Okładka wydania

Maja W Ogrodzie Wiosna/Lato

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Maja Popielarska
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x220 mm
 • ISBN: 9788381320665
 • Wydawca: Zwierciadło
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Maja W Ogrodzie Wiosna/Lato | Autor: Maja Popielarska

Wybierz opinię:

Sosnowa Igiełka

Fenomen Mai Popielarskiej polega na tym, że o pielęgnacji ogrodów mówi z fachową wiedzą, przystępnym językiem i bez pouczającego tonu. Inspiruje, dzieli się swoim bogatym doświadczeniem oraz pokazuje, że praca w ogrodzie może stać się prawdziwą pasją. Jej program telewizyjny od ponad piętnastu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, podobnie, jak publikacje książkowe. Wydany przez Zwierciadło poradnik „Maja w ogrodzie. Wiosna/lato” jest swoistym ogrodem w pigułce, niezwykle przydatnym kompendium wiedzy zarówno dla początkujących, jak i znawców. Autorka przenosi czytelnika w kolorowy, pachnący i budzący się do życia świat wypełniony niezwykłymi roślinami. Są tu smakowite owoce i warzywa, zielona zadbana trawa, bujnie kwitnące kwiaty i zioła oraz brzęk przyjacielskich owadów. „Maja w ogrodzie. Wiosna/lato” jest niezbędnikiem dla wszystkich, którzy chcą prawidłowo zadbać o swój ogród.

 

Książka składa się z siedmiu rozbudowanych rozdziałów. Zostały one uporządkowane zgodnie z etapami prac niezbędnych do wykonania w ogrodzie: krok po kroku, ze wskazaniem odpowiadających działaniom miesięcy. Autorka zachęca do kierowania się intuicją, a także obserwacji warunków pogodowych i zachowania roślin, które wiosną dają wyraźne oznaki budzenia się do życia. Tylko czujność i uważność na potrzeby przyrody mogą zagwarantować odpowiednią troskę. W książce znajdziemy zarówno opis niezbędnych prac porządkowych i sprawdzających stan ogrodu po zimowym odpoczynku, jak i wskazówki dotyczące odpowiedniej dbałości o trawniki oraz organizacji warzywnika. Dowiemy się również w jaki sposób założyć i rozwijać oczko wodne z uwzględnieniem odpowiedniego postępowania z roślinami przeznaczonymi do zbiorników wodnych. Książkę kończą rozdziały poświęcone zwierzętom zamieszkującym ogród, a także tym nieproszonym gościom, jakimi są szkodniki i choroby roślin: na co zwrócić uwagę i jakie środki stosować, by w porę ograniczyć rozprzestrzenianie się niepożądanych zjawisk. W poradniku znajdziemy odpowiedź, między innymi, na takie zagadnienia, jak: jak fachowo przycinać krzewy i drzewa, kiedy i w jaki sposób siać poszczególne warzywa, jakie formy nawożenia stosować, by rośliny były odpowiednio odżywione, jaką wodą i kiedy podlewać, a także czym kosić trawniki. Maja Popielarska zdradza szczegóły dotyczące kompostowania oraz radzenia sobie z wyrastającymi chwastami, opisuje również kilka mało popularnych, ale wartych posadzenia w ogrodzie gatunków roślin. W ciekawy sposób opowiada o tym, jakie zwierzęta są przyjaciółmi ogrodu i pomagają w walce ze szkodnikami np. mszycami. Przydatne okazuje się wyszczególnienie ważnych treści oraz podział rozdziałów ułatwiający szybkie odnalezienie poszczególnych zagadnień. Wszystkie wskazówki i porady zostały podporządkowane idei roztropnego planowania pracy w opozycji do działania po omacku i w chaosie. Autorka w prosty i przyjazny sposób opowiada o swoich doświadczeniach w pracy nad utrzymaniem ogrodu. Podaje czytelnikom najważniejsze wskazówki w sposób praktyczny, dbając o najistotniejsze treści, bez zbędnego rozwlekania się na poboczne tematy.

 

W publikacji zamieszczone zostały barwne fotografie ogrodów, kwiatów, drzew, warzyw i owoców, wybranych czynności pielęgnacyjnych oraz zwierząt. Są one pięknym dodatkiem i wartościowym uzupełnieniem treści.

 

Książka z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom programów Mai Popielarskiej. Może służyć zarówno za zbiór niezbędnych wskazówek dotyczących zakładania ogrodu, jak i zostać doskonałym prezentem dla kogoś, kto zawsze marzył o ogrodnictwie, lecz nie wie, jak się za to zabrać. Napisana została w taki sposób, że wskazówki na temat zakładania i prowadzenia ogrodu jest w stanie zrozumieć nawet ogrodowy laik. Poradnik „Maja w ogrodzie. Wiosna/lato” jest bardzo praktyczną publikacją, którą z powodzeniem można wziąć ze sobą do ogrodu oraz np. na zakupy, gdy chcemy mieć przy sobie sugestie dotyczące wyboru roślin.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial