Okładka wydania

W Potrzasku

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Kerry Wilkinson
 • Tytuł Oryginału: Locked In
 • Gatunek: Kryminał
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 312
 • Rok Wydania: 9788378878896
 • Numer Wydania: II
 • Wymiary: 135x205 mm
 • ISBN: 9788378878896
 • Wydawca: Dragon
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Bielsko-Biała
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

W Potrzasku | Autor: Kerry Wilkinson

Wybierz opinię:

Morrigan

Wszyscy doskonale wiemy, że popyt decyduje o podaży - a ponieważ kryminał to jeden z najchętniej czytanych gatunków, księgarniane półki uginają się pod ciężarem powieści o tajemniczych morderstwach i innych zbrodniach. Czytelnicy mogą przebierać w dziesiątkach tytułów, więc główne pytanie, które muszą postawić sobie twórcy, brzmi: "Jak się wyróżnić, przykuć uwagę potencjalnych odbiorców, jak sprawić, by sięgnęli właśnie po moją książkę?". Cóż, przede wszystkim warto skonstruować fabułę w oparciu o jakiś naprawdę niebanalny pomysł. Ale czy jest to gwarancją sukcesu?

 

Kiedy zdecydowałam się sięgnąć po powieść "W potrzasku" autorstwa brytyjskiego pisarza Kerry'ego Wilkinsona, miałam nadzieję, że jej tytuł okaże się swego rodzaju proroctwem, że historia śledztwa prowadzonego przez główną bohaterkę wciągnie mnie bez reszty, pochwyci i nie uwolni, dopóki nie przeczytam ostatniego zdania. Niestety, moje złudzenia szybko zostały rozwiane. Bo choć autor wymyślił naprawdę ciekawą, oryginalną zagadkę, przedstawił ją w niezbyt atrakcyjny sposób.

 

Policja znajduje ciało kobiety w średnim wieku, zamordowanej we własnym domu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi świeżo awansowana na sierżanta Jessica Daniel. By móc schwytać przestępcę, funkcjonariuszka musi dowiedzieć się, w jaki sposób zdołał opuścić miejsce zbrodni, skoro dom ofiary był zamknięty, a w środku znajdował się komplet kluczy. Nieliczne tropy prowadzą donikąd, tymczasem presja wywierana na policję rośnie z każdym dniem, podsycana przez sensacyjne artykuły w gazetach. Wkrótce ginie następna osoba, a sposób, w jaki pozbawiono ją życia, wskazuje na tego samego sprawcę. Jessica musi odkryć, co łączy obie ofiary, zanim morderca uderzy po raz kolejny.

 

"W potrzasku" to pierwsza część serii o Jessice Daniel, ale autor prowadzi narrację w taki sposób, jakby był pionierem w dziedzinie literatury kryminalnej i tworzył dla ludzi, którzy nigdy nie zetknęli się z tym gatunkiem. Podejrzewam, że szczegółowe opisy policyjnych procedur znudzą każdego, kto choć trochę orientuje się w temacie, ale być może przypadną do gustu tym, którzy faktycznie dopiero zaczynają swoją przygodę z kryminałem.

 

Trzeba zaznaczyć, że powieść Wilkinsona nie jest odpowiednią propozycją dla niecierpliwych - mam na myśli tych czytelników, którzy oczekują szybkiego rozwoju akcji. Przez pierwszą połowę książki brnie się niczym przez zaspę, co jakiś czas zatrzymując się, by przewrócić oczami. Niektóre fragmenty są bezbarwne, inne nieco żenujące - chodzi tu przede wszystkim o sceny, w których Jessica rozmawia z kolegami z pracy, współlokatorką albo natrętnym dziennikarzem. Wiem, że te głupie wypowiedzi mają za zadanie wprowadzić do powieści element humoru, ale moim zdaniem działają raczej na jej niekorzyść.
O tym, że ostatecznie książka otrzymała ode mnie czwórkę, zadecydowała jej druga połowa - znacznie lepsza niż pierwsza, o bardziej dynamicznej akcji. Przekonałam się, że Wilkinson potrafi trzymać czytelnika w napięciu - świetnie poprowadził ostatnią część swojej historii. Wciąż jestem też pod wrażeniem umiejętnie skonstruowanego portretu psychologicznego sprawcy, a Jessica, którą początkowo oceniłam jako dość nieudolną policjantkę, w pewnym momencie mocno mi zaimponowała.

 

Jak mam podsumować tę książkę? Gdybym mogła z nią porozmawiać, powiedziałabym jej pewnie coś w rodzaju: "Cieszę się, że cię poznałam, ale raczej nigdy więcej się nie spotkamy, bo jesteś nie całkiem w moim typie". Życzyłabym jej jednak szczęścia z kimś innym, bo myślę, że może się bardzo podobać - komuś, kto szuka w literaturze kryminalnej czegoś nieco innego niż ja.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto