Niesenne Wędrówki Senfila

Autor: Robert Zamorski

Okładka wydania

Niesenne Wędrówki Senfila


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Koralina

Sny, mary, fantazje, to coś, co jest doskonałą inspiracją. Twórcy korzystają z tej dziedziny od bardzo dawna. Czerpanie z własnej podświadomości to studia bez dnia, ponieważ połączenie rzeczywistości i świata snów daje niekończące się możliwości różnych kombinacji. Czy sen może być grą, która doprowadzi do upadku ziemi? A może właśnie fantazje senne mają doprowadzić do uratowania trzeciej planety od słońca? Nic nie jest wykluczone, w książce "Niesenne wędrówki Senfila" mamy różne scenariusze.

 

Świat, który przedstawia nam autor to coś w rodzaju post apokaliptycznej wizji, w której koty otrzymały ludzkie cechy. Chodzą na dwóch łapach, zakładają rodziny, pracują itd. Główny bohater, kot Senfil gra w bardzo niebezpieczną grę, której celem jest zapisywanie swoich snów, które później analizuje. Czasami śni w pierwszej postaci, czasami jako uczestnik jakiegoś wydarzenia. Szerokie spektrum senne powoduje, że tematyka fantazji jest bardzo różnorodna. Czasami śni wcielając się główną postać, innym razem jest tylko obserwatorem. Bardzo ciekawe jest to, że doświadcza wszystkich stanów emocjonalnych i zmysłowych bohaterów swoich snów. Strach, bezradność, szczęście, adrenalina wszystko to powoduje, że po przebyciu takiej przygody Senfil zamyka się w sobie i zaczyna zamazywać granicę jawy i snu. Jak lunatyk, który nie wie, że wstał i stoi nad przepaścią. Rodzina bardzo martwi się o Senfila, ponieważ nie można go zostawić samego. Pilnują go żona i dzieci. Pomimo niechęci jaką żywią do tej sennej gry wszyscy z dużym zainteresowaniem studiują zapiski głównego bohatera.

 

Ciężko opisać wszystko, co znajduje się w fabule. Krótki opis mówi o wielu postaciach i wątkach. Są tu roboty, koty, zombie, trolle, szalone eksperymenty, lasery, bronie niszczące ziemię. Wszystko to, co daje wybuchową mieszankę. Na początku trudno odnaleźć się w tym wszystkim. Nie wiadomo kiedy przechodzimy z jawy do snu, ponieważ w przypadku kota Senfila ta granica jest bardzo płynna. A autor zapewnił dużą plastyczność zarówno rzeczywistości jak i świata podświadomości. Jednak mogę zagwarantować, że z czasem, kiedy wgłębiamy się w ten świat, granica powraca do swojej wyraźnej i surowej formy.

 

Na początku wszystko wydaje się tworem jakiegoś grafomana, nic nie łączy się ze sobą, nie wiadomo o co w tym chodzi, a fabuła jest bardzo różnorodna i porwana. Kiedy kolejne strony mijają, okazuje się, że to tylko spisek autora, który chciał nas zmylić i wystawić na próbę swoich czytelników, ponieważ każdy, kto przeczyta "Niesenne wędrówki Senfila" zrozumie, jak bardzo wszystko jest ze sobą połączone.
Robert Zamorski to autor bardzo specyficzny. Nie pisze o rzeczach oczywistych, ale raczej na opak. "Requiem dla maga" opowiada o czarodzieju, który znalazł się na dnie, a "Chłopiec z zapałkami" to jednak nie dziewczynka. Dlatego, twórczość Roberta Zamorskiego jest bardzo interesująca. Nigdy nie wiadomo, co przyjdzie mu jeszcze do głowy, aby przedstawić nam lekko odwrócony, specyficzny świat.

 

Podsumowując. Książka Roberta Zamorskiego "Niesenne wędrówki Senfila" to bardzo interesująca pozycja, którą warto przeczytać. Fabularny bałagan tylko potęguje ciekawość czytelnika, ponieważ przy takich historiach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Problemem jest tylko początek, który sprawia, że gubimy się w całej historii. Jednak kiedy zrozumiemy na czym polega senna gra kota Senfila, wszystko układa się w spójną całość.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!