Męsko - Żeńska Harmonia Energetyczna. Źródło Zdrowia Mocy I Witalności

Autor: Hanna Gryzińska Onifade

Okładka wydania

Męsko - Żeńska Harmonia Energetyczna. Źródło Zdrowia Mocy I Witalności


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Wisienka

Od niepamiętnych czasów wszystkich nurtowały problemy damsko-męskie. Badano wzajemne relacje, energie i twierdzono, że istnieje zarówno kobiecy pierwiastek, jak i pierwiastek męski, które się wzajemnie uzupełniają. Hanna Onifade również zaczęła badać te relacje z punktu psychologicznego i swoje wnioski, oraz drogę, jaką Onifade przebyła w drodze do nich, umieściła w swojej ostatniej książce Męsko – Żeńska Harmonia Energetyczna Źródło zdrowia, mocy i witalności.

 

Autorka w niezwykle ciekawy sposób skonstruowała samą książkę, albowiem ujęła w niej również anegdotę o mędrcu i moście, całe rozdziały poświęciła zarówno zdrowiu i równowadze, jak i aspektom kobiecym i aspektom męskim. Ponadto przedstawiła różne schematy równowagi lub też jej braku. No i oczywiście musiała zająć się męsko-damskim przyczynom chorób cywilizacyjnych. I właśnie po tym rozdziale Onifade zastosowała ciekawy zabieg, a mianowicie resztę książki podzieliła na trzy części. Część I zatytułowana: ,,Kobiece i męskie – kontaktowanie’’. W tej części znajdują się tylko dwa rozdziały: 1. Spotkanie; 2. Przeszkody. Część II zatytułowana: ,,Zwrot ku kobiecości – uszanowanie’’. Ta część jest znacznie obszerniejsza w porównaniu do poprzedniej, albowiem mamy tutaj już jedenaście rozdziałów: 1. Ciało; 2. Ziemia; 3. Nogi i moc; 4. Mama i złość; 5. Rzeczywistość; 6. Woda i pragnienie; 7. Miednica i seksualność; 8. Cykle, księżyc, menstruacji; 9. Noc i sen; 10. Śmierć, wydech, spokój; 11. Wolność i przekraczanie granic. Część III jest w całości poświęcona mężczyznom i w związku z tym została zatytułowana: ,,Zwrot ku męskości – uziemienie’’. Ta część również jest rozbudowana, ponieważ, podobnie jak poprzednia, ma jedenaście rozdziałów: 1. Życie; 2. Instynkt samozachowawczy; 3. Głowa, umysł i wyższe ideały; 4. Ręce, działanie i odpowiedzialność; 5. Odżywianie; 6. Tata, głód i smutek; 7. Ruch i krążenie; 8. Powietrze i oddychanie; 9. Pion, kręgosłup, forma; 10. Granice, zapach, immunologia; 11. Oczyszczanie i odblokowanie. Miłym akcentem na koniec jest ostatni rozdział, podsumowanie całej książki: Optymistyczne zakończenie.

 

Hanna Onifade twierdzi, że zdrowie i moc, zarówno w przypadku kobiety, jak i mężczyzny, pojawia się wtedy, kiedy zarówno aspekty kobiece, jak i męskie spotykają się ze sobą na równi i z miłością. Aspekty męskie wychodzą naprzeciw z góry na dół- kłaniają się głęboko, dochodzą z oddechem i z pełną świadomością do najgłębszych zakamarków ciała ( są to drogi zstępujące i odśrodkowe). Natomiast aspekty kobiece wychodzą naprzeciw z dołu do góry – poprzez pracę z ciałem, wznoszą się i wpadają w objęcia umysłu ( tutaj natomiast są to drogi wstępujące oraz dośrodkowe). Jednakże należy pamiętać, że prawdziwe spotkanie możliwe jest dopiero wtedy, gdy oba ruchy występują w tym samym momencie, równocześnie. Innymi słowy, należy dokładnie popatrzeć na kobiece i męskie aspekty i zawiesić broń między nimi. Następnym krokiem jest przywrócenie równowagi. Co to oznacza w praktyce? Nic innego jak odgrzebanie i uszanowanie tego, co kobiece oraz przywrócenie na ziemię tego, co męskie. W trakcie tego nie możemy zapomnieć, że przywracanie równowagi przez dyskryminację i umniejszanie tego, co znajduje się na drugiej szali, w efekcie prowadzi do wyniszczenia obydwu. Dlatego też jedyną możliwą drogą do odzyskania pełni zdrowia i szczęścia jest zwrot ku, a nie przeciw. Nawet w sytuacji, gdy istnieją rzeczywiste powody do zemsty. Zatem musi nastąpić zwrot ku kobiecemu i zwrot ku męskiemu, oczywiście z miłością.

 

Mam nadzieję, że zaciekawiłam Was poruszanymi w tej książce tematami, albowiem uważam, że jest naprawdę interesująca i godna polecenia. Dodatkowym atutem są małe rysuneczki, które wspaniale obrazują i zarazem dopełniają problematykę oraz działania opisane przez Hanne Onifade.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!