Medycyna Czakralna

Autor: Margarita Alcantara

Okładka wydania

Medycyna Czakralna


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Groteska

Margarita Alcantara to pochodząca z Filipin specjalistka w dziedzinie medycyny alternatywnej. Jest licencjonowaną akupunkturzystką oraz nauczycielką Reiki. W 2017 roku wydała książkę, w której dzieli się swoją wiedzą o czakrach, a konkretniej – wykorzystaniu ich w celach leczniczych. Rok później, za sprawą wydawnictwa Studio Astropsychologii, książka pojawiła się na polskim rynku.
Autorka dzieli poradnik na dwie części. W pierwszej wyjaśnia specyfikę każdej z siedmiu czakr, a także przedstawia metody pracy z nimi, uwzględniając przy tym wady i zalety każdej z nich. Znajdziemy w niej również praktyczne porady dotyczące między innymi wykonania domowego ołtarzyka oraz sposobów czyszczenia kryształów. Margarita Alcantara prezentuje eklektyczne podejście do pracy z czakrami. Opisuje wiele różnych metod, a wszystkie z nich stosowane są w jednym celu – osiągnięcia równowagi w poszczególnych kanałach energetycznych. Możemy osiągnąć ją za pośrednictwem jogi, medytacji, kryształów, olejków eterycznych, a nawet poprzez zmianę nawyków, między innymi żywieniowych. Autorka zachęca czytelników do tego, aby sami wybrali metodę, która najbardziej im odpowiada. Informacje przekazuje w sposób dość zwięzły i zrozumiały dla osób nieszczególnie zaznajomionych z tematem czakr.

 

W drugiej części opisuje ezoteryczną epidemiologię często występujących schorzeń, a także metody ich leczenia. O ile pierwsza część książki jest dość ciekawa i nieszkodliwa, w drugiej pojawiają się kontrowersje. Nie należę do grona zaprzysiężonych przeciwników medycyny alternatywnej i patrzę na nią przychylnym okiem pod warunkiem, że stosuje się ją do leczenia niegroźnych schorzeń lub jeśli, w przypadku cięższych chorób, stanowi ona uzupełnienie terapii klinicznej. Część czytelników może uwierzyć autorce i zacząć leczyć nowotwory olejkami eterycznymi, co może przerodzić się w poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia, jeśli jednocześnie zaniechają leczenia konwencjonalnego. Szczególnie uczulił mnie pogląd autorki na temat chorób przenoszonych drogą płciową. W akapicie im poświęconym nie ma ani jednej wzmianki na temat najskuteczniejszych i najprostszych metod radzenia sobie z nimi, jakimi są: unikanie przygodnych kontaktów seksualnych oraz stosowanie prezerwatyw. Margarita Alcantara zdaje się uważać, że praca nad czakrą sakralną w pełni wystarczy jako skuteczna profilaktyka chorób wenerycznym. Zgadzam się z tym, że duchowość i odpowiednie nastawienie umysłu mogą zdziałać cuda i wpłynąć na naszą odporność, ale w kwestii poważnych chorób zakaźnych niewiele mają do powiedzenia i niestety, ale za pomocą medytacji nikt się jeszcze nie ochronił przed wirusem HIV.
Z pewnością największą zaletą wydania jest jego estetyka. Studio Astropsychologii jak zawsze zadbało o wygląd książki. Znajdziemy w niej liczne ryciny i zdjęcia, a nawet zakładkę. Niektóre strony są szare, a inne białe, w zależności od tego jakie informacje na nich spisano. Na końcu znajdziemy również dwa interesujące aneksy. Pierwszy z nich poświęcony jest kryształom i ich właściwościom. Uszeregowane są alfabetycznie, a przy każdym opisie znajduje się kolorowe zdjęcie. W drugim znajdziemy natomiast asany (pozycje jogi) wraz z rysunkami i wskazówkami ich wykonania.

 

Czakralny poradnik Margarity Alcantary może być ciekawą pozycją dla osób niemających zbyt dużej wiedzy w tej dziedzinie. Z drugiej strony czytelnicy, którym czakry nie są obce, raczej nie znajdą w niej zbyt wielu nowych, innowacyjnych informacji. Tok myślenia autorki jest bardzo prosty – opiera się na skojarzeniach oraz zasadzie „lecz tę czakrę, w pobliżu której cię boli”. W pewnym momencie czytanie staje się zwyczajnie nudne, a porady przewidywalne. W „Medycynie czakralnej” zabrakło mi czegoś intrygującego, co poszerzyłoby moją wiedzę lub skłoniło do zadumy.

Wisienka

Codziennie miliony osób cierpi z bólu, i to nie tylko fizycznego, ale również emocjonalnego i duchowego. Co w takiej sytuacji należy począć? Czy w ogóle istnieje jakaś możliwości, jakiś sposób na to, by wyleczyć się pod kątem emocjonalnym i duchowym? No bo przecież z bólem, cierpieniem fizycznym wiemy jak walczyć. Ale pozostałe dwie kwestie pozostają do dziś nie zbadane i medycyna nie zna jeszcze sposobu na ich uzdrowienie.

 

A czy zastanawialiście się kiedyś nad czakrami? Nie, nie chodzi mi o czary, a o CZAKRY, jakie znajdują się w każdym z nas. Margarita Alcantra w swojej książce Medycyna czakralna Techniki samoleczenia duszy i ciała porusza właśnie kwestię czakr, a dokładniej mówiąc pomaga nam, tłumaczy wręcz w jaki sposób możemy się leczyć przez wykorzystanie właśnie tych czakr. Jej poradnik składa się dwóch rozdziałów, a każdy z nich składa się z dwóch podrozdziałów: Rozdział I: Potężny układ czakr; podrozdział 1: Ogólny zarys czakr; podrozdział 2: Praca z czakrami. Rozdział II: Leczenie czakr; podrozdział 1: Powszechne objawy i dolegliwości; podrozdział 2: Środki lecznicze i leczenie. Ponadto autorka umieściła tu dwa aneksy: Aneks A: Kryształy i Aneks B: Pozycje jogi.

 

Z pewnością teraz zgłębiacie pojęcie samych ,,czakr’’ – czym tak naprawdę są? Każdy z nas zna swoje ciało, jako ciało fizyczne. Mamy świadomość, że nasze mięśnie są przyczepione do układu kostnego, a nasz układ nerwowy wysyła sygnały do naszych kończyn, tułowia oraz głowy. Wiemy, że to co zjemy i wypijemy na bardzo duży wpływ na nasze zdrowie – dlatego staramy się jeść, w miarę możliwości, produkty dobre jakościowo, z jak najkrótszym i najbardziej zrozumiałym dla nas składem. Dzięki temu wszystkiemu wiemy doskonale, że różne aspekty naszego ciała fizycznego łączą się ze sobą i tak jak zmysły zapachu, dotyku, słuchu, wzroku i smaku wymieniają się między sobą informacjami, które pozwalają nam w pełni doświadczyć naszego życia.

 

Jednakże musimy zdać sobie sprawę z tego, że jesteśmy czymś więcej niż samym ciałem fizycznym. Wszystko co nas tworzy, co nas otacza, wszystko to składa się z energii. Ta energia jest znana pod wieloma nazwami: qi, ki, chi, prana, mana, siła odczyna, bioplazma, energia życiowa – to tylko niektóre z tych imion. Ciało energetyczne jest polem energii człowieka. To pole rozciąga się poza ciałem i składa się z wielu komponentów, które ze sobą współdziałają. A jeżeli weźmiemy wszystkie warstwy naszego ciała energetycznego, to wówczas uzyskamy aurę. Nasza aura zaś oddziałuje zarówno na nasze ciało fizyczne, jak i na każdy ośrodek energetyczny, czyli właśnie na czakry.

 

Czakry to energetyczne wiry, które znajdują się w każdym z nas. Te wiry zajmują się transportem energii z wszechświata i naszego otoczenia i inkorporują ją do naszej aury i ciała. Mają również związek z przepływem wewnątrz nas – między naszym ciałem fizycznym, a energetycznym. Wszystkie żyjące istoty posiadają swój własny układ czakr, tętniący życiem system wirów, które się w nich znajdują. W naszych ciałach znajduje się siedem głównych czakr i siedem pomniejszych. Główne czakry to: Czakra Korony, Czakra Trzeciego oka, Czakra Gardła, Czakra Serca, Czakra Splotu Słonecznego, Czakra Sakralna i Czakra Korzenia. Zaś pomniejsze to: Duchowość, Intuicja, Komunikacja, Miłość i Uczucia, Poczucie własnej wartości i Moc, Seksualność i Kreatywność, Przetrwanie i Byt i Rodzina. Każda z nich łączy się z konkretnymi organami i gruczołami, funkcjami i dysfunkcjami naszych ciał oraz sprawami związanymi z naszą emocjonalnością, duchowością i mentalnością. Jednakże należy pamiętać, że wszystkie są w jakiś sposób ze sobą powiązane. Trzy górne uważane są za czakry duchowe. Ich główną funkcją jest połączeni z Boskością oraz z Wyższym Ja. Najniższe trzy opisuje się jako czakry fizyczne. Definiują nas jako ludzkie istoty żyjące na Ziemi. Czakry duchowe i fizyczne są połączone dzięki środkowej czakrze serca.

 

W dalszej części poradnika autorka dokładnie opisuje każdą z czakr, sposoby na ujarzmienie ich mocy, powszechne objawy i dolegliwości chorobowe oraz czakry za nie odpowiedzialne.
Gorąco polecam tę książkę nawet jeżeli nie interesowaliście się wcześniej czakrami, to ta pozycja nadaje się do tego idealnie. Taka podstawowa wiedza dla laika.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!