wzięte” polecam każdemu, kto chciałby być dobrym człowiekiem. Nie tylko katolikom, ale również człowiekowi, który pragnie zachować czyste serce i wierzy w siłę klasycznych wartości. Może po nią sięgnąć także osoba przeżywająca kryzys wiary, aby poprzez przedstawione przykłady i niezwykłe życiorysy, wzruszyć się i odszukać na nowo to, co ważne. Jest to bowiem zbiór historii przywracających wiarę w Boga i ludzi. Pozytywny i pełen nadziei, a przy tym wzruszający do głębi. Podkreśla to eleganckie wydanie w twardej oprawie, idealnie nadające się na prezent np. z okazji ślubu czy prymicji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial