Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Psotnik

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Psotnik | Autor: Marzena Bławat

Wybierz opinię:

Koralina

Wydawnictwa dla dzieci prześcigają się w wydawaniu książek dla dzieci, które są wartościowe i ciekawe. Okazuje się, że wcale nie trzeba wymyślać i szukać nie wiadomo gdzie, tylko poprosić o bajkę swoją babcię. "Psotnik" to właśnie taka historia.

 

"Psotnik" to historia małego stworka, który mieszka pośród liter. Razem ze swoim przyjacielem Wędrowniczkiem i jego rudym kotem Mruczkiem mają mnóstwo przygód. Latają w kosmos, ratują Panią Zimę, czy po prostu szukają przygód. Psotnik to stworek o łagodnym i pogodnym usposobieniu, który uwielbia zabawę. Nie może usiedzieć w miejscu, nigdy się nie nudzi. Lubi przestawiać litery,jeść znaki interpunkcyjne, czy tworzyć z abecadła różne rzeczy. Jedyne czego się boi to korekta w drukarni, która śni mu się po nocach jako koszmar.

 

Pełna ciepła, humoru i fantazji opowieść dla wszystkich dzieci. Zaczytałam się w niej i przeczytałam na raz. Historia opowiedziana przez babcię swoim wnuczkom (Poli i Basi), które również występują w tej historii. Świat, w którym Zimę trawi gorączka, a z litery l można zrobić narty. Magia! Dawno nie czytałam tak wartościowej dziecięcej literatury.

 

Marzena Bławat pokazała, że nadal to babcie rządzą w opowiadaniu bajek dla dzieci. W "Psotniku" nie ma komputerów, telefonów, tabletów, a mimo to nikt się tam nie nudzi, a najsmutniejszym dzieckiem jest to, które nie czyta książek. Świat w którym żyją bohaterowie książki "Psotnik" jest bardzo dobrze przemyślany. Główny bohater lubi zabawę, zjadanie wykrzykników albo ogonków od ą i ę, ale nie odpowiada za byki w zeszytach dzieci. Autorka przestrzega, że za ortografię i interpunkcję odpowiedzialni jesteśmy sami. Dodatkowo to świat, w którym wyobraźnia to najlepsze paliwo do wszystkiego. Nie ma rzeczy, której nie da się wymyślić, nie istnieje niemożliwe do zrobienia. Każda przygoda jest możliwa, ponieważ w tym wypadku nie ogranicza nas nic. A wyobraźnia jedynie nakierowuje wszystkie działania na odpowiednie tory. Wielki ukłon w stronę pani Marzeny Bławat, w piękny i barwny sposób pokazuje jakie korzyści dostarcza czytanie, jak działa na wyobraźnię i kształtuje empatię. Myślę, że będzie to jedna z obowiązkowych lektur na dobranoc.

 

Ilustracje idealnie pasujące do klimatu i treści książki. Żywe, kolorowe, wyraziste i zrozumiałe. Dodatkowo pełne nostalgii, która przywołuje na myśl książki, które czytały nam nasze babcie. Mi kojarzą się trochę z serią "Poczytaj mi mamo", ale to bardzo luźne skojarzenie. Nie ma tu wielkich mangowych oczu, czy wzorowej proporcjonalności, ale ciepło jakie bije od bohaterów dopełnia całości obrazu.

 

Dodatkowym elementem jest kolorystyka, która sprawia, że książka ciekawi i skupia na sobie uwagę. Dzieciom na pewno przypadnie do gustu, ponieważ całość jest doskonale dopasowana dla najmłodszych.
"Psotnik" to książka, która można czytać wielokrotnie, a przynajmniej raz w tygodniu. Interesująca fabuła, pełna fantazji i finezji, zabawni i pomysłowi bohaterowie, oraz magia, którą zawiera całość sprawią wiele przyjemności wszystkim, którzy postanowią zajrzeć do świata Psotnika. A ciepło babcinej opowieści sprawi, ze nawet dorośli poczują się jak małe dzieci i z wypiekami na twarzy będą czytać o przygodach małego stworka. Mam nadzieję, że to nie będzie jedyna książka Marzeny Bławat, ponieważ zaczyna brakować bajek takich babć.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial